Skocz do zawartości

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 754
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hmmm... Podejrzewam, ze dla Twojego chłopaka najlepszy by był chomik syryjski. Jest najbardziej przyjazny, choć są wyjątki. Jest największy z chomików hodowanych w domach. Jeśli chciałabyś spokojnego

syryjki są nie do oswojenia? Nie powiedziałabym. Mam syryjka. Jest przesympatycznym chomikiem, oswojonym. A propos przytulania to sam łapkami wskakuje na drzwiczki żebym go wypuściła, na ręce wchodzi.

Skittles luz ;) Rozumiem, bo mam podobne zdanie, jednak wiem, że sama po utracie któregoś ze zwierzaków niemal od razu chciałabym zapełnić te lukę. W tym wypadku jest to decyzja zarówno Syjyjczyka jak

Co do gryzienia to wydaje mi się, że tutaj nie ma reguły. Osobiście mam piękną chomiczkę, syryjkę. Kiedy mówiłam znajomym, że mam samiczkę to byli ogromnie zaskoczeni i zdziwieni, że się na to zdecydowałam, bo "Samiczki są agresywne", "Samiczki gryzą!". A moja jest bardzo towarzyska, jeszcze nikogo nie ugryzła, a nawet nie "krzyczy" już kiedy przemywam jej oczko (zalecenie weterynarza, bo miała z nim problemy).

Więc ogólnie rzecz biorąc, myślę, że decyzja, tak jak powiedziała moja przedmówczyni - powinna należeć tylko do Ciebie i powinnaś wybrać tego, który Tobie 'bardziej przypadnie do gustu' :D

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam już wczoraj napisać, ale Ci co czytali mojego bloga to już wiedzę =) Rodzice się zgodzili na drugiego chomika =D No mama tak "od razu" sie zgodziła, no tata też prawie od razu =) Heh, a moja siostra materialistka oczywiście za zgodę cos chciała =P Prawdopodobnie jutro jadę z rodzicami do Wrocławia, to wezmę transporterek z miseczką na wodę i go kupię =) Tylko musze jakoś się dzisiaj wyrwać do miasta, by kupić poidełko i kołowrotek (no jeśli nie będzie takich jak ja chcę, no to nie kupię) i wziąć klatkę od babci =) No i będe musiała wszystko przygotować na przyjście malucha =)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x3... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Ta zgadzam się nie ma reguły kto gryzie głośniej... to nie jest też tak że jak się oswoi chomika nie będzie gryzł bo chomiki lubią gryźć kraty taka ich natura Co mogę powiedzieć o tych chomikach hmmm... jeden mały drugi duży =P A charaktery naprawdę każdy chomik niezależnie od rasy ma inny charakter. To prawie tak jak z ludźmi bieli ludzie niby tacy sami a każdy różni czarni to samo ;) eheeh Wydaje mi się że wybór należy do Ciebie... Jak się zdecydujesz to napisz =*

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, ja zawsze pomagam kupowac kolezankom chomiki i wszystkie akcesoria =) Ja kupuję samca o imieniu Tiburo, to imei już miał wymyślone pół roku temu :P A kupie niestety dopiero w neidzielę :/ A wie ktoś może, czy "Kakadu" w GD we Wrocławiu w Niedzielę jest otwarty? No a ja jutro idę kupić do zoologa poidełko i kołowrotek, a do babci po starś klatkę =)

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma reguły jaki chomik częściej gryzie. Wszędzie pisze, że chomiki syryjskie się najłatwiej oswaja, ale ja kupując w sklepie zoologicznym chomika dżungarskiego, miałam go już oswojonego.

Czytałam też gdzieś, że chomiki dżungarskie chociaż prowadzą nocny tryb życia, to w dzień także się budzą, a syryjskie dopiero wieczorem lub w nocy.

Chomiki dżungarskie są delikatniejsze i łatwiej można zrobić im krzywdę, z syryjskimi można się bawić i brać na ręce bez obaw, że cos się stanie.

Odnośnik do odpowiedzi

Nieprawda że syryjki tylko nocny ... Można je przestawić częściowo na dzienny :P np moje jak tylko usłyszą że ktoś wstał albo że ktoś zbliża się do klatki lub ktoś jest w pomieszczeniu w którym one są zaraz wstają latają po klatce i żeby je tylko wziąć ;P

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

No... Czyli niczego się nie dowiedziałam :(:):

Znaczy, że nie różnia się Dzungarki od Syryjskich w ogóle zachowaniem?

No dobra, a może zna ktoś DOBREGO hodowce chomików jednej z tych dwóch ras w Warszawie?

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie znam bo stamtąd nie pochodzę. Zachowanie tych dwóch raz rożni się tak samo jak jeden dżungarek jest inny od drugiego i syryjek tak samo wszystkie się różnią najlepiej idź do zoologa i poobserwuj ich zachowanie. Tak będzie najlepiej... a później kup tego który Ci najbardziej przypadł do gustu ;)

Odnośnik do odpowiedzi