Skocz do zawartości

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 529
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

jeżeli chce tam spać niech spi moja chomiczka tez czasami spała poza domkiem ale wkońcu do niego weszła ;) Brusia przyzwyczaiła sie pewnie do spania w terenie heh

jumi ja bym zostawiła ją w spokoju, skoro tam sobie wybrała to znaczy że czuje się tam bezpiecznie. moje stwory też się bardzo często przeprowadzają (chociaż lays częściej), jakoś mi to specjalnie ni

Możliwe jest też, że ze względu na temperatury jest jej przyjemniej.

• 9 months later...

to u mnie Benio śpi tam gdzie chce JA , dam mu kokos , to tam śpi , dam mu domek z kołków , to tam śpi , dam mu dużo chusteczek w jedno miejsce , to się pod nie zakopuje :) tylko teraz w te upały nie wie gdzie się podziac pomimo iż ma pełno chłodzących ,, gadżetów '' :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Moja chomiczka ma młode (kupiłam ją w ciąży, lecz o tym nie wiedziałam) Mają tydzień. Wczoraj przeniosła je z domku do takiego czegoś jak na zdjęciu. Na zd. nie moja klatka. On ma to na dole, w trocinach. Dzisiaj zuważyłam (ona tamjest i małe też), że to jest od środka zaprowane. Boje się, że od wilgoci mogą się jej zepsuć zapasy i im coś się stać. Ale boje się to zdjąć, bo nie chce ingerować w jej gniazdo. Co zrobić? 

labiryntocpl-1.jpg

Edytowane przez Mysia123
Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że gorsza od ingerencji w gniazdo będzie wilgoć która w krótkim czasie doprowadzi do rozwijania się pleśni i grzybów co fatalnie wpłynie na młode.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

A taki dla syryjskiego będzie chyba już za duży?

http://www.e-pazur.com/index.php?p6792,benek-domek-d-duzych-gryzoni-i-3

A ten znowu za mały? Czytałam, że minimalne wymiary to 15x15cm....

http://www.e-pazur.com/index.php?p6791,benek-domek-d-srednich-gryzoni-i-2

Miałam robić sama domek z balsy, zresztą mam jeszcze sporo makiet ze studiów ale za taką cenę, lepiej kupić:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 weeks later...

Kupiłam zastępczy domek dla Bąbla, stary schnie po olejowaniu pokostem. Domek jest niewiele większy jakieś 24x18cm....przy kasie facet mówi: ''to domek dla szczura?'' Nie chciałam już wchodzić w dyskusję i mówię tak, tak dla szczura :P  Gdy proszę o domek dla chomika syryjskiego to pokazują malutkie i nie mogą zrozumieć po co wybieram większe :blink:  Ostatnio babka w zoologu z ironicznym tonem ''a to ten chomik taki dużyyy''

A w tym większym domku Bąbel często leży wyciągnięty- chyba odpowiada jemu taka powierzchnia:)

Edytowane przez Edith
Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie trzeba mówić że dla chomika! Jak ileś osób to powie to może ktoś się zacznie zastanawiać. Ostatnio jak odkupywałam od kogoś kółko 28mkę to ten ktoś był zdziwiony że tam chomik da radę chodzić. Ja też bym była zdziwiona jeszcze rok temu.

U mnie chomiki nie mają domków, tak się jakoś złożyło. Roborek Pędzik domków nie lubi, woli spać pod półką w kupie zmasakrowanego papieru. U Ridża już się domek nie zmieści więc śpi pod półką pod schodkami, to w sumie jak domek 20x30cm tylko wbudowany w klatkę. W tunelu przy szybie dziad nie chce spać, boi się. Drops śpi w długim tunelu przy ściance tylnej klatki, (mając z jednej strony i nad głową sklejkę a od spodu i drugiego boku plastik), wysokim ale wąskim na jakieś 8 cm może. Sam tak wybrał, ma też plastikowy domek i kilka innych potencjalnych miejsc ale woli tam.

Edytowane przez Joanna Chojnowska
Odnośnik do odpowiedzi

Ja się cieszę, ze szybko trafiłam na forum :)  aj już nie chce mi się z nimi dyskutować, w każdym zoologu musiałam tłumaczyć, po co wybieram duże domki a oni i tak tego nie rozumieli. Tylko głupie miny robią :angry: Niech popatrzą na naszych sąsiadów, jakie tam produkują wypasione domki.

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, ja wlaze do sklepow to zaleznie od tego jaki to, to albo 'oooooo, dzien dobry!' albo 'o nie, ONA idzie..' - i albo zaczynaja sami wypypytywac co lepsze i co ludziom radzic, albo tylko czekaja czego sie czepie...

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj domek zyskal czerwona mozaike na sciankach:P Przykleilam vikolem. Najpierw sprawdzilam na starym domku z jedna plytka-niby trzyma sie dobrze. Reka nie dalam rady oderwac. Zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo. Zaszalalam i wylozylam tez sciane gdzie spi chomik. Jutro wstawie fotki:)

Odnośnik do odpowiedzi