Skocz do zawartości
dawid424

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu, to jak miałeś dżungarka to proponuję syryjka :) też są cudowne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej zaopatrzyć się we właściwą klatkę, wraz z pełnym wyposażeniem już teraz. Ja czekałem na chomiczka miesiąc, klatka stała przez ten czas pusta chodź była już w 100% gotowa. No i lepiej adoptować niż kupić w zoologu ;)

Ja bym jeszcze prosił o zdjęcie klatki w odpowiednim temacie lub znalezienie na internecie modelu takiej klatki jaką masz. Jestem podejżliwy ponieważ najpierw piszesz, ze twoja klatka jest mała a gdy dowiadujesz się, że minimum to 60x40 to stwierdzasz, że twoja klatka ma właśnie takie wymiary, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że ludzie którzy nie mieli styczności z tym (lub podobnym) forum uważają 60x40 za, małą klatkę. :P

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? To nie najlepszy pomysł :< Na chomisia powinna czekać przygotowana wcześniej klatka i sam chomik powinien być odpowiednio przetransportowany, a przy całym wyposażeniu braknie Ci rąk by chomika przenieść w spokoju :P

A, no i nie masz gwarancji, że w zoologu będą wszystkie potrzebne rzeczy jak kołowrotek 20cm czy odpowiednich wymiarów domek...

Mam gwarancje bo kupuje w sklepie tylko dla gryzoni i królikow narazie jeszcze rozwazam moze jutro kupie tylko klatke + wyposażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko kwestia czy autor wątku chce wymienić wszystko co ma na nowe, czy tylko klatę + ew. kilka rzeczy. Ogólnie najtaniej chyba wyjdzie zamówić przez internet klatkę, bo w zoologu ceny są podbite ze względu na czynsz + zarobek (z wyposażeniem tak samo jeśli jest potrzeba). Tak czy siak klatka powinna być gotowa wcześniej, a jeżeli jej zmiana jest planowana to nic nie szkodzi zaczekać z nabyciem zwierzęcia.

Patryk, w takim razie skoro najbardziej lubisz dżungarki i zastanawiasz się ew nad syryjkiem to luz - twoja sprawa czy traktujesz to formalnie czy nie, tylko co za sens zakładać osobny temat - zwłaszcza, że podobny i rozbudowany istnieje na forum? :P Pomijam już tą dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy w zoologu znajdziesz odpowiednią klatkę. Bo u mnie są tylko takie maleńkie i nie nadające się. Juz nie wspomnę o akcesoriach, kołowrotki malutkie, brak drewnianych logsów, i tak dalej i tal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klateki lepiej poszukaj na allegro ponieważ takie same modele osiągają w zoologach cenę 2 razy większą. Raz widziałem w C.H. klatkę 45x28 za 280zł podczas gdy na internecie kosztuje około 80. Ale nic dziwnego skoro płacą (a raczej płacili bo padli) kilka tysięcy czynszu za sklep w C.H. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haa :D A ja właśnie ukształtowałam mojego chłopaka na drugiego chomika! Z tym ,że ja wiem jakiego... syryjskiego :P Także, czeka mnie najpierw przedzieranie się przez gąszcz tematów (bo to pierwszy), a potem szykowanie wyprawki.

Edytowane przez Aventya

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aventya - no to gratulacje. :) Co dwa chomiki, to nie jeden. :P

Patryku - czy to będzie/jest Twój pierwszy chomik, bo nie doczytałam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno wahałam się, którego z nich mam zakupić, ale niedługo będą już oba :D Wszystko przez te wasze zdjęcia syryjków - zauraczają :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisał, ze miał już dżungarka ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też bym radził kupić klatkę i wyposażenie na internecie, chomika najlepiej adoptować. Kiedyś przeglądając akcesoria dla gryzoni w zoologu, moją uwagę przykuł Trixie siatka 28cm podchodzę, patrzę na cenę a tam: 102zł! Odechciało mi się już tego przeglądania... Sprawdź stronę adopcyjną, domu szuka wiele chomików (Kira (syryjek, Pipcia, dżungar).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam gwarancje bo kupuje w sklepie tylko dla gryzoni i królikow narazie jeszcze rozwazam moze jutro kupie tylko klatke + wyposażenie :D

Nie zawsze w sklepach jest potrzebne wyposażenie - przykładem może byc chociażby kołowrotek. W większości sklepów często nie mają większych rozmiarów. Jak poczytasz więcej dużo osób na forum większe kołowrotki (zwłaszcza dla syryjków zwykle o średnicy 28 cm) kupują z tego powodu w sklepach internetowych.

Zorientuj się jak to jest w klepie, w ktorym zamierzasz robic zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hahaha. No właśnie ja bym nie kupowała w sklepach bo zdzierają kasę. Swoją drogą, bardzo drogie są kołowrotki i zużywają się po roku. Jak kupujesz za 40zł kołowrotek, to chcesz żeby Ci działał... Trzeba po prostu zeskanować rachunek i nieść do reklamacji. Niech szajsu takiego nie robią!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej , jak wiecie nie dawno odszedł mój trzy letni chomik , teraz muszę podjąć decyzję czy  kupić kolejnego ? bo miałam mieć rybki , tylko nie wiem co lepsze , pomożecie mi podjąć decyzję ? 

a jak kupić to jaki gatunek najlepiej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaki gatunek miałaś weź inny ;) dla mnie lepszy chomik niż rybki bo masz z nim kontakt , a rybek nie wyciągniesz i dużo przy nich sprzątania ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałam dżungarskiego , nie chcę syryjka do mama go nie chce :P 

akwarium mam 70 cm na 40 cm 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiak lepszy, co z rybkami robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też właśnie nie wiem :P 

myślałam o roborowskiego , ale podobno nie da się oswoić , znaczy słabo się oswajają , chyba dżungary naj :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, Roborki są szalone, i wywijają, w kontakcie to dżungarki i syryjki :)
Kup dżungarka innego umaszczenia !  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi