Skocz do zawartości
Pampi

Petycja - OBÓZ ZAGŁADY dla zwierząt - DYMINY pod Kielcami

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Niejednokrotnie udowodniliście Państwo, że można na Was liczyć i przekonaliśmy się, że Wasza pomoc jest niezastąpiona. Uratowaliśmy razem niejedno zwierzę.

 

Kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą, tym razem sprawa jest znacznie poważniejsza, bo dotyczy setek ? jeśli nie tysięcy mordowanych latami zwierząt. I nie chodzi o rzeź zwierząt w Chinach, czy na Ukrainie ? chodzi o miejsce, które z założenia powinno być przyjazne zwierzętom ? Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach pod Kielcami ? które stało się miejscem kaźni, mordownią i obozem zagłady niczemu niewinnych zwierząt.

 

Od 10 lat członkowie organizacji prozwierzęcych walczą o poprawę warunków bytowych zwierząt w kieleckim schronisku. Schronisko to jest prowadzone przez miejski twór ? Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Władze przez cały ten okres nie widziały, żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki, kolejne doniesienia wolontariuszy o złych warunkach panujących w schronisku nie były brane pod uwagę. Wolontariusze mieli zakaz wchodzenia na teren schroniska, o robieniu zdjęć nie było mowy. Przecież mogliśmy zobaczyć zbyt wiele ? Żeby wyadoptować stamtąd psa, trzeba było użyć nie lada podstępów i zabiegów. Psy rasowe były sprzedawane handlarzom z okolicznych gmin. Gdy w jednym miesiącu zabierałyśmy stamtąd trzecie już zwierzę, zostałyśmy posądzone ? cytuję kierownik schroniska Grażynę Khier ? o ?spekulacje psami?. Cena za wykupienie psa, zależy od dobrego humoru pani kierownik. W schronisku nie ma programu sterylizacji, psy chore nie są izolowane od zdrowych, suki z cieczką przebywają w boksach ogólnych, szczenne szczenią się i ich potomstwo staje się pokarmem dla współtowarzyszy niedoli. Wyciągane stamtąd zwierzęta w połowie przypadków są zarażone nosówką lub parwowirozą, nierzadko po wyjściu z tego miejsca jedynym ratunkiem jest humanitarna eutanazja, bo na leczenie jest już za późno.

 

Władze Kielc broniły jak skarbu kury, która przez lata znosiła im złote jaja. Około miesiąc temu Gazeta Wyborcza rozpoczęła cykl artykułów nt. schroniska w Dyminach, zaczęło się od zbyt dużej ilości nieuzasadnionych eutanazji. Zwierzęta są tam masowo usypiane, schronisko, które ilością miejsc ledwie może obsłużyć teren miasta Kielce, ma podpisane umowy z gminami, które znajdują się nawet 80 km dalej ! Zwierzęta są usypiane, aby móc zrobić miejsce nowym, za którymi idą ciężkie pieniądze z gmin.

 

Jesteśmy w posiadaniu niezbitych dowodów ? w postaci zdjęć martwych zwierząt w boksach, zwierzęta te są zagryzione, bądź padły z choroby lub wycieńczenia. Władze Kielc w żywe oczy kłamią i twierdzą, że materiał dowodowy jest sfabrykowany i zdjęcia nie pochodzą ze schroniska ?

 

W wyniku szumu medialnego jaki wywołaliśmy, we wtorek 5 października została zwołana konferencja w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. W konferencji uczestniczyli parlamentarzyści ? posłowie Konstanty Miodowicz i Paweł Suski, zarząd Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz członkowie organizacji prozwierzęcych. Po konferencji członkowie organizacji, posłowie oraz powiatowy lekarz weterynarii udali się na niezapowiedzianą kontrolę do schroniska. Widok, jaki ukazał się naszym oczom był porażający. W jednym z boksów członek Stowarzyszenia Obrona Zwierząt z Jędrzejowa znalazł martwe zwierzę. Natychmiast wezwaliśmy pracownika, który w pośpiechu wziął zwierze na taczki i chciał zabrać dowód. Nie dopuściliśmy do tego, natychmiast zabraliśmy zwłoki i zwieźliśmy je na sekcję zwłok do Zakładu Higieny Weterynaryjnej. Znalezione zwierzę to szkielet obciągnięty skórą, wyniki sekcji były jednoznaczne ... Zaniki mięśni wskazujące na długotrwałe głodzenie, połamane żebra na skutek kopania i przebite płuca. Zwierzę skonało w męczarniach. Dlaczego zatem pies w takim stanie znajdował się w boksach ogólnych ???

 

Tym razem mamy niezbite dowody, mamy zdjęcia pracownika, który wynosi zwłoki psa, mamy świadków w osobach posła i powiatowego lekarza weterynarii. Na zwołanej kilka dni później konferencji, na którą nas nie zaproszono, prezydent Kielc Wojciech Lubawski mówi, że w schronisku wszystko jest w porządku, jego zastępca przytakuje, że jakość świadczonych usług z roku na rok wzrasta, ale skoro organizacje się upierają, to on odsunie PUK od prowadzenia schroniska. Nie mamy złudzeń, że to przedwyborcza zagrywka. Na prowadzenie schroniska ma zostać rozpisany przetarg. Organizacje prozwierzęce domagają się, aby był to konkurs ograniczony tylko do organizacji pozarządowych, ponieważ w przetargu udział może wziąć każdy i proceder powtórzy się. Pismo w tej sprawie zostało złożone do prezydenta w piątek. NA dniach będziemy składać doniesienie do prokuratury.

 

 

 

1. Dlatego teraz jest jedyna okazja, aby odsunąć tych morderców i przestępców od sprawowania rządów w schronisku. Trzeba wykorzystać szum medialny, jaki wywołaliśmy. To jedyna szansa i priorytet. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc ? jeden Państwa podpis w petycji, jaką wystosowaliśmy do prezydenta może wiele zmienić. Proszę podpiszcie ją i roześlijcie do grona swoich znajomych:

http://www.petycje.pl/petycja/5853/pety ... yminy.html

 

 

2. Kolejna moja prośba dotyczy zasypywania urzędników odpowiedzialnych za męczarnie tysięcy zwierząt mailami, my ? członkowie organizacji prozwierzęcych ? jesteśmy ?naznaczeni piętnem oszołomów?, więc może jak zaczną dostawać maile od ?niezrzeszonych? obywateli, to coś to pomoże. Wyraźcie Państwo w nich swoje oburzenie ? zdjęcia i wszystko, co przesłałam jest do wykorzystania. Oto lista maili, które mogą Państwo wykorzystać:

 

Wojciech.Lubawski@um.kielce.pl

prezydent@um.kielce.pl

andrzej.sygut@um.kielce.pl

wojewoda@kielce.uw.gov.pl

kielce.wiw@wetgiw.gov.pl

kielce.piw@wetgiw.gov.pl

b.konopka@wiw.kielce.pl

m.gwardjan@wiw.kielce.pl

w.wyszkowski@wiw.kielce.pl

zofia.biel@um.kielce.pl

anna.ciuleba@um.kielce.pl

 

3. Może ktoś z Państwa ma jakieś kontakty medialne i mógłby pomóc w nagłośnieniu sprawy. Służymy wszelkimi informacjami, zdjęciami i dowodami. Proszę, nie pozwólmy, aby ta śmierć poszła na marne i żeby kolejny raz wszystko zostało zamiecione pod dywan ! W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić.

 

Ciąg dalszy w następnym poście, bo jest już za dużo linków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej, dla wzbogacenia wiedzy nt. ostatnich wydarzeń w schronisku, wklejam linki do programów TV i artykułów prasowych dotyczących tej sytuacji:

 

Program Celownik w TVP:

 

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny ... 5/2722091#

 

Fakty w TVN:

 

http://www.tvn24.pl/28377,1677036,0,1,z ... omosc.html

 

Fragment konferencji z 5 października i wystąpienie prezes SOZ:

 

 

Gazeta Wyborcza:

 

http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do ... 0001&b=&q=

 

Echo Dnia:

 

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/81221445

 

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... F748033475

 

 

Radio Kielce:

 

http://www.radio.kielce.pl/page,,Donies ... 17549.html

 

http://www.radio.kielce.pl/page,,Policj ... 17549.html

 

http://www.radio.kielce.pl/page,,quot-K ... 7055a.html

 

Polskie Radio:

 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... a-zwierzat

 

http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/57 ... ,id,t.html

 

http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/1789

 

 

Z poważaniem

Eliza Kwiecień

501 341 021

607 171 458

 

 

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt

Jędrzejów (woj. świętokrzyskie)

tel. 0-607-171-458

http://www.obrona-zwierzat.pl

 

email: soz@obrona-zwierzat.pl

 

obrona-zwierzat@wp.pl

 

JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO

PROSIMY, POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ ...

 

 

Będzie jeszcze trzeci post ze zdjęciami... :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałam się kilka dni temu.

 

Ta sytuacja to kolejny skandal i kolejne cierpienie wielu istot. Trzeba dążyć do zmiany prawa, do zwiększenia kar, do wzbudzenia w ludziach wrażliwości i empatii.

 

Żaden inny gatunek nie jest tak wredny, jak nasz. Może i jesteśmy Homo, ale tylko niektórzy są sapiens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy, niezależnie od wieku, może podpisać tę petycję?

 

Linki ze zdjęciami u mnie nie działają. Dałoby radę wrzucić je jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podpisałam i naskrobałam im odpowiedni komentarz... to straszne, co się tam dzieje! Oby ta petycja cokolwiek zdziałała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłam żadnej informacji o ograniczeniach wiekowych...linki do zdjęć wrzuciłam nowe, teraz powinny działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszne..no...w 3 klasie podst, byliśmy tam. Zbieraliśmy karmę dla tamtejszych piesków.. :beczy: To dość blisko z mojego domu.. około 20 minut drogi samochodem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też już podpisałam. Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podpisałam, a zdjęcia ( ryczę...) są na prawdę masakryczne...

 

Trzymam kciuki za to , żeby petycja się udała... ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się coś ruszyło, Bogu dzięki! Oby te zmiany wyszły zwierzakom na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sprawie mówią dość głośno. Podobno sytuacja była opisywana w gazecie, wczoraj mówiono o niej w Uwadze. Na ulicy Sienkiewicza też rozdawali jakieś ulotki, przekonywano ludzi do adopcji.

 

Teraz dużo piesków szuka stałego, kochającego domu. Znajdziecie ich zdjęcia na stronie

http://uwaga.onet.pl/39950,news,,przyga ... ortaz.html

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że coś zadziałało, ta pani teź się dobrze do tego przyczyniła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...