Skocz do zawartości
chomiczarka ^_^

Podróż zagraniczna z chomikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem. Wczoraj wróciłam z Irlandii i oczywiście mam zamiar kupić sobie chomika ;). Ale moja mama powiedziała że nie mogę go sobie kupić bo za 6 miesięcy wyjeżdżam już na stałe do Irlandii. Słuchajcie a jak bym kupiła chomika tutaj i potem samolotem go przetransportować to co bym musiała zrobić ? Ile by to kosztowało ? Co miałabym wziąść ? On by nie był w szoku ? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałabyś wziąc pod uwagę:

1. Gdzie poszedłby dżungarek - czy w specjalnym transporterze do bagażówki czy razem z Tobą w samolocie. (Ja osobiście jestem za tym, że będzie z Tobą w samolocie, bo jakoś nie wyobrażam sobie takiej drobinki śród bagaży O_O )

2. Czy linie lotnicze, którymi lecisz zezwalają na posiadanie małych zwierząt na pokładzie samolotu (Spotkałam się z tym, że czasem zezwalają)

3. Ile będzie trwał lot (ale dolicz do tego jeszcze czas oczekiwania na lotnisku)

4. Czy potem nie będzie Cię obowiązywał okres "kwarantanny"

Swoją droga nie wiem, czy dla dżungarka, ogólnie, czy dla chomika taka podróż będzie korzystna. Zwierzak się naprawdę zmęczy, a zmiany ciśnienia też mogą zrobić swoje.

I tak Btw. Chomiczarka, daj mi znać na priwie (lub na gg jak coś), co z tym koniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

osobiście poleciłabym Ci żebyś sie wstrzymała z kupnem chomiczka -w Irlandii tez sa chomiczki i wtedy nie będziesz miała problemu z niczym -po prostu poczekać :rc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też jestem, ze tym abyś wstrzymała się z kupnem, aż do Irlandii, ponieważ to będzie tylko OGROMNY STRES dla malucha. Ja bym nie kupił na razie chomiczka tylko siedział na forum i nabierał doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a że tak się zapytam, czemu nie chcesz go kupić w Irlandii? Przecież przewożąc chomika samolotem strasznie go zestresujesz, a poco, jak w Irlandii kupisz i będziesz go normalnie oswajać nie zmuszając go na stres... Ja tak jak większość radzę kupić chomika za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, że pól roku to sporo, ale to może odbić się na psychice zwierzęcia (ja teraz jeszcze jestem w Irlandii i słyszałem o przypadku: Pies był zdrowy przed wylotem, ale po miał juz chorobę psychiczną więc jak powyżej napisane odradzam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczely sie wakacje. Czas podrozy i nowych przygod. Jedni z was spedza wakacje nad polskim morzem, w gorach, nad jeziorem. Ja natomiast mam w planie wyjazd za granice. I tu pojawia sie problem. Jak wyglada przejazd z malym zwierzatkiem na terenie Unii Europejskiej (do Francji)??? Czy potrzebne sa jakies szczepienia :kwasny: ? Specjalne warunki przewozu tych zwierzat? A jak wyglada to w Polsce? Prosze pilnie o pomoc! :czytaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile pamiętam parę lat temu by wyjechać ze zwierzakiem z Polski trzeba było załatwiać paszport i inne dokumenty, teraz nie wiem jak to jest.

Jednak taka długa podróż może wpłynąć niekorzystnie na zdrowie malucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M jesteśmy w strefie Schengen , więc już nie ma takich problemów . Chyba / A po co chcesz ciągnąć choma do Francji ? Ja jak gdzieś jeżdżę to ich raczej nie biorę , po co mają się męczyć ? Chyba że na stałe wyjeżdżasz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stale nie, ale na 3 tygodnie. Mama nie lubi opiekowac sie zwierzetami, wiec nie moge na nia liczyc. Jest tylko jedna osoba, ktora zajelaby sie moim chomem z ochota, ale oczywiscie jest kolejny problem- ona ma kota... :beczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To poprosiłabyś, żeby ta osoba zajęła się chomikiem, ale miała go w takim miejscu, by kot nie miał do niego dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem branie chomika w długą podróż nie jest zbyt dobrym pomysłem. Będzie się tylko męczył. Zostaw go z kimś do kogo masz zaufanie. Ja tak zostawiam bo akurat też wyjeżdżam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd mój Bartuś zdechł nie biore ze sobą chomików w żadną podróż czy króciutką (błąd x 2!)czy długą. Bartuś zdechł u mojej babci, było wtedy bardzo ciepłe lato a po podróże bardzo dziwnie się zachowywał. po dwóch dniach niby wszystko wróciło do normy a na trzeci dzień budze sie patrze a Bartuś nieżywy w klatce :beczy: oczywiście to dlatego że duże zairenko utkneło mu w gardziołku i się zachłysnął ale TA PODRÓŻ też na pewno okropnie na niego wpłynęła....

Lepiej go zostaw z osobą do której masz zaufanie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyprowadzam sie pod koniec lipca ewentualnie na początku sierpnia.

I mam chomiczka <33

oto moje pytanie:

czy musze miec jakies badania zeby przejechac z chomiczkiem granice?

znaczy chodzi mi czy musze miec jakies papiery czy jest zdrowy itp.

czy poprostu nic nie musze?

bo jak muszę mieć dokumenty.to będe musiała zostawić chomiczka u mojej najlepszej przyjaciółki ona ma tez chomiczka nawet ich połączyłyśmy.;)

i wiem,że będzie mu dobrze,ale chce żeby był ze mną!

:(

może ktoś przekraczał granicę z chomiczkiem..?

prosze o odpowiedzi pewne w 100%

dobrze?

dziękuje Wam bardzo.

PS.Proszę o szybką odp.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie papiery są potrzebne.

Jeżeli badania trzeba porobić to czemu wtedy zostanie w Polsce.?

Co za problem.?

NIE łączymy chomików, absolutnie.! :nie:

Każdy musi mieszkać w osobnej klatce.

Inaczej się zagryzą a przyjaciółka w najbliższym czasie będzie musiała przekazać Ci przykrą wiadomość :paluszek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

matko.......

nawet ich połączyłyśmy-CO TY?! Chomikow sie nie laczy! jestes juz troche na forum, powinnas wiedziec....

co do tematu-

wiesz w taka podroz chom moze zdechnac. a

jak jedziesz samolotem papiery na bank beda potrzebne, jak jechalam z psem to placilam za jego bilet, musial przejsc badania.

no a samochodem zestresuje sie, a w przypadku chomikow to moze miec fatalne skutki.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz w taka podroz chom moze zdechnac. a

jak jedziesz samolotem papiery na bank beda potrzebne, jak jechalam z psem to placilam za jego bilet, musial przejsc badania.

no a samochodem zestresuje sie, a w przypadku chomikow to moze miec fatalne skutki.....

Ja uważam że nie powinniśmy myśleć w ten sposób :paluszek:

Przecież już nie jeden chomik forumowiczów podróżował samochodem i nic mu się nie stało ;)

PS. Pies a chomik to zupełna inna bajka.. czy widzisz różnicę.? o.O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz w taka podroz chom moze zdechnac.

E tam, gadanie. Skąd wiesz ile ma do tych niemiec? :P 10 godzin jazdy? 5 godzin? a może 2? Wszystko jedno - dłużej niż 12h jechać nie będą, a chomiczkowi nic nie będzie o ile warunki podróży będą dobrze zapewnione i w aucie nie będzie 30 stopni :P Odpowiednio zapakować, zabezpieczyć, dać jakąś kryjówkę i miękkie sianko i styknie :P

A zaświadczenie.. myślę, że trzeba, znając pedantyczność Niemców. Wybierz się do Weta, powinien wiedzieć, udzielić informacji i wystawić stosowne papiery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W transporter i na rekach u swojej Pani. Z domkiem swoim i jedzonkiem i chomiczkowi będzie dobrze. A wracając do tematu. Chyba trzeba. Ale lepiej zapytać weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To,że sa polaczone to nie znaczy,ze jak jej dam chomcia to beda w jednej klatce... ;

jak sie umie chomciem zajac to i podroz 12 godzinna przezyje.!

zostanie wtedy w polsce,poniewaz moi rodzice tak zdecydowali i byl warunek...

a co do laczenia chomikow to chomikow sie nie laczy

tylko same ssie rozmnazaja

tak??

tak zrozumiallam po waszych wypowiedziach.

a moim zdaniem chomiki sie laczy.

ale to nie znaczy,ze musza mieszkac w jednej klatce.

boniu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To,że sa polaczone to nie znaczy,ze jak jej dam chomcia to beda w jednej klatce... ;

jak sie umie chomciem zajac to i podroz 12 godzinna przezyje.!

zostanie wtedy w polsce,poniewaz moi rodzice tak zdecydowali i byl warunek...

a co do laczenia chomikow to chomikow sie nie laczy

tylko same ssie rozmnazaja

tak??

tak zrozumiallam po waszych wypowiedziach.

a moim zdaniem chomiki sie laczy.

ale to nie znaczy,ze musza mieszkac w jednej klatce.

boniu!

nic z tego nie rozumiem.... używaj opcji 'cytuj'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten chomik trafi do mnie.

I jestem na tyle odpowiedzialna i na tyle znam się na chomikach ,że przecież bym nie wpuściła chomików do jednej klatki na stałe...

A tym bardziej różnej płci.

I w ogóle nie będę ich do siebie wpuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony to jest tylko zwierzątko małe i nie wiem czy potrzeba

A z drugiej rzeczywiście: szczepionki, rasa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony to jest tylko zwierzątko małe i nie wiem czy potrzeba

A z drugiej rzeczywiście: szczepionki, rasa...

Basted dziękuje .

chodź wiem,że trzeba mieć papiery...

a Ty jedna mi pomogłaś tak szczerze.:)

dziekuje.

bo inni to nie wiem co jakąś maniane i od razu,że co ja robie itp.

a źle zozumiały.

juz sie plują.no nieważne w każdym bądź razie.

dziękuje Ci.;*

jeśli bedziesz potrzebowała pomocy.mozesz i do mnie napisać na pm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi