Skocz do zawartości

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

Syryjki łatwiej oswoić niż pozostałe odmiany

Cóż, prawda jest taka, że te rasy, czyli syryjki i dżungary, oswaja się identycznie.

Syryjskie jak i dżungarskie, mają podobnne charaktery.

Ja tam niby wolę dżungarki, bo słodsze, ale planuje syryjki, bo bardziej się przywiązują.

Pierwsze - racja. ;]

Ale czy syryjki bardziej się przywiązują?

Wiesz...szczerze mówiąc, w/g mnie, to zależy od stopnia oswojenia i charakteru chomika.

___-___

Osobiście polecam dżungary.

:buzi:

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 754
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hmmm... Podejrzewam, ze dla Twojego chłopaka najlepszy by był chomik syryjski. Jest najbardziej przyjazny, choć są wyjątki. Jest największy z chomików hodowanych w domach. Jeśli chciałabyś spokojnego

Zaraz kogoś dziabnee! Rządza krwi jest u mnie taka silnaaaaa :| Martynko podpisuje się każda kończyną, która mogę pod tym co napisala Alex :/ Chomiczek ze zdjęcia wymaga więcej opieki, gdyż trzeba g

syryjki są nie do oswojenia? Nie powiedziałabym. Mam syryjka. Jest przesympatycznym chomikiem, oswojonym. A propos przytulania to sam łapkami wskakuje na drzwiczki żebym go wypuściła, na ręce wchodzi.

Ja polecam i syryjki i dzungarki. Pod względem oswajania są bardzo podobne, tylko teraz zdecydować, którego wolisz (tzn. który Ci się bardziej podoba) oraz jaką masz klatkę.

A może zdecydujesz sie na pandę?

Nie ma takiej rasy... jedynie potocznie tak można nazwać srokate ubarwienie chomika syryjskiego.
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wiem raczej z własnego doświadczenia. Jeśli dobrze oswoisz chomiczki będą przyjazne :ok:

Mam chomika dżungarskiego i jest bardzo przyjacielski (do mnie, do reszty rodzinki, jak i do moich znajomych).

Miałam też chomika syryjskiego który oswoił się równie dobrze, ale on wybrał sobie właściciela, a innych gryzł. Ja byłam do niego bardzo miła i w ogóle, a on mnie gryzł (jak wszystkich dookoła ile się tylko dało) oprócz mojego wujka. Z nim się bardzo zaprzyjaźnił i nawet mu się nie śniło, żeby go ugryźć.

Na początek polecam dżungarki :))

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja proponuje pluszowego, bo takiego przytulać to chyba najłatwiej. A jak nie pluszowy, tylko żywy, to zdecydowanie syryjski ze względu na rozmiar. Ale nawet syryjski się do przytulania nie bardzo nadaje.

Odnośnik do odpowiedzi

No jak wyżej, jeśli szukasz takich cech to chomika nie polecam, ale... najlepsza moim zdaniem byłaby świnka morska, samczyk. Jest to zwierz łagodny, lubi leżeć na człowieku i poddawać się głaskaniu. Gdy dziecko jest zbyt napastliwe świnka szura głośno zębami i je pokazuje, jest to bardzo wyraźne ostrzeżenie, głośniejsze od chomiczego i bardziej wizualne. Tak że łatwiej uniknąć pogryzienia, i łatwiej się dziecku z nią dogadać.

Świnka też wydaje dużo odgłosów, co jest ciekawe i przydatne gdyż jeśli dziecko zacznie ją męczyć wyda dźwięki bardzo wysokie, rozdzierające i słyszalne w drugim pokoju. Można wtedy przybiec śwince na pomoc i wytłumaczyć że to świnkę boli a przecież nie krzywdzi się swoich przyjaciół. Dziecku łatwiej jest ją też pilnować bo jest większa i biega wolniej. Reaguje też na imię.

Proponuję rozetkową, jest ładniejsza od krótkowłosej, a nie wymaga pielęgnacji jak długowłosa.

http://swinkimorskie.org/img/zdj_int/timo01.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy byłam mała też zajmowałam się większymi zwierzątkami, typu królik. Chomików nie brałam - bałam się, że mi ucekną, albo je zgniotę, nie umiałam się z nimi bawić. Tak więc popieram mingaczu, ale najlepiej od razu na wstępie pokazać jak się taką świnkę głaszcze, bo nie ma sensu czekać aż coś jej nie będzie pasować lub dziecko zrobi jej krzywdę - oszczędzimy jej nerwów i cierpienia. Czasami też dzieci mają dziwne pomysły przy zabawach ze zwierzętami, bynajmniej niebezpieczne dla ich podopiecznych. Ogólnie to raczej dla małego dziecka nie polecam kupować zwierzaka, chyba, że zabawy byłyby pod nadzorem starszego rodzeństwa lub osoby dorosłej. To jest oczywiście moje zdanie. Kieruję się dobrem zwierząt, a nie tym, że jakieś dziecko koniecznie musi dostać zwierzaka.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja słyszałam, że zarówno syryjki, jak i dzungarki sa łatwe do oswojenie, to oczywiście zalezy od konkretnego osobnika, ale tak na ogół jest.Dzungarki sa zdecydowanie mniejsze niż syryjki, wiec ja proponuje syryjka, czyuc, ze ma sie cos w ręce i moze troche trudniej zrobić mu krzywde, własnie z tego względu.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko się podzieliłam swoją opinią. Ale dla mniejszego dziecka powinien byc większy zwierzak - wiec syryjski. Dlaczego to napisałam już wcześniej. Pozostaje jeszcze kwestia w jakim okresie życia będzie chomik kiedy otrzyma go dziecko - bo od tego zależy czy i jak dobrze go się oswoi. O tym też lepiej za wczasu pomyśleć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moje syryjki zawsze trudniej się oswajały, niż dżungarki - były bardziej kapryśne. xD

Ja osobiście odnoszę wrażenie, że dżungarki są bardziej przyjaźnie nastawione. I łatwiej je przekonać. Tak np. Figa, jak ją podnosiłam, to się wyrywała z rąk, bała się tego, i nie mogłam jej poskromić. rotfl Chociaż siedziała sobie już spokojnie na rękach.

A Emi na początku była jak dzik troszkę wypłosz, ale teraz mogę ja podnieść, na ręce sama się pcha.

Ale myślę, że największą rolę gra jednak charakter - mogą być syryjki przytulasy i dżungarki wstręciuchy, albo odwrotnie. :cwaniak: Dlatego trzeba się w zoologu oprzeć urokowi ( nierealne... :buja: ) i patrzeć przede wszystkim na usposobienie zwierzaczka. :ok:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...