Skocz do zawartości
Tina

Czy karma dla świnek morskich jest odpowiednia ?

Czy karmisz swojego chomika karmą dla świnek morskich?  

24 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam w sklepie i kupiłam zamiast kolby dla chomików, dla świnek morskich przez pomyłkę. Dopiero zwróciłam na to uwage jak w domu przeczytałam co ile podawać. Moja mama mówiła, że to są takie same jak dla chomika tylko inne obrazki na opakowaniu (myslalam ze to chomik bo niedolkadnie przejrzalam)

To kolba owocowa dla świnek morskich z firmy Vitakraft "Kracker"

Można podawać chomikowi?

PS. Moja mama wieczorem włozyła tą kolbę do klatki (w tym czasie jak ja kąpałam) i zapomniała zamknąć dzrwiczki!! Po kąpaniu zobaczylam zdjelam kolbe i zamknelam. Bylam przestraszona, ale na szczęście Tinka była w swoim domku i smacznie spała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się czasem kolby kupuje to są "Dla gryzoni". Więc ta kolba się nie różni pewnie prawie niczym... Możesz dać. Tak myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik i świnka, mają raczej taką samą dietę, i tak jak mówili poprzednicy są kolby dla gryzoni czyli np : chomiki, świnki morskie, króliki itp ... Nic się jej nie stanie jeśli ją będzie jadła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę , że nie.

Czy karma dla świnek morskich może zastąpić chomikowi pokarm podstawowy?

Przecież ona ma inne składniki, nie ma witamin potrzebnych chomikowi do życia. Wiele osób karmi chomiki karmą dla świnek . Ja jestem przeciwna.

A co wy o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie można zastosować jako karmę uzupełniającą. Między chomikami a świnkami jest taka różnica, że chomiki to ziarnojady a świnki są trawojadami, więc mają dość różne potrzeby żywieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawową różnicą w karmie dla chomików i świnek morskich jest zawartość witaminy C, an co oczy otworzyła mi Motusa. Jako że świnki muszą przyjmować ją osobno w dużych ilościach, to w karmach odpowiednich firm jej zawartość jest wysoka i nie wiem, czy czasem dla chomików nie za wysoka. Dla porównania: karmy Vitakraft Emotion Beauty dla chomików (207mg wit. C) i świnek morskich (358mg), w Versele-laga z serii Nature ilość witaminy C u chomików nawet nie jest podawana, natomiast w wersjach dla świnek to 255mg i 300mg (Re-balance).

Jednakże ogólnie inne składniki w karmach są bardzo podobne, dlatego myślę że jeśli już ktoś karmiłby chomika karmą przeznaczoną dla świnki to nie miałoby to poważniejszych konsekwencji, o ile wybierałoby się te mieszanki, które posiadają raczej niższą zawartość witaminy C.

Dodam jeszcze od siebie, że przez pewien okres czasu karmiłam Pocket oraz myszy karmą Versele-laga Cavia Nature Re-balance w ramach odchudzania (karma zawiera tylko 2,5% tłuszczu). Zauważyłam znaczną poprawę w wadze zwierzaków, nie objawiły się też żadne skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie karmcie karmą dla królika one badzo lubią groszek a chomiki nie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla chomika jedyne co dałam to raz kawałek granulatu dla świnek z VL i zjadł ze smakiem, ale przecież nie zastąpi to mu stałego chomiczego pokarmu - jestem na NIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, ale jak ktoś miał kiedyś świnkę i zostala mu karma jeszcze swieza to tak. Ale niektóre rzeczy bym wybrała, a potem do wyrzucenia.

Dianka dostała już dawno odpowiedź na swoje pytanie, nie ma potrzeby odświeżać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi