Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie... nie znam sie na tym :P Bo ja w klatce mam panele kupione w 'Kwasku", tata kupił jeden i przeciął na 3 części i raczej dał mniej niż 23 zł, bo myślałam że chodzi o to samo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja własnie chciałam taką surową sklejkę, mam taką w setce i bardzo mi sie podoba, wygląda tak naturalnie:) Jak będe miała czas to i do trzeciej klatki zrobię piętro w Castoramie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow. Ja zawsze kupuję tą najcieńszą, ale fakt jakoś przyzwyczajona jestem do liściastych. Ostatnio za niecałe 2 dychy kupiłam komplety na 3 pięterko labirynty, ale jak pisałam z tej najcieńszej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motusa poszła sie szykować, więc ja Ci odpowiem:D

Podajesz ilość i jakie chcesz wymiary, mi cieli(tneli??) na miejscu.

Robią od 10 x 10 cm wzwyż.

Podajesz grubość sklejki, jest 4, 6, 8 mm i chyba jeszcze jakaś grubsza.

Nie tną po ukosie, bo posiadają taką fajną piłę, że tylko proste rzeczy tną na wymiar.

Dostajesz fakturę i idziesz z ną do kasy i z tymi sklejkami.

Cena uzależniona jest od wielkości i grubości sklejki.

Ja za 4 sklejki o grubości 6 mm i wielkości 32 x 38 cm zapłaciłam jakieś 23 zł:)

Jak chcesz to od razu sobie pokost kup i benzynę do rozcieńczania;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak to montujecie potem do klatki? bo ja w jednej klatce muszę zrobić coś takiego bo jak Harlley jeździ na kołowrotku to całe te plastiki się trzęsą ;P i jest taki hałas..

Mógłby ktoś porobic fotki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Wcześniej pisałam, że w klatce są za duże odstępy miedzy prętami, troszkę mniej niż 2cm. Według waszych rad, zdecydowałam się na taką siatkę ogrodniczą. I właśnie dziś mój tata był w sklepie ( takim małym z narzędziami itp. bo mam daleko do OBI, castoramy i tych większych sklepów ) i chciał kupić. Ale nie kupił, bo okazało sie że chyba ok 2m kosztuje ok 45 zł. A wy za ile kupiliście? i chciałam się spytać, czy można czymś obłożyć klatkę ale żeby wyniosło trochę taniej? Bo jakoś mojemu tacie nie chce się wydawać ok 50zł na sama siatkę :P Więc jak ktoś ma pomysły, to pomóżcie rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się kupować siatki w tej cenie, po to tylko aby obłożyć nią klatkę. Za kwotę w granicach 40-45 zł kupisz pudło typu samla, albo trafisz gdzieś na aukcji na porządną, dużą klatkę. A jaką klatkę sama posiadasz? Dla mnie w takich wypadkach lepiej pójść na skróty, a nie bawić się w obkładanie klatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie tak, ale nie chcę kupować kolejnej klatki ( mam dwie; małą- za małą, i właśnie tą ) . Większa wymiary : wys. 56 cm dł. 57 cm. szer. 35 cm. Nie jest gigantem, ale dla chomiczka się nada :D I wznawiam pytanie: jak ktoś ma jakieś pomysły to piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam kilka pomysłów rotfl

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40037332

Można to położyć tak na tą niewidoczną stronę i na górze przykleić te małe kołki i pięterko gotowe rotfl

Zauważyłam, że Pampuszek ma takie białe gniazdo z materiału - widziałam w jednym skleie internetowym po ok. 10 zł.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20175447

A tą miseczkę można położyć w domku albo powiesić. I tanie nawet rotfl

A tu to znalazłam u mamy w sypialni takie pudełeczko z takiego drewna jak segregator. Tylko na stronie Ikei nie mogę znaleźć. Przepraszam za bazgroły na pojemniku ale byłam mała to porysowałam. A kwiatki to ostatnio narysowałam ale okropnie wyszło. U mnie to robi za domek. Tylko kupię kołki i klej i przykleję kołki na dach domku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mój Hazardzik jest w środku ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko dobrze by było żebyś to pomalowała pokostem lnianym.

Bo jak chomik zasika podłogę... :dobani:

Poza tym śliczne! No i w rogu można postawić- to też plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładny segregatorek ;)

a ta zabawka z ikea bardzo fajna, jakaś nowa seria, ale ja muszę trochę przystopowac z zakupami do chomików hihi.

A co do samli ;) to je bardzo lubię... ale po jakimś czasie zaczyna brakować w nich miejsca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja może odświeżę ;)

Bo warto :P

Co do tematu, to można by dodać jeszcze castoramę :P

ja znalazłam stare zdjęcie miseczki kupionej chyba w obi

Dołączona grafika

:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie w Krakowie mogę kupić kawałki drewna o takich wymiarach jakie chcę ??

Bo nie ma takich jakie mi odpowiadają np. w Praktikerze..

W innych sklepach oprócz Praktikera nie sprawdzałam..

// Edycja ---------------------------

A, i ile kosztuje pokost ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w Praktikerze nie przycinają na wymiar deseczek? Trzeba się było zapytać - na pewno jest taka opcja. W Castoramie na pewno przycinają, zresztą tam nawet przed wejściem jest stół do samodzielnej roboty - klient ma dostęp piłki, młotka i innych narzędzi. Nie wiem czy wszystkie Castoramy maja takie miejsce, ale we Wro jest;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moźe i jest, ale nie wiem ile bym zapłaciła..

A mi chodzi konkretnie o jakieś np. sklejki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, ze za darmo przycinają - ale pewna nie jestem :/

Może zapytaj Podrik, ona ostatnio majstrowała w akwarium i pisała, ze przycinała w Castoramie - to się dowiesz czy coś płaciła dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To poczekam aż się wypowie w tym temacie.. Zresztą napisze jej na pw link do tego tematu xD..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Casto tną ichnie sklejki i płyty za darmo, płaci się za cięcie pleksi i trzeba kupić całą płytę do cięcia.

Teoretycznie najkrótszy bok cięcia to 10 cm, ale... ja się kilka razy uśmiechnęłam, ostatnio razem z podrik :) i kawałki były mniejsze.

Tyle, że podrik już je wykorzystała, a moje czekają na wolną chwilę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w obi są takie miseczki? Ooo to jutro po szkole będę kolo obi to wejdę xD

Nie jestem pewna, ale chyba w Obi. (ew. nomi) xd

Są dość duże, ale fajnie się prezentują w roli miseczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nomi czy Obi to bez różnicy :) I to mam w Radomiu i To xd z Ikeą gorzej, bo mogę jechać co drugą sobotę do Janek jedynie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja muszę jechać ze 120 km do najbliższej Ikei. :

ale z tymi miseczkami to tata trafił :D :D nie miałam pojęcia, że będą w obi (ew nomi xD) Były kupione w kwietniu / maju, ale teraz pewnie też są ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi