Skocz do zawartości
Żabcia

Materiały na gniazdo

Rekomendowane odpowiedzi

Wzięłabym to z ziołami. I zmieszała ze ściółką.

Kokos będzie dobry, jeśli sam chcesz go szykować, to trzeba dokładnie wybrać ze skorupy orzecha i ja bym na koniec wyparzyła. Możesz obrać łupinę z "włosów", jeśli trafi Ci się kudłaty orzech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem może, ale są zwolennicy skubania. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włókno jest dość twarde, więc może poranić poliki, no i jak się trafi elastyczny albo giętki kawałek, to się może owinąć. Takie opcje przychodzą mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam, kupuj śmiało. Włókna z kokosa to nie zabójcza broń, można go łatwo oskubać dla świętego spokoju, ale nie trzeba. A taki kokos to fajna kryjówka i ozdoba klatki. Sama mam ich kilka :P

Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to to żeby wybrać nie za mały, żeby syryjek się do niego swobodnie zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włókno jest dość twarde, więc może poranić poliki, no i jak się trafi elastyczny albo giętki kawałek, to się może owinąć. Takie opcje przychodzą mi do głowy.

Ja mam kilka, u dwóch dżungarków i nigdy żaden z tych kokosów nie został nawet nadgryziony. Uważam podobnie jak Allo, to nie jest złe wyposażenie klatki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak można by twierdzić, że sianko czy włókna konopne lub bawełniane mogą się zakleić w policzku, nie wspinając już o mozliwości schowania kawałka chusteczki i zaklejenia policzka. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam również wspomniane przez Ciebie chusteczki, nigdy z tym żadnych kłopotów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dawałem chusteczki higieniczne bezzapachowe zawsze i nigdy nie było żadnych problemów. Chomik wie co i jak, to mądre zwierzątko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja daję dla Minerwy kokosa :D Ma śliczny domek, który zakopuje pod trocinami...  :huh: Wkłada też do niego siano i chusteczkę bezzapachową. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez daje kokosy. Z tym, ze trzeba dobrze wysuszyc o wyciac odpowiednio duze otwory.

Bąbel za mlodu uwielbial przesiadywac i myc sie w kokosie :)

Moje nigdy nie gryzly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi