Skocz do zawartości
Magda

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba ;) Odpowiedni rozmiarowo dla każdego gatunku chomika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo zastanawiam się nad zrobieniem podobnego ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślałam też właśnie nad zrobieniem podobnego z kołeczków, ale moje lenistwo mi nie pozwala xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślałem by zrobić i sprzedać :D Ale nie wiem czy będą chetni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, to wtedy zostaje dorobić sb terra i wyposażenie dla chomika i się w niego zaopaczyć ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś by był jakimś domkiem zainteresowany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już pewnie wiecie wczoraj, wieczorem znaleźliśmy Brusię, po 5 dniowym szukaniu.

Kupiłam jej drewniany, farbowany domek (chciałam niefarbowany, ale brak pieniążków). Przez to musiałam jej trochę poprzestawiać kilka zabawek, a właściwie zupełnie zmieniłam wystrój. Na dużym pięterku ma zrobioną jadalnię i leży tam zrobione z hamaczka legowisko, wyścielone miękkim materiałem. Dziś rano ku mojemu zdziwieniu, Brusia za gniazdo wybrała sobie legowisko na piętrze, nie domek. I tu rodzi się moje pytanie :

Czy powinnam zrobić ? Wyjąć z klatki legowisko i "zmusić" chomika do spania w domku, czy moze mam dać sobie spokój ? To tak słodko wygląda jak na nim leży i śpi :P

Trochę przykro mi było odbierać jej frajdę, ale nie wiem czy nie czyła by się w tym legowisku bezpiecznie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli chce tam spać niech spi moja chomiczka tez czasami spała poza domkiem ale wkońcu do niego weszła ;) Brusia przyzwyczaiła sie pewnie do spania w terenie heh

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik też miał ten problem jak zrobiłem dla niego nowy domek ;p

Za każdym razem jak brałem go na ręce wsadzałem go do domku, wkładałem mu chusteczki by miał ciepło itp.

Wyciągnąłem mu wióry i chusteczki tam gdzie zawsze spał zamiast w domku i przeniosłem do domku.

Przyniosło to taki efekt że chomik częściej śpi w domku;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jumi ja bym zostawiła ją w spokoju, skoro tam sobie wybrała to znaczy że czuje się tam bezpiecznie. moje stwory też się bardzo często przeprowadzają (chociaż lays częściej), jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza. bezstresowe wychowanie :lol:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paryzanka, dzięki.

W takim razie nie będę jej odbierała przyjemności. Zresztą nie dziwie się, że wolała tam spać bo wczoraj dałam jej talerzyk z owockami, warzywkami i kiełki pszenicy, a wszystko było na półeczce i obok legowiska. Chciała mieć bliżej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe jest też, że ze względu na temperatury jest jej przyjemniej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe jest też, że ze względu na temperatury jest jej przyjemniej.

Tak, racja ! Cała półeczka jest zadaszona deskami, więc pewnie jej tam chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o tym samym pisałem :)

Nie wydaję mi się, ale no dobra.

Też mnie ostatnio zdziwiło, bo Ali gdzieś się zabarykadowała koło/za domkiem, nawet dokładnie nie wiem gdzie. Wcześniej zawsze spała w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłam wczoraj drewniany domek dla chomika. Jest on z otwieranym dachem ( czyli, że cały dach można zdjąć ). No i mam pytanie czy taki domek jest dobry ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drewniane domki są w porządku, a zdejmowany daszek to duża wygoda. To czy domek jest dobry zależy w dużej mierze od jego wielkości, szczególnie przy syryjku. W końcu musi w jednym miejscu upchnąć spiżarnię, posłanie i samego siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sciagany dach to wygoda dla Ciebie - latwiej sprzatnac w gniezdzie bez rozwalania go. wazne zeby domek byl odpowiednich rozmiarow i bez podlogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

leoś - drewniane domki są bardzo dobre :) możesz dodatkowo zabezpieczyć je malując np. pokostem lnianym.

i mam prośbę - czy mogłabyś wstawić zdjęcie domku ? bo sama szukam czegoś fajnego dla moich tłuścioszków :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi