Skocz do zawartości
Matieusek

Ruja u chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam rozpoznać ruje u mojej dżungarki co ona będzie robiła jak będzie w rui

Słyszałem że jak ma ruję to podnosi ogon do góry jak ją się głaska mógłby ktoś mi wysłąć zdjęcie podniesionego ogona ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałam dzungara, ale u mojej Syryjki w pochwie znajduje się biały płyn o intensywnym i nieprzyjemnym zapachu. Jeśli pogłaszczesz chomiczkę w okolicach pupki, to ona najprawdopodobniej uniesie ogonek i pupkę do góry. Nie wiem czemu, ale po urodzeniu młodych Negra mimo rui już ogonka nie podnosi. Zdjęcie zaraz znajdę, gdzieś mam....

-- Aktualizacja postu --

Znalazłam - http://img136.imageshack.us/i/ogonekla1.jpg/

PS Masz hodowlę chomików? ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czego nie robi? o co ci chodzi konkretnie, bo jest kilka symptomów rui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie tak podejrzewałam. Dlaczego chcesz ją rozmnażać? Trzeba mieć doświadczenie, wiedzę i warunki. A co, jeśli samica nie będzie mogła urodzić i potrzebny będzie weterynarz? Poza tym chomików na tym świecie jest zbyt wiele by mnożyć kolejne (mówię tu o nierasowych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ile masz klatek w domu? masz pieniążki na utrzymanie młodych?

kolejne bezmyślne rozmnażanie...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matieusek - zapewne nie podnosi ogonka do góry bo to jest dżungarski a nie syryjski,nie miałam doświadczenia z tymi chomikami więc ci nic nie podpowiem.Jeżeli nie jesteś hodowcą to po co rozmnażasz te stworzenia żeby mieć więcej pociech w domu?Zapewniam cie że gatunek nie jest na wyginięciu i po co to zrobisz?Dla sb żeby potem je oddać do zoologicznego?Lepiej sie dobrze zastanów ponieważ samica może nie urodzić wszystkich chomiczków a także odejść i już jej więcej nie zobaczysz a jeżeli matka młodych odejdzie to młode także zaczną odchodzić!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wiedzieć, co stanie się z młodymi gdy dorosną - znaleźć im dobre domy, a jeśli nie, to nie oddawać je do zoologicznego lub jako karmę dla węża, tylko zatrzymać je u siebie. Dlaczego chcesz rozmnażać chomiki? Ile tych zwierzątek miałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sheltii - takim ludzią sie nie da powiedzieć do rozsądku dlatego ja bym zostawiła ten temat w spokoju jeżeli ta osoba rozmnoży chomiki to przejrzy na własne oczy co zrobiła i już więcej nie popełni tego błedu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie byłabym taka pewna. ty też kiedyś chciałaś rozmnażać rozmnażać i jakoś udało ci się przemówić do rozsądku. :) więc wiesz, zawsze trzeba próbować.

ps mi niestety nikt nie tłumaczył, że chomików się nie rozmnaża - wszyscy podtrzymywali na duchu i gratulowali...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak byłam głupie ale tego błędu już nie powtórze nie będę wystawiać moich chomików na męczenie .

PS Chyba że założe hodowle ale rasowych chomików pożyjemy zobaczymy rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ruja ma kolor biały. chomik pewnie jest brudny. Matieusek, nie rozmnażaj chomików, proszę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra chcesz to rozmnażaj -.-

Potem nie mów że Ci samiczka zdechła lub maluchy.

Nie wiem co mówić o takich ludziach ;/

Chcesz malutkie chomiczki? Idź do sklepu zoologicznego

Najpierw się dobrze zastanów nad tą decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najpierw to sie szuka w internecie lub pyta hodowców jakie mogą być skutki ja kiedyś chciałam dopuścić samice ale zrezygnowałam a wiesz dlaczego ponieważ poród to najgorsza rzecz dla samicy dość że sie męczy to mogą być powikłania mogą być problemy z porodem i wtedy ją stracisz chcesz tego?Ja bym na twoim, miejscu to dobrze przemyślała bo narażasz samice oraz jej młode które może nie urodzić.A wiesz że samica pierwszy miot zazwyczaj zjada?

Przemyśl to sobie.

PS Jak kiedyś moja koleżanka chciała rozmnożyć chomiki to samica zagryzła samca,to są właśnie skutki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że odpowiadamy nie na temat, ale jednak również dodam parę słów, bo nie mogę się powstrzymać.

Matieusek rzeczywiście przemyśl to co robisz. Jest bardzo dużo małych chomików, które potrzebują domów. Niektóre z nich nawet trafiają jako pokarm dla węży. Nie rozmnażaj chomików bez potrzeby. Masz w ogóle świadomość, że matka młodych może zdechnąć przy porodzie? A jak matka zdechnie to co będzie z małymi? Kto je wykarmi? Przecież Ty nie dasz rady i małe zdechną... Po za tym wiedz, że samica bardzo cierpi przy porodzie. Naprawdę dobrze Ci radzę. Kiedyś sama chciałam mieć małe, ale poczytałam tematy i w końcu pomyślałam "po co mi te małe chomiki?"... Naprawde się bardzo bardzo dobrze zastanów nas tym co chcesz zrobić. Najpierw przymyśl 100 razy, a dopiero potem to rób, jeżeli uważasz za stosowne. (przepraszam, że tak nie do tematu)

Wracając do tego co się pytałeś...

Ruję ma każdy chomik.

Jak mam rozpoznać ruje u mojej dżungarki co ona będzie robiła jak będzie w rui

Gdy chomik ma ruje, wydziela taką białą wydzielinę. Ma ona nieprzyjemny zapach.

Słyszałem że jak ma ruję to podnosi ogon do góry jak ją się głaska mógłby ktoś mi wysłąć zdjęcie podniesionego ogona ??

Owszem. Najczęściej robią to chomiki syryjskie. Robią tak, ponieważ podczas ruji samice są tak jakby gotowe do spotkania z samcem i zapłodnienia. Dlatego podnoszą pupę do góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sory wszyscy mogą se rozmnarzać tylko ja nie dlaczego niby ma zdechnąć ??

Wszyscy mogą rozmnażać, ale co z tego? Jeśli ty nie rozmnożysz, będziesz od tych ,,wszystkich'' o wiele lepszy! Samica może umrzeć przy porodzie, ponieważ czasem pojawiają się różne komplikacje, np. jakieś młode zostanie w macicy i będzie ją to bardzo bolało, a po kilku dniach maluch zgnije i doprowadzi to do zapalenia. A jaki jest cel tego rozmnażania? Chcesz zobaczyć słodkie maluszki, pomęczyć samiczkę czy pochwalić się przed znajomymi?

Rozmnażaniem chomików zajmują się specjalne hodowle chomików rasowych. Te zwierzątka są droższe, ale zdrowe i wolne od chorób genetycznych. Chomików domowych jest już wiele, nie ma co powoływać na świat kolejnych.

Zauważyłam, że wiele osób posiadających chomicze samiczki bierze się za rozmnażanie. W tym ja. (jak już mówiłam, jestem na siebie zła).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie rui. Chciałabym się dowiedzieć kiedy od narodzin chomika rozpoczyna się ruja, tzn kiedy chomik jest już całkowicie płodny bo domyślam się, że wcześniej ruja się nie pojawia. Pytam ponieważ od niecałych 3 tygodni mam chomika ( który miał być samicą) ale do tej pory nie udało mi się zgadnąć czy to samiec czy samica ponieważ boję się ją wziąć do rąk bo gryzie:P Więc pomyślałam, że może poznam po tym jak moja samiczka będzie mieć ruje bo wiem, że wtedy jej zapach jest taki charakterystyczny rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi