Skocz do zawartości

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 529
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

jeżeli chce tam spać niech spi moja chomiczka tez czasami spała poza domkiem ale wkońcu do niego weszła ;) Brusia przyzwyczaiła sie pewnie do spania w terenie heh

jumi ja bym zostawiła ją w spokoju, skoro tam sobie wybrała to znaczy że czuje się tam bezpiecznie. moje stwory też się bardzo często przeprowadzają (chociaż lays częściej), jakoś mi to specjalnie ni

Możliwe jest też, że ze względu na temperatury jest jej przyjemniej.

• 1 month later...

Jak już pewnie wiecie wczoraj, wieczorem znaleźliśmy Brusię, po 5 dniowym szukaniu.

Kupiłam jej drewniany, farbowany domek (chciałam niefarbowany, ale brak pieniążków). Przez to musiałam jej trochę poprzestawiać kilka zabawek, a właściwie zupełnie zmieniłam wystrój. Na dużym pięterku ma zrobioną jadalnię i leży tam zrobione z hamaczka legowisko, wyścielone miękkim materiałem. Dziś rano ku mojemu zdziwieniu, Brusia za gniazdo wybrała sobie legowisko na piętrze, nie domek. I tu rodzi się moje pytanie :

Czy powinnam zrobić ? Wyjąć z klatki legowisko i "zmusić" chomika do spania w domku, czy moze mam dać sobie spokój ? To tak słodko wygląda jak na nim leży i śpi :P

Trochę przykro mi było odbierać jej frajdę, ale nie wiem czy nie czyła by się w tym legowisku bezpiecznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik też miał ten problem jak zrobiłem dla niego nowy domek ;p

Za każdym razem jak brałem go na ręce wsadzałem go do domku, wkładałem mu chusteczki by miał ciepło itp.

Wyciągnąłem mu wióry i chusteczki tam gdzie zawsze spał zamiast w domku i przeniosłem do domku.

Przyniosło to taki efekt że chomik częściej śpi w domku;p

Odnośnik do odpowiedzi

Paryzanka, dzięki.

W takim razie nie będę jej odbierała przyjemności. Zresztą nie dziwie się, że wolała tam spać bo wczoraj dałam jej talerzyk z owockami, warzywkami i kiełki pszenicy, a wszystko było na półeczce i obok legowiska. Chciała mieć bliżej :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Drewniane domki są w porządku, a zdejmowany daszek to duża wygoda. To czy domek jest dobry zależy w dużej mierze od jego wielkości, szczególnie przy syryjku. W końcu musi w jednym miejscu upchnąć spiżarnię, posłanie i samego siebie :)

Odnośnik do odpowiedzi