Skocz do zawartości
dawid424

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cztery chomiki - wszystkie są z interwencji. Kochamy je, dbamy o nie, a one odwdzięczają się nam miłością. Przyszły do nas w różnym wieku. Każdy chomik, nawet starszy, zasługuje na to, by choć przez trochę zaznać normalnego domu, spokoju i właściwej opieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby nie było zoologicznych nie byłoby chomików do adopcji gdyby nie było chomików do adopcji byłyby chomiki z hodowli, których w Polsce jest z 5.

Ja kupiłam chomika z zoologicznego gdzie miały dobre warunki, samiczki były oddzielone od samców miały czyste i nie małe akwaria.

Kupowanie w takim zoologicznym nie uważam za nic złego.

Z resztą gdy zobaczyłam chomika który jest obecnie u mnie to nigdy nie widziałam chudszego i mniejszego w takim wieku dlatego też go wzięłam.

Drugim najlepszym wyjściem jest kupienie z hodowli również miałam taki zamiar lecz pani do której napisałam w ogóle nie odpisywała na e-maile.

Tak jak pisałam nie każdy ma chęć czy ochotę brać chomika z adopcji, a woli z zoologicznego i nie ma nikt prawa go wyzywać czy jego postępowania.

A co do wątku to polecam dżungara, bo one są takie właśnie pośrednie i szaleją i zazwyczaj przyjdą na rękę.

Roborowskiego jest bardziej dziki, mały i zwinny na pewno nie chomik do trzymania i oswajania w taki stopniu jak dżungarski czy syryjski.

Chomik syryjski jest bardziej powolny i "ślamazarny" taka słodka niezdara :).

Edytowane przez Ada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjskie niekoniecznie są 'ślamazarne'. W swoim życiu miałam w sumie 3 syryje i każdy miał motorek w tyłku - choć bardziej nadpobudliwego syryja od Haidi nie widziałam :P Tak więc to też zależy jak się trafi - są słodkie ślamazarki, ale są też z wrodzonym adhd :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mają tendencję do "spowolnienia" :P.

Choć mój na kołowrotku daje czadu :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój syryjek nie ma ani adhd ani jest jest ślamazarny. Właściwie to nawet nie wiem dokładnie jaki jest, bo cały dzień tylko śpi, a w nocy lata w kołowrotku. Ma włożone dwa tunele drewniane, jeden plastikowy, huśtawkę gigant, to nawet na nie nie spojrzy, tylko krąży między domkiem, żarciem a kołowrotkiem <_< Dopiero wczoraj okazał trochę dzikiej natury, bo nam z rana gwizdnął z zagrody i wywabiłam go dopiero spod szafy, gdzie zachomikował wszystkie dropsy i pestki dyni, jakie leżały obok :P

Za to pani roborkowa zasuwa tak szybko, że się zastanawiam, czy nie zamienić ich miejscami i ją wsadzić do zagrody, a syryjka do klatki (70x40) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a syryjek mieszka na stałe w zagrodzie?

Nie za dobry pomysł, bo trocin nie można nasypać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stałe, trociny też tam ma i to porządną, 15cm warstwę, choć on do kopania taki chętny jak i do zabawy :) Ja na to wołam zagroda, chociaż tak właściwie to był wcześniej jego wybieg, ale z racji pewnych okoliczności klatka uległa małemu uszkodzeniu (na szczęście chomika wtedy tam nie było) i chomik zamieszkał w zagrodzie. A klatka po naprawieniu stoi pusta i czeka na kolejnego lokatora :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zagroda jest większa to możesz dać tam roborka, bo one potrzebują większej powierzchni.

Polecam dla roborowskiego jak najbardziej piasek (jak nie ma) na pewno mu się spodoba.

A nad jakim chomikiem myślisz? Jak bym wzięła chyba dżungara by zobaczyć i porównać różnice :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś może oddać do adopcji z okolic Białej Podlaskiej , Łosic , Terespola i Janowa Podlaskiego to niech pisze tu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wracając do Xmena to ciężko nam powiedzieć jaki gatunek chomika będzie dla Ciebie najlepszy bo najwięcej zależy od charakteru. Myślę,że jeśli chcesz chomika dość żywszego ale też takiego,którego można spokojnie wziąść na ręce to najlepszy będzie dżungarek choć ja jestem zwolenniczką syryjków ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę uprzjemie

20111230205541-990f5253.jpg

I uprzedzając protesty - grzejnik jest nieaktywny, wisi ze względów estetycznych, bo za nim jest nietryskana ściana :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie masz nic przeciwko samcom to weź może Laysa? ;) Jest młodziutki,nieco przerażony ale widzę w nim potencjał na miziaka,jest przede wszystkim strasznie słodziutki - jutro dodam zdjęcia w temacie :P do Białej nie ma daleko z Chełma, więc albo znajdzie się jakiś transport albo wysłałabym go busem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz chomika takiego jakiego sobie wybrałaś i jest przede wszystkim młody.

Jeżeli poczekasz napewno nawinie się jakiś młodziak .

Mój Dżodż pochodzi z adopcji trafił do mnie w wieku 6-7 tygodni , biorąc go wiedziałam od odoby która miała go na DT , o jego charakterze , zwyczajach i zachowaniu .

Gdy ja brałam Dżodża , domu szukało jeszcze 5 chomików w takim samym wieku - czyli bardzo młodych .

Chomiszcza odebrałam przy okazji zakupów w Gdańsku .

Zero umów i jakichkolwiek formalności ,ponieważ już dłuższy czas byłam na forum i pani wiedziała jakie mam warunki - przez co łatwiej zaufać :P

Ja nic strasznego w adopcji chomika nie widzę , a jak ktoś się boi podpisać umowę o adopcję chomika to pokażcie mu dla porównania umowę SPK :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę wszystkiego nie przesądzać.

Nie raz się zdarzało że to własnie młode chomiki ratowaliśmy,

rok temu sama miałam 4 młodziutkie tymczasy- tzw. kartoniki.

Warto poczekać i dać możliwość lepszego życia dla jakiegoś chomiczka czekającego na domek.

Przecież z tego co mi wiadomo nawet teraz jedna chomiczka jest w ciąży- ma temat w multimediach.

Jeżeli okazałoby się (miejmy taka nadzieję) że wszystko dobrze, to po odchowaniu maluchów pewnie część będzie szukała domków,

wtedy można porozmawiać i nie trzeba kupować.

trzymam kciuki za mądrą decyzję, powodzenia! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O właśnie, może warto troszkę poczekać i przygarnąć maluszka od Niny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy przez ostatni tydzień szukałam i mogłam wziąć chomika z adopcji-nie było żadnego. Kupiłam w zoologicznym okazuje się, że jedna jest w ciąży i parę innych szuka domu...

Alexandra wiem coś o SPK, bo sama podpisywałam takie umowy, pełno kartek i różnych pierdół (myślałam, że z chomikami też tak będzie).

Kupiłam moje chomika 27grudnia, a 29 Leyes, młody syryjek szuka domu.

Wczoraj czy przed wczoraj chomik Niny okazał się być w ciąży.

Edytowane przez Ada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego zawsze warto się wstrzymać , jak nie ten to inny będzie szukał domu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego zawsze warto się wstrzymać , jak nie ten to inny będzie szukał domu .

Wstrzymać, ale do kiedy?

Od tygodnia mogłam mieć na 100%chomika, a wcześniej (2tygodnie temu) szukałam i niestety nic nie było.

Moje szczęście po prostu :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę kupić nowego chomika tylko nie wiem jakiego gatunku.

Agresywnych campbelli raczej nie chcę.

Posiadam terrarium 110x45x61 oraz wyposażenie

Poluję od niedługiego czasu na chomiki bardziej rasowe ale to nie jest regułą .

Jeżeli komuś z Was urodziły się młode chętnie bym mogłam skorzystać.

Za podpowiedzi bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem,że są samotnikami. Ale chodziło mi o to abyś skontaktowała się, bo być może byłaby opcja,aby wziąć jednego :) A poza tym,warto spróbować :)

Edytowane przez Paula.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi