Skocz do zawartości
Żabcia

Materiały na gniazdo

Rekomendowane odpowiedzi

Aha! No to chyba też nie jest to najlepszy pomysł. Bo to jest sam kurz... Myślę, że nie jest odpowiednie dla Twojego chomika. Poradzi przecież sobie bez tego, a to może mu tylko zaszkodzić. Lecz to jest moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki umieją pić, nauczyły się na pewno w hodowli. xD

Możesz nasypać siana, ale ja nie sypię, bo chomik sam może sobie wziąść i przenieść. ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jak dasz na pięterko domek i troszeczkę trocin to i tak sobie same doniosą! Tylko wtedy na każdym pięterku jest masa trocin. Co do picia to już zostało wszystko powiedziane - nauczą się. Chociaż jak chcesz to możesz im dać w miseczce picie ale ja myślę, że to nie jest dobry pomysł, bo z miseczki mogą wylać i się brudzi woda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam że domek koniecznie musi mieć podłogę. To gdzie stoi to zależy od tego jak leniwy jest opiekun ale podłogę mieć musi. Wtedy możemy nasypać siana albo trocin do domku. Chomik sobie dołożyć jeszcze coś wygodnego i ma mieszkanko, które należy sprzątać trochę rzadziej niż kuwetę klatki. Najlepiej sprzątać taki domek w inny dzień niż klatkę, bo wtedy chomik łagodniej znosi sprzątanie.

Co do zabierania misek z żarciem to uważam to za głupi pomysł, ponieważ chomik magazynuje sobie jedzenie i takie zabranie miski nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Właśnie skączyła mi się watka do domku , a chomiki pewnie nie mają wqygodnie na tym podłożu co mają , i czy mogłabym dać im do domku papier kuchenny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie jest barwiony to czemu nie? Moje mają przeznaczoną na gniazda jedną rolkę i zawsze im targam jeden - dwa kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być papier, kuchenny chyba nie jest zapachowy? w takim razie może być...albo daj chomiczkowi chusteczki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

daj pocięty materiał lub chuteczki. moja gryzia i wiórek mają materiał i jest im chyba cieplutko. z chusteczek zrezygnowałam bo chomiki wyrzuały je z domku, a materiał nie, więc decyzja jest łatwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Papier toaletowy stargany, na drobniejsze kawałki ( bo chomiki całego papieru tak dokładnie nie zgryzą, jak człowiek może im to zrobić :P), lub chusteczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Watka jak myślę specjalna dla gryzoni, nie taka normalna w którą często zaplątują się chomicze nóżki, co jest niekiedy przykre w konsekwencjach.

Papier kuchenny owszem, nie perfumowany, oraz można jeszcze papier toaletowy, również nie perfumowany. Poza tym w trocinkach pewnie nie jest im aż tak źle. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma to jak watka. :) Ale w zastępstwie może być papier lub ręcznik papierowy. Przeczytaj na opakowaniu, czy nie jest wybielany chlorem, takiego dać nie można. Każdy inny owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja daję papier toaletowy, dwa kawałki :> Wkładam całe, a po dziesięciu minutach jedna połowa leży rozciachana na pięterku, a druga w domku, także Lo problemów nie ma z podzieleniem sobie tego. A materiał jaki można dawać? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Materialu lepiej nie dawac, tak samo jak watki, bo jedno i drugie zawiera nitki, ktöre moga sie zawinac woköl szyjki lub lapki chomika. W ten sposöb moze byc zatamowany doplyw krwi i zwierzatko moze np. stracic lapke.

Papier toaletowy lub kuchenny mozna dac w malych lub wiekszych kawalkach. Chomiczki sobie pogryza tak, jak beda potrzebowaly rotfl .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje chomiczki strasznie lubię takie łupiny bawełny, napychają sobie tą bawełną poliki i domek wyścielają rotfl , potem po klatce jest to wszystko po klatce poroznoszone, ale jaką mają radochę :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iii??Nie rozumiem twojego postu???

Chciała poruszyc temat bawełny. Nyguskowi daje bawełna na gniazdko, z wielką checią ją zbiera - chętniej niz lignine :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szarotka bardzo lubi spać na bawełnie . Chętniej śpi niż np . na chusteczkach . :ha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Gdzieś przeczytałem że jak chomik bierze wszystko do domku znaczy że jest mu zimno i można dać mu chusteczkę bezzapachową. Dałem mu kawałek, on zaniógo do domu, zaś jak mu dałem 2 kawałek zaczął go jeść. Po chwili jednak biegał z nią po klatce. Nie mógł jej wyciągnąć z pyska to mu pomogłem. Od razu wyjąłem pierwszy kawałek z domku i postanowiłem spytać się was czy te chusteczki są bezpieczne. Chusteczki do nosa są bezwonne.

Usunęłam pozostałych 5 tematów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, są bezpieczne. A chomik poradzi sobie sam z ich wyjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak najbardziej możesz mu je dać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak na szybko:

jak chomik bierze wszystko do domku znaczy że jest mu zimno

To nie ma wiele wspólnego z zimnem. bo chomiki już takie są, że lubią to co miękkie pakować do swoich norek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale całą chusteczke czy kawałek??? Jak kawałek to jakie wymiary??? I jak usunąć pozostałe tematy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

całą, kawałek, obojętnie. Chomik sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi