Skocz do zawartości
Karusia

Co to za chomiki? Co to za umaszczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

dwa chomiczki są ... pomarańczowe :gazeta:

Czy możliwe by chomiki dżungarskie (pręga) miały takie umaszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

młode chomiki dżungarskie, 12-dniowe ;)

Umaszczenie - możliwe ;) Odsyłam do tematu o umaszczeniach chomików dżungarskich ;)

viewtopic.php?f=4&t=7457

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był na forum ktoś kto hoduje i ma takie dżungarki...tylko nie mogę teraz znaleźć tematu...jakaś zagraniczna hodowla...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karusia - w innych krajach są takie umaszczenia. I to wieeele innych. umaszczenie tych '' pomarańczowych '' chomików to ( o ile się nie myle ) mandarin :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są dżungarki, te pomarańczowe to mandariny lub camele. Wpisz jedną z tych nazw w wyszukiwarkę forumową, a znajdziesz wiele informacji, zapraszam do galerii mojej Pocket, ona ma właśnie jedno z tych umaszczeń:

viewtopic.php?f=52&t=6034

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto zaznaczyć, że chomiki na filmiku są bardzo młode i dopiero się wybarwiają, dlatego podałam obydwie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie można. Tylko za granicą. W polsce są 3 umaszczenia chomików dżungarskich : naturalny, perłowy i szafirowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie można. Tylko za granicą. W polsce są 3 umaszczenia chomików dżungarskich : naturalny, perłowy i szafirowy.

Można :) Jednakże - tak jak pozostałe dżungary w Polsce - są to chomiki nierodowodowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można :) Jednakże - tak jak pozostałe dżungary w Polsce - są to chomiki nierodowodowe.

A znasz może kogoś kto ma takie śliczności? rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam, ale nie na sprzedaż rotfl

We Wrocławiu jakieś 10 miesięcy temu były, w Kakadu oraz do adopcji (zabrane z pseudohodowli...), jednak nie wiem jak teraz sprawa się ma, dawno nie widziałam takich chomików u nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio jak byłam w Zoonaturze w Krakowie, to były takie ''pomarańczowe'' ale jeszcze malutkie dźungarki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mały off

Karusia jedź do Top Zoo, które mieści się w Realu przy ulicy....yy...Radomskiej (?).

tam widziałam dość ciekawie umaszczone chomiczki ( w innych nie spotkałam takiego ciekawego umaszcz.), dżungarskie, do tego takie maciupkie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również widziałam w Krk w Zoonatura maluchy podobne ale było to przynajmniej miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:czytaj:

Nie wiem jak inni myślą ale na początku pisze na początku że to Campbella i te szare nie wiem pewnie Dżungarskie ja mam i one mają 11 miesięcy i są identyczne jak tamte. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Ja tez takie mam -> sa sliczne.

To sa tak jak ktos tu przedemna juz powiedzial Mandarinki albo Camele.

Camele nie w kazdym gniezdzie sie rodza bo musi byc kolor safirowy zeby dostac Camela.

A w tym gniazdku widac ze sa safirowe takze jest dzanse na Camelki, szkoda ze film nie jest przy dobrym swietle dziennym zrobiony to by bylo lepiej widac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi