Skocz do zawartości
Magda

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, najzwyklejsze pudełko. nie ma co kombinować z plastikiem - w końcu dążymy do jego całkowitego wyeliminowania z życia chomika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki domek będzie odpowiedni dla chomika syryjskiego? Czy patrzycie na konkretne wymiary jak w przypadku kołowrotka? Czy na

"oko" duży?? doczytałam że Wymiary 25x20x11 cm ^^

Edytowane przez nata_ska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim za domek służy domek dla świnki, po prostu musi być duży, nie ma konkretnego minimum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mój syryjek w ogóle nie ma domku jako takiego. Sypialnię urządził sobie pod pieterkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie robo zakopał się w trocinach pod miską z piaskiem. A specjalnie mu powkopywałam tunele w ściółkę... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh te chomiczki ;D same sobie wybierają a my tu tyle poszukiwań żeby dogodzić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to u mnie Benio śpi tam gdzie chce JA , dam mu kokos , to tam śpi , dam mu domek z kołków , to tam śpi , dam mu dużo chusteczek w jedno miejsce , to się pod nie zakopuje :) tylko teraz w te upały nie wie gdzie się podziac pomimo iż ma pełno chłodzących ,, gadżetów '' :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój robo też tak robi, ostatnio gniazdko pod piaskownicą sobie zrobił :D

A syryjek normalnie śpi w domku, klatka którą wybrałaś ma odpowiednio duży domek, ja mam taki, ale mały :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huskana

dzięki bardzo :)) bardzo spodobała mi się ta klatka no i też parę osób mi ją polecało :) teraz tylko poidełka szukam :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja chomiczka ma młode (kupiłam ją w ciąży, lecz o tym nie wiedziałam) Mają tydzień. Wczoraj przeniosła je z domku do takiego czegoś jak na zdjęciu. Na zd. nie moja klatka. On ma to na dole, w trocinach. Dzisiaj zuważyłam (ona tamjest i małe też), że to jest od środka zaprowane. Boje się, że od wilgoci mogą się jej zepsuć zapasy i im coś się stać. Ale boje się to zdjąć, bo nie chce ingerować w jej gniazdo. Co zrobić? 

labiryntocpl-1.jpg

Edytowane przez Mysia123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że gorsza od ingerencji w gniazdo będzie wilgoć która w krótkim czasie doprowadzi do rozwijania się pleśni i grzybów co fatalnie wpłynie na młode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można pod nieobecność matki zdjąc kopułe tego ustrojstwa i wrzucić do klatki dużo potarganego białego papieru toaletowego. nie dotykaj chomiczków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik syryjski w ogóle nie korzysta z domku.

Woli zakopać się w trocinach i nakryć chusteczką.

Tam też ma spiżarnię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz syryjka? Mój syryjek miał domek o wymiarach 22,5 x 16cm i był dla niego odpowiedni, chomik się nie ściskał i mógł mieć dużą spiżarnię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A taki dla syryjskiego będzie chyba już za duży?

http://www.e-pazur.com/index.php?p6792,benek-domek-d-duzych-gryzoni-i-3

A ten znowu za mały? Czytałam, że minimalne wymiary to 15x15cm....

http://www.e-pazur.com/index.php?p6791,benek-domek-d-srednich-gryzoni-i-2

Miałam robić sama domek z balsy, zresztą mam jeszcze sporo makiet ze studiów ale za taką cenę, lepiej kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przeglądałem dostępne domki dla chomika syryjskiego, to prawie wszędzie jest podana wysokość około 9cm. Według mnie chomik lubi mieć trochę nisko sufit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłam zastępczy domek dla Bąbla, stary schnie po olejowaniu pokostem. Domek jest niewiele większy jakieś 24x18cm....przy kasie facet mówi: ''to domek dla szczura?'' Nie chciałam już wchodzić w dyskusję i mówię tak, tak dla szczura :P  Gdy proszę o domek dla chomika syryjskiego to pokazują malutkie i nie mogą zrozumieć po co wybieram większe :blink:  Ostatnio babka w zoologu z ironicznym tonem ''a to ten chomik taki dużyyy''

A w tym większym domku Bąbel często leży wyciągnięty- chyba odpowiada jemu taka powierzchnia:)

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie trzeba mówić że dla chomika! Jak ileś osób to powie to może ktoś się zacznie zastanawiać. Ostatnio jak odkupywałam od kogoś kółko 28mkę to ten ktoś był zdziwiony że tam chomik da radę chodzić. Ja też bym była zdziwiona jeszcze rok temu.

U mnie chomiki nie mają domków, tak się jakoś złożyło. Roborek Pędzik domków nie lubi, woli spać pod półką w kupie zmasakrowanego papieru. U Ridża już się domek nie zmieści więc śpi pod półką pod schodkami, to w sumie jak domek 20x30cm tylko wbudowany w klatkę. W tunelu przy szybie dziad nie chce spać, boi się. Drops śpi w długim tunelu przy ściance tylnej klatki, (mając z jednej strony i nad głową sklejkę a od spodu i drugiego boku plastik), wysokim ale wąskim na jakieś 8 cm może. Sam tak wybrał, ma też plastikowy domek i kilka innych potencjalnych miejsc ale woli tam.

Edytowane przez Joanna Chojnowska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się cieszę, ze szybko trafiłam na forum :)  aj już nie chce mi się z nimi dyskutować, w każdym zoologu musiałam tłumaczyć, po co wybieram duże domki a oni i tak tego nie rozumieli. Tylko głupie miny robią :angry: Niech popatrzą na naszych sąsiadów, jakie tam produkują wypasione domki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, ja wlaze do sklepow to zaleznie od tego jaki to, to albo 'oooooo, dzien dobry!' albo 'o nie, ONA idzie..' - i albo zaczynaja sami wypypytywac co lepsze i co ludziom radzic, albo tylko czekaja czego sie czepie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj domek zyskal czerwona mozaike na sciankach:P Przykleilam vikolem. Najpierw sprawdzilam na starym domku z jedna plytka-niby trzyma sie dobrze. Reka nie dalam rady oderwac. Zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo. Zaszalalam i wylozylam tez sciane gdzie spi chomik. Jutro wstawie fotki:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi