Skocz do zawartości
Borys

"Zapinki" do klatki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś wie gdzie można kupić zapinki do klatek - chodzi o plastikowe części którymi spinamy ze sobą metalową górą część klatki z dolną plastikową kuwetą . Chomiki nigdy nie robiły im "krzywdy" aż do czasu brązowego syryjskiego diabełka o imieniu Zuzanna . Przerobiła na sieczkę :ha: najpierw jedną parę a potem, przełożoną z innej klatki , drugą parę zapinek .Co prawda dorobiłem własnym staraniem metalowe zamienniki których nie zdołała już zdemolować ale nie wyglądają one zbyt estetycznie . Dlatego też liczę na pomoc Forumowiczów . Przy okazji przesyłam Wszystkim Noworoczne Pozdrowienia .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź zapytać się do zoologa ;). A może warto poszukać na allegro ? :ok: . Poszukaj , poszperaj , pochodź , a będzie okej ;) .

A próbowałaś się już pytać w zoologu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kluczowe pytanie to: jaki to model klatki? Pytam bo we wszystkich moich klatkach są metalowe zapinki. Poza tym uważam, że skoro chomik zjada te zapinki, to chyba lepiej jest pozostać przy metalowych (tylko może trochę estetyczniej wykonanych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź zapytać się do zoologa ;). A może warto poszukać na allegro ? :ok: . Poszukaj , poszperaj , pochodź , a będzie okej ;) .

A próbowałaś się już pytać w zoologu ?

Przed zapytaniem na Forum sprawdziłem te wszystkie możliwości . W sklepach nie sprzedają takich drobiazgów ( sprawdzone w 6 sklepach zoologicznych w W-wie ), na Allegro nie spotkałem się z taką ofertą . Miałem nadzieję że ktoś z Was miał już taki problem i udało Mu się trafić na odpowiednie źródło .

// Edycja ---------------------------

Możesz napisać do producentów/dystrybutorów klatek ;)

To dobry pomysł ale na razie wyniki są mizerne . Wysłałem zapytania do kilku producentów , otrzymałem różne odpowiedzi np. że jeżeli kupowałem ich klatkę to przekażą mi zapinki za darmo pod warunkiem przesłania kopii rachunku lub faktury :) - klatka ma kilka lat , kto trzyma takie papiery ? W innym wypadku miałem propozycję zakupu za 20 zł plus koszty wysyłki ! Nic to walczę dalej ...

// Edycja ---------------------------

Kluczowe pytanie to: jaki to model klatki? Pytam bo we wszystkich moich klatkach są metalowe zapinki. Poza tym uważam, że skoro chomik zjada te zapinki, to chyba lepiej jest pozostać przy metalowych (tylko może trochę estetyczniej wykonanych).

Chyba rzeczywiście pozostanę przy metalowych zapinkach tylko popracuję nad ich wyglądem . Twój post zwrócił moją uwagę na różnorodność modeli klatek , rzeczywiście nie każda plastikowa zapinka jest taka sama więc kupowanie "na oko" mija się z celem . Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha, masz zagwózdkę, ale chyba nieco więcej szczęścia niż ja, bo mi odpowiadano że nie sprzedają lub nie posiadają zapięć. W sklepach mniej więcej to samo. Tyle, że jeśli chomik zjada zapięcia to metalowe lepsze. Czy jesteś w stanie określić co to za klatka? Ewentualnie pokazać jej foto tu, lub na pw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha, masz zagwózdkę, ale chyba nieco więcej szczęścia niż ja, bo mi odpowiadano że nie sprzedają lub nie posiadają zapięć. W sklepach mniej więcej to samo. Tyle, że jeśli chomik zjada zapięcia to metalowe lepsze. Czy jesteś w stanie określić co to za klatka? Ewentualnie pokazać jej foto tu, lub na pw?

Klatki ze zjedzonymi zapinkami to produkt firmy EURO-ZOO , mają już kilka ładnych lat i wychowały w sobie już sporo chomików . Rozmiar kuwety mierzony przy górnym rancie to 58x30 cm. Wrażliwych na punkcie wielkości klatek informuję że w tamtych czasach nikt nie sugerował optymalnych wymiarów na 100 cm a 60 cm jako minimum długości klatki .

Dołączona grafika

Oryginalne zapinki wyglądają tak ( pozostała mi jeszcze jedna cała para )

Dołączona grafika

A tak wyglądają dorobione z drutu zapinki :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu dla porównania oba rodzaje oraz miarka dla pokazania wielkości .

Dołączona grafika

A tutaj , tak przy okazji , pokazuję jak udało mi się do tak niedużej klatki ( to ta z pierwszego zdjęcia ) zainstalować na 1-szym piętrze kołowrotek Trixie 22 cm . Jest na styk , większy na pewno by się nie zmieścił . Daje to możliwość umieszczenia na parterze domku do spania i innych zabawek . Na stałe ten kołowrotek stoi w dużej klatce Tamburino "Linea- Natura" , tam mówiąc szczerze bardziej pasuje gabarytowo .

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, takiego niestety nie mam. No chyba że się podzielę Jerrowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi