Skocz do zawartości
Żabcia

Materiały na gniazdo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mojemu chomikowi za dużo do domku nie wpycham bo strasznie jest gorąco.A jak chce to może sobie zawsze coś sam jeszcze dołożyć bo przed domkiem ma trochę sianka zawsze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sandra1985gdansk

ja odosbiscie uzywam trocin :) Chomiczek moze sobie kopać i kopac ile chce :) do tego sianko i chusteczka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli są dwa chomiki to same sie ogrzeją a w zime można im wtedy dać chusteczke czy papier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam... jestem poczatkowym hodowca chomikow:)) I mam pytanko...:)

W mojej klatce domek dla chomikow znajduje sie na pietrze a trociny mam w kuwecie...! Chomiki spia w domku... Czy w domku sypiecie trociny..? Czy spia na samym plastiku??

Czy istnieje mozliwosc ze chomik nie potrafi pic z poidla...? bo jeszcze nie widzialem zeby pil z niego...!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do domku daje się przeważnie trociny lub sianko. Gdy już nasypiesz jakieś podłoże :) to możesz dać kawałek chusteczki Higienicznej a chomik zrobis obie sam legowisko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

więc tak jeśli masz domek z podłogą i na piętrze to wg mnie źle bo trzeba tam chomikowi naspyać trocinek a on je może powywalać poza klatke ;) radziłbym zrobić jak ja i kupić nowy dom bez podłogi wtedy położy mu sie to do kuwety i ma luzik bo sobie sam poukłada , a co do poidełka ,ile masz chomika?? bo jeśli kilka dni to na dniach zobaczysz bo on żyje w noc i wtedy bawi sie ,je,pije itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomika mam od wczoraj wiec jeszcze nie znam szczegołow o nich... ale wczoraj jak tylko otworzylem klatke to od razu piszczaly na mnie i postawa bojowa... a dzis juz jest lepiej... nawet jeden dal mi sie poglaskac i nie uciekl...! Poobserwuje go noca i moze zauwaze jak bedzie pil...! a do domku nasypie mu z godnie z rada trocin... i zobacze co bedzie robil...! A w moim domku mieszkaja 2 chomiki... razem:) to nic nie przeszkadza?

Jakies witaminy lub cos w tym stylu dajecie chomikom?? co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój też na początku dawał sie głaskać ale to jest chyba dlatego bo sie boji i nie zna terenu , zobaczysz po kilku dniach już można sie podniecać co on tam wyprawia :D

ja daje dropsy dla chomików(1dziennie do miseczki albo do oswajania) i kolbe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja daje dropsy dla chomików(1dziennie do miseczki albo do oswajania) i kolbe

Co do tych dropsów jako "witaminy", to bym się czepiała. Dropsy, to nie jest odpowiednia witamina. Po pewnym czasie mogą wywołać pruchnicę, jak kolby (zawierają dużo cukru). Najlepszą witaminą dla chomika są soczyste jabłka i marchewki (oczywiście umyte). Jabłka należy dawać gdzieś co dwa, trzy dni, tak samo z marchewkami. Nie mogą być to całe kawały. Wielkości połowy palca :P

Pozdrawiam, qmpelaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do domku dzis w nocy same sobie wniosly trociny... z dolu na gore jakos same wycudowaly i wniosly je:D a z poidelka tez ubylo 10 ml wody ;) Chyba moje ziomki zaczynaja sie przyzwyczajac do nowego domu i mnie ;)

Mam jeszcze jedno pytanie.... czy miske z jedzieniem wyjmujecie z klatki czy caly czas maja wasze chomiki jedzenie??

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 17:31 ]

Mam jeszcze jedno pytanie.... czy miske z jedzieniem wyjmujecie z klatki czy caly czas maja wasze chomiki jedzenie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taaak... Mój Żelek sobie uwinął gniazdko c trocin i sianka. A dziś... Jakoś skrzeczał przez sen, zaraz zobaczyłam co jest, ale obudził się i czarne ślepka się na mnie gapiły }{ Widocznie śnił mu się jakiś wilk, czy co xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój chomi ez na poczatku nie chcial pić ,i samam mu dawaalam i jak pil to troszeczke podsuwalam poidelko i zawieszlam i sie nauczyl. Spróbuj zadzialac powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy używaliście bawełny dla gryzoni?

A jeżeli tak to jak sie sprawuje ?

A czy mogę dać roborkowi takie 'odpadki' ze sweterka ? są miękkie jak puch a i chomciowi byłoby cieplutko (u mnie w domu jest 17c)

Czy lepiej byłoby kupić bawełnę ?

Dane na metce sweterka 60% nylon 23% wool 16% angora 1% spandex ZARA ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no taki yhmm trudno powiedzieć ooo już wiem CZARNY ;)

taki NORMALNY ciut sztucznie wygląda (w sensie materliału) może znajde go w necie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to w skelpach zoologicznych jest dostępna taka specjalna 'wata bawełniana'. Ona jest dla chomików 100% bezpieczna. Co do sweterka to nie wiem czy to jest dobry pomysł. Był on przecież prany w proszkach, płukany w różnych płynach- a to przecież sama chemia która może zaszkodzić chomciowi. Chmik mogłby się zaplątać w nitkach ze sweterka który po pewnym czasie zacznie się pruć. Osobiście nie polecam. Lepiej troszkę zainwestować w 'watę bawełnianą' lub w sianko. Dużo chomików uwija sobie z niego gniazdko wewnątrz domku, które z pewnością pomoże im zachować ciepło. Mam nadzieje że pomogłam, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi