Skocz do zawartości

Chomik nie biega w kołowrotku

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 480
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja bym dała mu więcej czasu na oswojenie się z nowym kołowrotkiem. Mój Bratuś też nie od razu zapałał sympatią do nowej zabawki.

Niestety, jak nie chce, to nei chcę. Mój poprzedni chomiś omijał kołowrotek szerokim łukiem. I nie ma się co dziwić! Każdy chomik jest inny i każdy ma inne upodobania. Tak więc radzę dać mu kolbę, przywiązać sznurki, włożyć "tunelik" od rolki papieru toaletowego, dać dużo chusteczek, aby chomik się pobawił. A najlepiej, abyś puszczał chomiki na wybiegi. Może również zrobić hamsterland (ale tu proszę kontaktować z Tabim) :)

A jaki kołowrotek masz? Jeżeli z prętami, to całkiem możliwe, że Twojemu chomikowi jest niewygodnie. Może lepiej zakupić mu tzw. pełny? Chomikowi jest wygodniej, bo pod sobą ma tylko plastik i nie ma obaw, że złamie sobie łapkę.

ps. wybacz Tabi :* :)

Odnośnik do odpowiedzi

Mój jeden chomik też nie chciał biegać w kołowrotku.

Ale poprstu wsadziłam go tam do niego i zaczęłam kręcić.

Wyskoczył z niego jak oparzony. A na wierczór

gdy nadchodzi pora na wybryki sam. Najpierw

obwąchał go z każej strony, wszedł zakręcił się i znowu uciekł z nieego.

I tak było kilka razy a później już...kręcił sie ile się da.

Ale to nie trwało rok, tylko tydzień.

Puszczaj go podomu (ale pilnuj go), daj mu dużo zabawek do klatki

żeby się nie nudził...a będzie dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Moja (chyba) chomiczyca syryjska już od baaaardzo dwano przestała biegać na kołowrotku:(. Kiedyś to biegała na nim jak opętana a dziś? W ciąży to ona napewno nie jest bo nie mam samca a styczność z innymi chomikami miała ostatnio pod koniec lipca. Martwę się o nią dlaczego już nie biega na chomikowej bieżni:( Co jej jest?

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

kołowrotek dobrze chodzi bo sprawdzałam, z łapkami to nie wiem a czy otyła to bardzo możliwe. Gdzie mogę kupić wagę którą mogłabym zważyć mojego choma?

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

ale gdzieś chyba można kupić taką wagę xD skoro wet ją ma znaczy że gdzieś można ją kupić, hmmm, poszukam na allegro. Czytałam, że dorosły, porządnie utuczony chom waży 200 coś gram.

Odnośnik do odpowiedzi

tak, mój chomiś chyba jest otyły:/

Nie byłajm u weta ale to widać gołym okiem.

Może przejść z nim na dietę? Zero jedzenia ze sklepu a same świeżutkie owoce i warzywa, trochę serka i mięsko? A zamiast biegania na kołowrotku to może przypiąć szelki ( nie mówcie że to męczarnia bo wiem ) i dać żeby biegał na bieżni ( prawdziwej )?? Mam dziwne pomysły więc pytam się profesjonalistów ( nie umiem tego napisać xD) o radę:).

Wielki Brat macarono wredoto - poprawiłem to czego nie wiedziałaś jak napisać

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Moja Chomuśka też jest troszkę grybsza, to znaczy była, bo teraz troche schudła. Ostatnio chyba w kołowrotku biegała pooooonad pól roku temu, bo poźneij zdewastowała 2 kołowrotki. Niedługo może dostanie w spadku bo Tibim kołowotek albo jej kupię nowy - drewniany.

Odnośnik do odpowiedzi