Skocz do zawartości
dawid424

Chcę kupić chomika, ale nie wiem jakiego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pustke w głowie nie wiem którego wybrać czy dzunagary mialem wczesniej a roborka nigdy czy roborka mozna oswoic jak dzungara?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co sę orientuje to dżungarki są łatwiejsze w hodowli i mniej gryzą, ale wiem też, ze to jest opis standardowy, a każdy chomiś ma swój niepowtarzalny charakter. Może spróbuj z roborkiem - jakaś odmina :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roborowskie - nadają się do trzymania w grupach,

Dżungarskie - albo się polubią ale bo nie.

Roborki są mniejszę i ponoć trudno je oswoić, nadają się dla doświadczonych hodowców.

Aha i jeszcze zależy jaką klatkę posiadasz. CZasamai roborek umie przecisnąć się przez szczebelki ;P

Ja proponuję moja ulubioną odmianę - dżungara o standartowym ubarwieniu ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radziłabym kupić ci dzungara. Miałam kiedyś bardzo milutki chomik, i da sie pogłaskać. Teraz mam też roborowskiego...i nie mogę go oswoić pomimo,że mam go już długo. No nie możemy się dogadać :D

Pozatym jeżeli chcesz coś bardziej do głaskania to dzungar jest większy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, jeżeli chcesz do głaskania, to może wybierz sobie syryjskiego ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chce syryjskiego chcialem w akwarium trzymac

chyba jednak roborka sobie kupie jednego i zobacze jakie one sa bo nigdy nei miałem podobno sa przypadki ze ktos oswoił je może mi się też uda np alimi podobno oswoiła nie wiek kto jeszcze spróbuje

a zreszta mam teraz 1 dzungarskiego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radziłabym kupić ci dzungara. Miałam kiedyś bardzo milutki chomik, i da sie pogłaskać. Teraz mam też roborowskiego...i nie mogę go oswoić pomimo,że mam go już długo

to akurat nie zalezy od rasy tylko. Ale tez od harakteru chomika, nie ktore dzungary tez nie chca dac sie wogole oswoic.

A ja nie glosuje ani na dzungara ani na roborka bo najbardziej lubie syryjki(angorki) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś pisałem że moja ciocia ma 2 stare 1 rok i 1 dziecko ta para co ma 1 rok ma teraz malutkie 2 i sobie je zajołem i bede miał te maluszki :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 21:30 ]

Jednak kupuje śliczne małe dżungarki admini zamknijcie ten temat.Albo usuńcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim właśnie się zastanawiam bo chcę kuouć 2 chomiki tylko jakie czy 2 samiczki czy 2 samce no i jakie rasy chciałam syryjskie ale nie wiem jakie są wszyscy którzy mają syryjskie proszę o podpowiedź będę bardzo wdzięczna:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć dwa chomiki to wyłącznie dżungarskie lub roborowkiego. Syryjskie są samotnikami, ale oczywiście możesz kupić dwa, ale licz się z kosztami kupna drugiej klatki :) Ale jeżeli chcesz "coś" złapać kup syryjka, inne rasy są malutkie, szybkie itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik Syryjski jest samotnikiem, natomiast chomiki karłowate (np. Dżungarskiego) najlepij czują się w stadach. Małe rasy są z zasady mniej przyjazne i bardziej płochliwe od chomików syryjskich. Ponadto chomiki karłowate są niezwykle zwinne i prowadzą inny tryb życia :wink: Ja na początek polecam chomika Syryjskiego, sam jako początkujący chomikomaniak takiego sobie "sprawiłem":)

A co do 2 chomików (Dżungarskich) to jeśli chcesz mieć rodzinkę to oczywiście kup samce i samiczkę:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się w 100% z poprzednikami, ale to jest totalna BZDURA:

A co do 2 chomików (Dżungarskich) to jeśli chcesz mieć rodzinkę to oczywiście kup samce i samiczkę:D:D

Absolutnie nie kupuj parki! I to jeszcze z tego samego miotu :|. Kup sobie dwie samiczki, ale nie samca i samieczki!! Bedzie to i tak wymagało rozdzielenia, a samiczka może paść z wycięczenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powolniejsze?

one zasówaja jak forumła 1 :D

ja bym stawial bardziej na syryjka ze jest spokojniejszy i wolniejszy :)

zresztadzungarek jest mniejszy i moze latwiej uciec :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli sa z jednego miotu to mozna :)

no ale jeśli koniecznie chce dwa, to bespieczniej kupic roborka, dzungarkow nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo mialem juz jedengo, i byl dziki.

A wiem ze z natury sa bardziej agresywne i niespokojne.

A juz roborki spokojniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzungarkow nie polecam

A ja POLECAM dżungarki. Może twój był dziki, na ogół to miłe i łagodne zwierzątka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chcesz 2 to tylko dżungarskie (skoro nie chcesz roborowskiego)... :) Dżungarski sa bardzo sympatyczne, nie mam do nich zastrzeżeń. Najlepiej jest kupić 2 samiczki, gdyż samce mogą miec okresowe napady agresji (chociaż samiczki też) :) Chomiczki musza być z jednego miotu, chyba ze zostaną ze sobą połączone w wieku ok. 4-6 tygodni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli sa z jednego miotu to mozna :)

Można, ale mogą się pogryźć i trzeba będzie je rodzielić. WIęc radze nie kupować dwóch syryjków, ewentualnie jednego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z reguły chomik syryjskie także z jednego miotu będa ze sobą walczyć! Będą próbowac szukać spokoju i się odseperowac od 'krewnego'. Można mieć 2 syryjski jeśli ma się b. duże akwarium i nie mówie tutaj o takim jakimś 200l, ale raczej o akwarium na pól dość dużego pokoju, gdzie chomiki będa mogły podzielić między sobą terytorium i nie nękać się nawzajem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martynko nie zakładaj tyle tematów o tym samym :/ Tutaj przenoszę twojego posta i następnym razem nie skończy się tylko na upomnieniu :/ Mam dosyć przeglądania 10 tematów o tym samym i tego samego autora :/

"Błagam nie zabijcie mnie chyba jednak kupie syryjka a wiecie czemu bo moja mama miała syryjka i mówi mi że on jest super słodki i że jest większy. A ja się boje że mi ucieknie i nie znajde go Chyba kupie samczyka bo one są bardziej towarzyskie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ojej sorry ale co ja mam zrobić żeby wiedzieć jakiego kupić chomika już moja koleżanka też tak dużo się pytała a potem się okazao że zwierzak był bez sensu chory i jeszcze uciekł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi