Skocz do zawartości
example

Osoby wyłudzające zwierzęta!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem pewna ale chyba znalazłam osobe która wyłudza gryzonie na terenie Krakowa.

Po pierwsze: w sierpniu oddawałam dwie koszatniczki zgłosił się osoba i odebrała ode mnie kosztaniczki. natomaist w wrzęsniu ta sama osoba chciała przygarnąc od mojej koleżanki 3 szczury twierdząć że nie ma żadnych zwierząt.

Ta osoba miała email:[email protected] czy ktoś z Was spotkał już sie z tą osobą?

Zmieniłam tytuł tematu. kaskas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa z tym osobnikiem się wyjaśniła. Niestety w bardzo złym kierunku -

viewtopic.php?f=104&t=8468

Jeśli ktoś ma namiary na podobne osoby, bardzo proszę o wpisanie ich tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś moja znajoma pisała mi o dziewczynie, która wyłudzała szczurki. Jeśli znajdę jej mail (czy inne namiary) dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum były kiedyś ostrzeżenia przed trzema nieuczciwymi terrarystami: viewtopic.php?p=124901#p124901

1. Pan komarek 22. (e-mail [email protected])

Terrarysta, występuje z propozycjami przygarnięcia zwierząt, deklaruje sympatię do gryzoni, ale swojego czasu chciał przygarnąć chomiki - samca i 5 samiczek...

http://www.dogomania...9250- ... tę-!!!

2. Pan baz17

Terrarysta - grasuje na allegro, skupuje gryzonie za pół-darmo, oczywiście na karmę.

http://allegro.pl/sh...hp?search=baz17

3. Pan przypadek

Jest ze Starego Sącza (Małopolskie), GG 16291644

Na innym forum starał się już o myszki , ale mu ich odmówiono. Na giełdzie terrarystycznej dał ogłoszenie z ofertą gryzoni na karmówkę:

"Kupię karmówkę ( mastomyszy, chomiki):

mastomyszy 3 tygodniowe 20szprzypadek tuk , chomiki miesięczne 10 sztuk

w rozsądnej cenie z wysyłką"

Wyłudzał też szczury, a potem rzucał tego typu wypowiedzi:

Kupić parkę, rozmnażać , ubijać i sprzedawać ;) Ja tak robie z myszami XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan cz4rny

Kupię oseski chomicze max 10-dniowe, mrożone i żywe. najlepiej z lubelskiego, każdą ilość. co do ceny zapraszam na gg - 4331567

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan cz4rny

Kupię oseski chomicze max 10-dniowe, mrożone i żywe. najlepiej z lubelskiego, każdą ilość. co do ceny zapraszam na gg - 4331567

jeśli chodzi o branie zwierzat na karmę i mówienie że to "z miłości" to jestem przeciwna,ale jeśli chodzi o takie ogloszenia to nie-węze tez cos jeść muszą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, że węże też muszą coś jeść. Ale wydaje mi się, że jeśli troszczę się o chomika, chcę mu zapewnić dobrego nowego opiekuna itd, to raczej nie oddam go osobie, która tego zwierza przeznaczy na pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No moqwie ale jak ktos szuka zarcuia dla weza

to daje 6takie ogloszenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja koleżanka ma 2 szczury, mysz i węża, kocha wszystkie swoje zwierzaki, ale co prawda, to prawda. Musi dawać mrożone myszki wężu, i tak jedzie z nim od grudnia ;) Wiadomo że chyba nikt by nie dał swoich zwierzaków dla węża, ponieważ je kocha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale chodzi mi o to ze jak ktoś szuka zarcia dla weża to daje takie ogloszenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kajka - komu, czemu wężowi

wiadomo że węże jeść muszą i nikt nie każe nam oddawać zwierząt pierwszej lepszej osobie ;)

czy tylko u mnie ten temat jakiś taki rozjechany ?

Edytowane przez Paryzanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech.. z jednej strony węże coś jeść muszą...takie jest smutne prawo przyrody. Jednak czy koniecznie człowiek musi je odtwarzać jako hobby? Szczególnie w przypadku dusicieli. One muszą dostać ofiarę żywą. I to uważam za niezbyt normalne, aby trzymać takiego węża w domu i przyglądać się, jak zabija gryzonie. To jest tylko moje zdanie, nie trzeba go podzielać ;)

Dobrze, że jest ten wątek. Jakoś mi do głowy nie przyszło, że ktoś może tak wyłudzać zwierzaki :(

Edytowane przez werciula

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik tak samo żywi się świerszczami czy innymi żywymi stworzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie musi :)

Chodziło mi o to, że ja nie mogłabym spokojnie patrzeć, gdyby wąż na moich oczach zabijał gryzonia. I jeszcze sama mu tego żywego zwierzaka dawać.... brrr....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardzo proszę o powrót do tematu i wpisywanie tu tylko namiarów na osoby. Inaczej osoba próbująca znaleźć coś konkretnego po prostu zrezygnuje z przeszukiwania ton postów, i temat okaże się zupełnie niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważajcie przy sprzedaży/adopcjach na tę osobę - oto wiadomość wysłana dziś przez nią do Etykosfery:

Edyta J K
hej jak z chomiczkami długowłosymi - dziewczynkami do sprzedaży? ostatnio dokupiłam do mojego Orzeszka szarą dziewczynkę, która jednak wydaje mi się teraz być coraz bardziej chłopcem, mimo, że w sklepie mówili, że na 100% dziewczynka chomiki żyją w zgodzie, wiecznie razem przytulone ale chciałam mieć parkę może znasz się na płci?

Edyta J K
no coś Ty - ja mam zawsze razem parki przez całe życie i moja opinia jest taka, że tatusiowie super pilnują maluchy- też je myją, przynoszą im jedzenie i już mnóstwo miotów odchowanych i radosnych. Raz mi się zdarzyło, że mamuśka po porodzie focha strzeliła na tatusia i poszła spać do innego końca klatki. Maluchy rosły raz dwa i tatuś też o nie dbał, czasem grzał jak mamusia szła biegać w kołowrotku. ... kurcze i nie wiem co teraz zrobić z samcem. obstawiam , że jeśli teraz wpuszczę tam samicę to się pogryzą wtedy. na razie są jak braciszkowie - jeden o drugiego dba. tego szarego kupiłam z 2 tygodnie temu - i mam pytanie albo pójdę z tym do weterynarza. bo ma luźne stolce - dopiero w domu zobaczyłam, że ma podbrudzone futerko. boję się, żeby się nie odwodnił - bo jeszcze czasem brudzi... a myślałam , że znalazłam idealną parkę - chyba się popłaczę ;( przywiązałam się do obu chomików i chyba dokupię drugą klatkę i dla każdego po żonie ;p

Edyta J K
myślę, że to zależy od osobowości chomika - ten mój jest bardzo ugodowy, jest ciągle na rękach , taki mały przytulasek- już był tatusiem ale z syryjską krótkowłosą . przeczytałam później , że takie połączenie ma minimalne szanse by chomisie były małe długowłose po tatusiu więc szukałam długowłosej partnerki i będę dalej szukać. a poprzednią z dziećmi porozdawałam w dobre ręce. jeśli by się kłóciły mam małą klatkę w zapasie jeśli chcesz zarobić i żeby malutka chomiczka trafiła w dobre ręce to daj jakąś laseczkę ewentualnie z ciężkim sercem mogę się wymienić na któregoś mojego chłopca.

Dane nt. osoby
Edyta Jancz..... Kacz..
Jej telefon: XXX 326 664

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko to pod kupno chyba, nie pod adopcje. Miałam już takie "klientki" z podobnymi tekstami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy kupnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dostałam wiadomość:

Przestrzegam przed Izabellą H. Jakiś czas temu reklamowałam w wielu miejscach nieświnkowe gatunki, które mamy na forum do adopcji. Dziś ta dziewczyna napisała do mnie, że chętnie weźmie 2-3 chomiki, do towarzystwa do swojego chomika, którego trzyma w akwarium. Jak tylko napisałam, że musiałyby być trzymane w osobnych klatkach, bo chomiki są samotnikami, dziewczyna zaczęła odpisywać lekko mówiąc w niemiły sposób, twierdząc, że kiedyś trzymała kilka razem i się nie zagryzły. Następnie stwierdziła, że wie lepiej i nie ma czasu na pierdoły.

Dane nt. osoby
Izabella Hen..ik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi