Skocz do zawartości
Karusia

Łaciate Roborki?

Rekomendowane odpowiedzi

że co pierwsze słyszę ! łaciate roborki... nigdy o takich nie słyszałam.

ale ciekawi mnie to pudełko w którym one siedzą-czy zostały tam przeniesione na potrzeby zdjęcia, czy to ich klatka. jeśli tak to się załamię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deerha - spokojnie. To sklep a w sklepie raczej nie opłaca im się trzymać w takich małych pudełkach, bo za mało chomików się tam zmieści. Myślę że raczej wybierają akwaria. Poza tym, facet chciał sfotografować tylko samczyki rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak w przypadku pozostałych gatunków, również tutaj ludzie podziałali tak, że powstały nowe odmiany kolorystyczne. Oprócz tego naturalnego często spotkać można jeszcze odmianę "white face" roborka - zdjęcie z wiki

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yhy, ale te roborki i tak są inne, bo mają mało "piaskowego" a więcej bieli. Fajnie by mieć takiego łaciatka :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zdjęcie co dała kaskas, jest super. Fajny taki chomik ^^ Mój sąsiad ma dwa roborki, tylko, że taki "podstawowe" umaszczenie. Ale ja i tak kocham syryjki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze, że te wszystkie "inne" odmiany są bardzo interesujące, lecz zostały często wyhodowane poprzez kazirodztwo. Wynikiem tego jest to, że są one obciążone genetycznie, podobnie jak hybrydy (krzyżówki chomików campbella i dżungarskich).

Często czyta się o takich chorobach jak "Backflipping" lub "Dreherkrankheit" (nie znalazłam odpowiednika angielskiego) występujących u roborków "white face".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ludzie maczają palce coraz więcej w genetyce zwierzaków, co powoduje, że choroby się namnażają i mamy coraz więcej problemów z ich opanowaniem.

Utopio, pewnie nie ma jakiegoś polskiego odpowiednika, ale możemy mówić o zaburzeniu równowagi powodujące u chomika przewracanie się i robienie non stop fikołków. Musielibyśmy wymyślić jakąś nazwę, żeby była jasna i czytelna dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałam dzisiaj przelotem w zoologu "Chomiki roborowskiego panda 20zł" - takie same łaciate jak na zdjęciach,całe 10zł droższe od 'normalnych' chomików :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałam dzisiaj przelotem w zoologu "Chomiki roborowskiego panda 20zł" - takie same łaciate jak na zdjęciach,całe 10zł droższe od 'normalnych' chomików :P

haha ;d czego to ludzie nie wymyślą ;)

najpierw "panda" a potem połączenia roborków z "pandą" xd

Weź spytaj pani z jakiego połączenia te chomiki wyszły ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaciate roborki pierwszy raz słysze ale dziwi mnie mój jeden robek... Ostatnio zauważyłam że coraz bardziej robi się biały. Zawsze miał biały brzuszek a reszta koloru piaskowego, a teraz boki mu się zrobiły białe i wygląda na to że mi chyba wybieleje czy to jest normale skoro są łaciate roborki to czy mój może "wyblaknąć"?

Dla mnie w ogóle grzebanie w genetyce zwierząt powinno być surowo zakazane bo aby cierpienie z tego wychodzi :nie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś również widziałam łaciate roborki, i też były podpisane ''chomiki roborowskie panda''. Pierwszy raz takie widziałam, niezbyt mi się podobają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieco odświeżę. W środę z koleżanką wpadłyśmy do zoologa (Wrocław w Magnolii :P ). Nie przepadam za tym konkretnym punktem.. Jednak właśnie tam było całe stadko łaciatych roborków. Przyznam, niektóre były urocze, a wręcz w większości jakby całkiem białe i tylko wybiórczo "piaskowe". Co do podpisu - nie było dodatków typu "panda", a pośród maluchów były tylko ze 2-3 standardy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie karły z umaszczeniem panda z czasem zmieniają swoje umaszczenie.

Przykład ch. dżungarskiego.

Iris na tym zdięciu ma 2 miesiące:

Dołączona grafika

a na tym 3

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na giełdzie w piątek widziałem roborowki łaciate ale czarno-białe. Początkowo nie byłem pewien ... ale takiego pysie mają tylko roborowki. Byłem trochę zszokowany, jako że w necie nie znalazłem takiej formy barwnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz na forum (tylko nie pamiętam czy tu czy na innym) był taki przypadek, że chomik roborek, identyczny pysio itp, ale właśnie był czarno-biały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O czarno białych też jeszcze nie słyszałam, tylko o piaskowo-białych, white face (biała buźka) i o kompletnie białych.

Wprawdzie te nowe odmiany są ciekawe, ale najładniejsze są roborki agouti. Urok roborka to właśnie ten jego piaskowy kolor z tymi białymi "brwiami", które nadają mu tak pocieszny wygląd :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekajcie, czekajcie. Czyli jakie teraz są odmiany kolorystyczne? (te najbardziej znane)

Bo znam agouti i white face/husky, a reszta?

Edytowane przez Kubol24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi