Skocz do zawartości
dawid424

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

a co z roborkami? podobno są strasznie dzikie, nigdy nie miałam takiego, ale podobno 'oswojenie' go polega na tym, że nie odskakuje w panice gdy daje mu się jedzenie :P ale to może tylko plotki, także pytam się Was jak to z nimi jest, bo szczerze mówiąc - nie wiem ;)

prawda :P jest dokładnie tak jak mówisz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm ja to nigdy roborka nie mialam. To nie wiem :)

Edytowane przez etykosfera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie ;)

u mnie trochę roborkow przeszło przez dom ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi kiedyś dzungary się taaakie głupie wydawały. A teraz jak mam to w sumie mogą być. Jednak wkurza mnie to łapanie zębami czasami. Nie wiadomo po co. A na rękach to już super. Tylko nie daj Bóg palec im dać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to dziwne, bo mnie żaden dżungarek nie "złapał zębami" :P

za to lays (syryjek) mnie raz dziabnął :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja miałam w sumie tylko 4 chomiczki i zawsze były to syryjki :D

ale zawsze dżungarki i roborki wydawały mi się takie pocieszne ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś miałam dwa roborki. Na ręce za nic nie wchodziły, a o gryzieniu to już nie wspomnę -,-.

Osobiście najbardziej polecam syryjki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dżungarki też są cudowne do miziania :wub:

ale to jest chyba tak jak dyskusja psiarzy i kociarzy o to które z tych zwierząt jest lepsze xd każde jest wyjątkowe i wszystkie trzeba kochać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Chę sobie kupić nowego chomiczka

Miałem żungara ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej kupic syryjskiego :D

Który lepszy i pod jakim wzgledem ?

Z góry dziekuje za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj :)

Zapraszam do zapoznania sie z tym tematem - gwarantuję, że są tam wszelkie "za" i "przeciw", opinie itd, polecam przejżeć temat od końca, bo są tam bardziej aktualne posty. I tam też pytaj w razie co: http://forum.e-chomi...e-wiem-jakiego/

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla niektórych dżungarek jest lepszy a dla innych- syryjski. Z tym że dla syryjskiego kołowrotek musi być większy, domek, większa klatka itp. ja osobiście wolę syryjki ale kiedys sprawię sobie campellę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba jednak wezmę zungara dlatego gdyż moja klatka nie jest za duża :D ale apewno to nie mój ostatni chomik gdy jutro kupię zdam relację ok ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zachęcamy również do adopcji a nie do kupna z zoologa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patryk Matyja, radziłabym jednak przemyśleć nabycie kolejnego zwierzaka - rozważ adopcje, rozeznaj się w temacie. Mała klatka to nie wyjaśnienie czemu nie syryjek, bo chomiki karlowate są równie aktywne - o wielkości klatki stanowi aktywność, a nie rozmiar ciała. Rozmiar ciała stanowi o doborze wyposażenia do klatki tj. średnica kołowrotka, wymiary domku itd - oba te wybory powinny być równie ważne, przemyślane i odpowiednio dobrane względem siebie.

Po czasie w jakim odpisałeś i "zdecydowałeś" wnioskuję, że pierwotne pytanie poszło w przestrzeń, cały podany przezemnie temat był potraktowany raczej formalnie.. Szkoda już na starcie prezentować takie podejście.

I taka mała uwaga. Nie ma "chomików zurngarskich" - są dżungarskie jeśli już. Choć w sklepach to najpewniej wszystkie dżungarki i campbelle są hybrydami w mniejszym lub większym stopniu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może zacznij od kupna nowej klatki, wyposażenia a potem chomika :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak coś to kupuje wszystko jednoczescie.Risa stosuje się do wymagań ,podszedłem do tego formalnie dlatego gdyż najbardziej lubie dżungarskie a nad syryjskim się zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak coś to kupuje wszystko jednoczescie

Szczerze? To nie najlepszy pomysł :< Na chomisia powinna czekać przygotowana wcześniej klatka i sam chomik powinien być odpowiednio przetransportowany, a przy całym wyposażeniu braknie Ci rąk by chomika przenieść w spokoju :P

A, no i nie masz gwarancji, że w zoologu będą wszystkie potrzebne rzeczy jak kołowrotek 20cm czy odpowiednich wymiarów domek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi