Skocz do zawartości
dawid424

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

A słuchajcie jest temat o wyprawce dla dżungarka? Bardzo się różni od wyprawki dla syryjka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki! A dżungarki nie kopią bardziej w piasku czy coś? Ściółka taka sama?? ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungarki jako tako kopią, ale one się bardziej racza kąpielami piaskowymi niż kopią jednak ;) Podłoże i reszta się zbyt nie różni - chodzi głównie o wymiary domku i kołowrotka, ale jeśli miałaś syryjka i teraz planujesz dżungarka to raczej nic nie ma do wymiany (zakładając, ze wszystko było wymiarowe ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe nie nie planuje drugiego więc i tak będę pewnie niektóre rzeczy kupować nowe :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wiem czy nie kopią? Moje dżungarki zawsze kopały. Mały Zyziek to już całe tunele robi pod ściółką. Gwiazdeczka tylko leń, bo dla niej kołoworotek i piasek. Reszta mało potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie chodziło o kopanie w piasku docelowo - bo w nim głównie się "kąpielują" ;) A co do ściółki to fakt - Lu też rył całą kuwetę często w kopaniu tuneli, norek itd - ale on z tych co kołowrotek nie bardzo lubią i wolą inne rozrywki  :)

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) czyli podsumowując Wasze Dżungarki kopią w trocinkach tak?? I kąpielują i leżakują w pucku jak syryjki? ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Sądzę, że wszystkie chomiczki kopią w trocinach. :P Wystarczy, by miał te 10-15 i więcej cm.

Haha, mój dżungar właśnie plażinguje w piasku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Sunrise siedzi jedna samiczka dżungarka do adopcji :P

Jak sami nie wiecie jakiego chcecie do ją bierzcie :)

---

Adoptujcie, lub kupujcie z hodowli. Nie zasilajcie tylko ferm gryzoni kupując w sklepach.

--

Jak chcecie najłatwiejszego do oswojenia to raczej trzeba wybierać syryjka. Aczkolwiek sama miałam oswojonego dżungarka który się rozpłaszczał przy głaskaniu :))

Edytowane przez etykosfera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prędzej czy później każdy dżungarek się rozpłaszcza. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Campbelle, ciężko sie je oswaja, miałam raz i długo się przyzwyczajał. Teraz też mam i jest naprawdę kochany, w ogóle mnie nie gryzie.. Poza tym ten gatunek ma piękne rodzaje ubarwień. Ja mam takiego białego w plamki, ale w zoologu widziałam też takie piękne białe co miały czarne ciapki, jeden miał pół pyszczka czarnego, urocze! ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż fotki. :) Ciekawa jestem, jakie są maluchy za Wielką Wodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja najbardziej koocham syryjki mimo wszystko i chyba tak mi już zostanie :) Te wszystkie ich kolorki i w ogóle <3

Julaa pół czarnego pyszczka? Jejku nie wiedziałam nawet, że takie są. Taaak najka ma rację zdjęciaa <333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

krakersyzbiedronki, ubarwienie black mottled u Campbelli ;) Campbelle mają sporo umaszczeń, chociaż syryjków wśród chomików nie pobiją :) Najmniej z popularnych gatunków mają dżungarki - nawet podrik mi ostatnio coś mówiła o nowych umaszczeniach u Roborków. Muszę w końcu poszukać nowinek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale chyba nie można tu dodawać filmików, na filmiku lepiej widać Vitusia w całości, niestety nie wiem jak sie dodaje, wycięłam więc screeny z filmików: 

45599372315916642462.png

25527453342645922523.png

34545146732721920492.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć link do filmu ;)

Chomiś śliczny :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje, wrzuce go na YouTube specjalnie dla ciebie, niestety nie udało mi się nagrać jak się kąpie w piasku, a szkoda bo wygląda to prze zabawnie! ^^

Proszę cię bardzo, oto filmiki:

Tak, wiem jakość nie jest powalająca :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczny ^^

Tarzanie się w piasku wygląda komicznie, to fakt :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi