Skocz do zawartości
batix

Bambus

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE DO CZEGO MOGE WYKORZYSTAĆ BAMBUS MYŚLAŁEM ŻE ZROBIE JAKIEŚ ZABAWKI DLA CHOMIKA ALE NIE WIEM JAKIE MAM JUŻ DOMEK I DRABINKI DLA NIEGO TERAZ POZOSTAJE KWESTIA AKWARJUM I CHOMIK PS JAKIE WYMIARY POTRZEBUJĄ DWA ROBOROWSKIE

-- Aktualizacja postu --

http://www.allegro.pl/item958653249_ted ... czkow.html czy taka klatka bedzie dla chomika roborowskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj na forum w tematach np. Zrób to sam, tam napewno znajdziesz coś co możesz zrobić z bambusa.Jak możesz zrób zdjęcie bo nie wiadomo czy duży ten bambus czy mały.

Ta klatka jest mała, chomiki roborowskiego potrzebują dużo miejsca, bo są szybkie i ciągle biegają.Kupując klatke dla chomika trzeba kupić jak największą a nie tylko żeby zmieścić się w wymiarach i kupić jak najmniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o klatkę to stanowczo za mała. Roborowski jest najbardziej ruchliwym chomikiem i potrzebuje dużo przestrzeni. Pozwolę sobie zacytować Vortal:

Trzymanie chomika w domu

Chomik ten jest tak mały, że należy się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Dlatego nie jest polecany dla małych dzieci, które mogą go po prostu zgnieść. Ciężko jest je utrzymać na rękach, są one w ciągłym ruchu. Ponieważ chomik ten pochodzi z pustynnych rejonów, należy w klatce umieścić pojemnik z piaskiem dla chomików (w żadnym wypadku piasek dla ptaków!). Na ściółkę najlepiej nadaje się piasek lub wiórki konopne. Ze względu na swoje małe rozmiary, powszechnie uważa się, że chomiki te można trzymać w małych klatkach. Jest to bardzo mylne założenie. Chomiki Roborowskiego należy trzymać w dużej klatce, większej niż dla pozostałych gatunków. Dzieje się tak, ponieważ w środowisku naturalnym zwierzęcia roślinność jest bardzo uboga, więc musiał on wypuszczać się daleko od swojej nory w poszukiwaniu pokarmu. Chomiki te potrafią dobrze skakać, ale niezbyt wysoko, dlatego możliwe jest ich umieszczenie w dosyć płaskim akwarium lub terrarium (ale z dużą powierzchnią!). Większość klatek nie nadaje się do trzymania chomików Roborowskiego, ponieważ mają zbyt duże odstępy pomiędzy prętami ? co umożliwia ucieczki (lepiej jest użyć klatkę dla myszy niż dla chomików). Kołowrotek powinien mieć około 20 cm średnicy, nie powinien stać bez przerwy w klatce, tylko od czasu do czasu.

A pomysłów na zabawki to proponuję poszukać tu: dział Zrób to sam:

viewtopic.php?f=62&t=2851

-- Aktualizacja postu --

czecza mnie uprzedziła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam 12 lat skończyłem 11 marca a po za tym jestem nowy na forum i nie umie dodawać zdieć dzięki za odp napiszcie jak to dodam zdiecia bambusów i domku oraz drabinek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że masz 12 lat nie zwalnia cię z pisania w miarę poprawnie :) Polecam przeglądarkę Google Chrome, wyłapie wszystkie błędy, a przy okazji można się nauczyć ortografii (np. ja parę dni temu dowiedziałem że peruka pisze się bez "ł", niesamowite biorąc pod uwagę, że mam te 22lata...).

Żeby wrzucić zdjęcie wejdź np. na imageshack.us i wgraj przez niego zdjęcia, które chcesz. Potem wystarczy wkleić to co jest na prawo od "Minitura Forum" do twojej wiadomości i obrazek jest na miejscu.

A żeby nie offtopować - DZIEŃ DOBRY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Babusy? tzn skąd masz bambusy w polsce? są jakieś miniaturki doniczkowe lub ogrodowe ale nie wiem jak one sie dla chomików nadają !.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyczki bambusowe są do kupienia za nieduże pieniądze w sklepach ogrodniczych i budowlanych, używa się ich głównie do ozdoby i składania stelaży pod rośliny pnące (np. róże).

Dołączona grafika

Moim zdaniem są bardzo fajnym materiałem na zabawki i mogą być świetnym zamiennikiem dla kołków, na które są ostatnio taka moda. Chomikowi nie zaszkodzą, byleby nie były lakierowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

tak, bardzo fajnie się z nich robi różne rzeczy. ;) np. robiłam mostek z nich kiedyś. tylko ja miałam problemy z ucinaniem tego bo się tak jakby rozdwajało. i nie wyglądało to estetycznie. i nie było to drogie . nie wiem jak teraz ;)

http://www.allegro.pl/item951017609_tyc ... 10_12.html

http://www.allegro.pl/item964878246_bam ... 0_szt.html tu jest tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam jak kilka lat temu był na vortalu konkurs "Toy Hamster" i DoDa swoją pracę wykonała właśnie z bambusowych tyczek:

Dołączona grafika

PS: batix, dwie rady: pisząc posta nie używaj Caps Locka, a zakładając temat w nazwie sprecyzuj o co Ci chodzi. Więc na przyszłość nie "DZIENDOBRY" tylko przykładowo, "Bambus". Witamy na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podajcie linki do fajnych klatek i nie dawajcie jak was prosze linki do banbusów

-- Aktualizacja postu --

a to co ty dodałeś to może być fajny pomysł taki jakby mostek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Batix, założyłeś temat o bambusie, więc oczekuj w nim dyskusji o bambusie :) O klatkach poczytaj tu: viewtopic.php?f=62&t=929

Masz tam 231 stron z linkami i zdjęciami fajnych klatek. Polecam lekturę tego tematu, kopalnia inspiracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a te wymiary to otworu.. ?

WYdaje mi się, że jak najbardziej się nada.. Tylko to jest długie.. można by było wywiercić otwory.. ? rotfl rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli srednica otworu byłaby większa, to by się nadawało. Dla syryjskich otwory powinny miec 7 cm, a dla chomików karłowatych 5 cm.

Ten bambus ma do 4,5 cm, tzn. srednica otworu jest jeszcze mniejsza. Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/bambus-gruby-10cm-145 ... 12411.html

są grube, ale niestety brdzo długie;) chodziło mi o to tylko czy nie ma jakichś szkodliwych substancji :d zamówę sobie dla Bogusława do 80tki te 60cmtrowe ...

W chwili obecnej bogusław korzysta z tunelow o podobnej srednicy, wiec nie bedzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te mają lepszą srednicę :ok: .

Bambusy trujące nie są.

Mimo wszystko trzeba jakos wyparzyc/odkażyc, zanim dasz chomikowi.

A co do długosci, to może ci ktos (kto ma piłę tarczową) poprzycina to na mniejsze kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te mają lepszą srednicę :ok: .

Bambusy trujące nie są.

Mimo wszystko trzeba jakos wyparzyc/odkażyc, zanim dasz chomikowi.

A co do długosci, to może ci ktos (kto ma piłę tarczową) poprzycina to na mniejsze kawałki.

Tylko szczerze , nie wyobrażam sobie jak oni wyślą mi 1,5 metrowy przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie drogo wychodzi z wysyłką, nawet jeżeli by się 1-2 sztuki kupiło to i tak dużo, bo można kupić np. korek taki, matę korkową i zwinąć tunele, ale jak kto woli. Do wyboru do koloru ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie drogo wychodzi z wysyłką, nawet jeżeli by się 1-2 sztuki kupiło to i tak dużo, bo można kupić np. korek taki, matę korkową i zwinąć tunele, ale jak kto woli. Do wyboru do koloru ;D

Tyle, że korek to nie bambus ;)

Poza tym jak na prawdziwego bambusa (cóż, daleko wschodni import się ceni ;) ) nie wychodzi aż tak drogo - weźmy taki kij o długości 50 cm i średnicy: 50/60 mm (czyt. 5/6 cm) dla ch. dżungarskiego (i innych mniejszych gatunków), którego koszt za sztukę wynosi 7,37zł + paczka priorytetowa 14,50, to daje w sumie 21,87 zł - i to wszystko za pół metra prawdziwego bambusa, którego podzieli się na dwie (czy na ile tam się chce) części i ma się z tego 2 bambusowe tunele ;]

IMHO za taki produkt cena jak najbardziej nie wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi