Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro samla 80 z ikei kosztuje 69.99zł i do tego przesyłka 35zł, ale mimo to chyba i tak kupie bo nie wiem kiedy dostanę się do łodzi żeby kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam dzisiaj w Kauflandzie... Samle są po 60 zł te 60x40 ; p ... Stwierdziłam ze nie bede kupować gdyz chce kupić największą.

W jakiej cenie są 80 w ikei ??

gdzie? gdzie? ;d ja też jakoś tak patrzyłam ale znaleźć nie mogłam *_*

chociaż bym chciała zakupić coś większego raczej już nie ma szans.. gdyby to człowiek wiedział wcześniej.. yh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ja zastanawiam się nad kupieniem samli, chyba 160l o ile się nie mylę. W sobotę mam jechać do ikei , więc jeszcze zobaczę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie? gdzie? ;d ja też jakoś tak patrzyłam ale znaleźć nie mogłam *_*

chociaż bym chciała zakupić coś większego raczej już nie ma szans.. gdyby to człowiek wiedział wcześniej.. yh.

W Kauflandzie ; D

Są tam na przedziale z plastikami ; DD

U mnie zaraz przy ksach xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oto samla mego malca ;P.

Jest ona robiona od środy i od tego dnia wprowadził się chomiczek, z dnia na dzień przybywa różnych zabawek. Muszę jeszcze kupić większy, stojący kołowrotek (mam dylemat pomiędzy trixie z siatką, a plastikowym), bo ten z klatki jest za mały i nie chce mi się bawić w robienie kratek i przyczepianie. Do tego właśnie robię wiszący mostek oraz mam w planach kupno hamaku i być może jakiejś dodatkowej zabaweczki, o ile nie zrobię również ich z kołeczków.

Samla oczywiście 80cm.

Kołowrotek planuję postawić w pustym miejscu w prawym, dolnym rogu. Nad mostkiem, jak i hamakiem muszę się dobrze zastanowić ^^.

Całość:

Dołączona grafika

Poidełko:

Dołączona grafika

Uproszczony labirynt ;D:

Dołączona grafika

półka:

Dołączona grafika

druga część półki:

Dołączona grafika

Wejście do podziemnej norki, wraz z domownikiem ;D:

Dołączona grafika

Jak już zrobię wszystkie zabawki i kupię kołowrotek, to może wrzucę jakieś fotki ;P.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow. super rzadko kiedy nowe osoby na forum mają taką wiedzę jak ty :)

jedyne zastrzeżenie mam do tych drabinek zrób dłuższe i bez tych pustych miejsc w które wpadają łapki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób może drewniane drabinki lub np. wykorzystaj do tego kołki. A co do kołowrotka, wydaje mi się, że plastik będzie lepszy.

Samla rewelacyjna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drabinki są zapożyczone z klatki, w której mieszkał chomik. Mały sobie daje rade przy schodzeniu, aczkolwiek może jakąś tekturką, tudzież sklejką wypełnię dziury. Jeżeli chodzi o ich długość, to jest w porządku. Co do kołowrotka, to właśnie zastanawiałam się nad plastikowym i myślę, że na niego się zdecyduję i zakupię na animalii.

Forum odwiedzałam już od dosyć dawna lecz konto postanowiłam zrobić niedawno. jakoś mnie tak naszło.. ;P.

Jeśli chodzi o ten labirynt, to planuję zrobić przezroczystą "pokrywkę" z takiego dziwnego czegoś, nie wiem, jak to się zwie ;P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobieństwo zabraknięcia powietrza przy tak małym zwierzątku, które wcale dużo tlenu na raz nie zużywa jest jak jeden do stu. Wyjścia z labiryntu będą odsłonięte, a to już jest równoważne z dopływem tlenu. Poza tym położenie tego przezroczystego czegoś, jak kartka, nie będzie obciążeniem, więc będzie przepływ powietrza przez szparki, gdzie ono źle przylega. Aczkolwiek zobaczę jak labirynt będzie się sprawować, dopiero dziś go wykończyłam i włożyłam do samli. Będę obserwować i dopiero wtedy stwierdzę, czy przykrywać, czy nie ma takiej potrzeby ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, bomba :D

ja poproszę zdjęcie tego czegoś z kołków obok poidełka :> a'la mostka :lol:

aa i jeszcze pytania, pięterko na czymś stoi.? jak ono jest przymocowane.?

Edytowane przez Kocham_Milutke_xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączona grafika

Takie zdjęcie alternatywne. Gdyby było nieodpowiednie, to potem wrzucę inne, gdzie lepiej widać ;P.

Śrubkami przymocowane są deseczki, które służą jako podpórki, a na nich przyklejone są półeczki ;P. Taki myk ;P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podsunęłas mi duzo pomysłów na zabawki z kołków :

Dzięękujęę !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczna samla .

Jak dokupię kołki , to zrobie taki labirynt co ty xD .

Dzięki za inspiracje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pięterka :P

Dołączona grafika

Zapomniałam wstawić kołowrotka,więc go jeszcze wstawię.

Po pięterkiem ze sklejki jest pojnik,logs i jeszcze coś,pod tym z panela tunel z siana :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie tez, fajne to niekształtne piętro ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie orientuje się ktoś jak jest z przesyłką samli? ile taka przyjemność kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie orientuje się ktoś jak jest z przesyłką samli? ile taka przyjemność kosztuje?

Oj z tego co wiem to właśnie dużo...bo niestety samla nie jest składana i trzeba ją wysłać jako gabaryt B, podejrzewam, że coś ok 20-25 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba mi się bardziej opłaca do Ikei pojechać... W sumie paru innych rzeczy też potrzebuje ;) THX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi