Skocz do zawartości
kaskas

DODAWANIE NOWYCH TEMATÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o umieszczanie tematów w odpowiednich działach i podpisywanie ich w następujący sposób:

[MIASTO] gatunek/ile sztuk/ewentualne cechy szczególne typu: brak łapki, brak oczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma chińczyków... Dolep do jakichś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chińczyków jest na tyle mało, że spokojnie można je wstawić do "innych".

Jakieś propozycje na formułkę odnośnie tytułów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze niech bedzie tak:

[Miasto] ilość chomików/ gatunek chomika/ cechy szczególne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gatunek się mija z celem, skoro są działy tematyczne, podzielone na gatunki właśnie. Chociaż z drugiej strony, jeśli to jest np. chomik chiński, to w dziale inne zginie.

Masz rację, tak jest lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepiej z gatunkiem, bo działy podzielone, ale w "nowych" i "nieczytanych" wiadomościach najpierw patrzy się na temat, więc będzie przyciągało wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielenie na dzialy jest swietne Dołączona grafika.

Proponuje tylko zmienic "troszke" tytuly na "dzungarskie i campbella" i " roborowskiego i chinskie".

Dzial "inne zwierzeta" niech zostanie na "inne" (jako nowa osoba nie szukalabym chomiköw chinskich w dziale "inne").

[Miasto] ilość chomików/ gatunek chomika/ cechy szczególne

Tez tak bym zrobila, tylko cechy szczegölne nie w tytule, lecz w opisie. Bo sie tytul zrobi zbyt dlugi :oczko: .

Tytul przykladowy: Kraköw: 3 chomiki Campbella

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie to głupio wyglądało, bo się nie zmieści w jednej linijce. :) Ale zobaczę co się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuję żeby każdy kto zakłada temat w dziale "Interwencje" od razu przepisywał kontakt (adres, telefon, mail, co się da) sprzedającego, zapisywał sobie zdjęcia z aukcji (a najlepiej i robił jej screena), a potem to wszystko (razem z linkiem do ogłoszenia) wrzucał do tematu w pierwszym poście. Już kilka razy zdarzyło się że autor ogłoszenie usunął, a kontakt i wieść o chomikach przepadła. Aukcje z allegro po zakończeniu są usuwane, a przecież nawet po pozytywnym zakończeniu akcji dobrze by było mieć to wszystko udokumentowane :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie najlepiej wklejać print screena. Mamy wtedy namacalny dowód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A propos print screena, do której to opcji jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiona... Wklejając print screena mamy pewność, że nic nam z aukcji nie umknie. Że nawet zarchiwizowaną będziemy mieli dostępną. Dlatego też, bardzo proszę, wklejajcie print screeny zamiast linków. Link też oczywiście nie zaszkodzi, ale linki mają to do siebie, że po jakimś czasie przestają działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy froumowicze.

Kiedy widzicie post w dziale "interwencje" który nawołuje do pilnej pomocy zwierzakom nie piszcie takich postów:

Ja bym wziął ale nie ma gdzie i jak.

ani takich:

Widziałam to ogłoszenie, pytałam rodziców prosiłam, błagałam. Ale oni, że nie, bo mam już wystarczająco zwierząt i na co mi 3 chomik... oby znalazł dobry domek

ani takich:

Ja teoretycznie mogłabym mieć jeszcze jednego chomiczka, bo mam samle (nawet nie wiedziałam, że tak to się nazywa), ale moi rodzice tak samo jak twoi pewnie by się nie zgodzili. :< Nawet nie mam co pytać, choć maluch mieszka w takim małym mieszkanku...

No ale nie można tracić nadziei, może ktoś może go przygarnąć.

Ogólnie, jeśli nie możecie w żaden konkretny sposób pomóc, to nie piszcie komentarzy w stylu "chciałabym, a nie mogę" albo "jejku, jaki biedny chomiczek". Każdy z nas wie, że chomiczek, który zagościł w 'interwencjach' jest biedny i każdy by pomógł, gdyby miał możliwość. W tym dziale taka wypowiedź to zwyczajne spamowanie, a osoba która mogłaby pomóc musi się przedzierać potem przez gąszcz podobnych bzdur...

Jeśli więc widzicie biednego chomiczka w 'interwencjach' a nie możecie nic zrobić - ugryźcie się w język i nie piszcie tego światu - a to będzie Wasza najlepsza forma pomocy. Amen.

• Upvote 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo proszę o dostosowanie się do prośby podrik - widzę, że ostatnio więcej użytkowników ma z tym problem. :)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem i przepraszam ale jestem nowa bede starała sie teraz zwracac uwage na tresc pisanej odpowiedzi i tematu do którego pisze dziekuje za miła reprymende ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wkleję, żeby jeszcze raz przypomnieć, bo się za wielu 'zapomina'......

Drodzy froumowicze.
Kiedy widzicie post w dziale "interwencje" który nawołuje do pilnej pomocy zwierzakom nie piszcie takich postów:

'MociumPan', dnia 24 Cze 2013 - 14:33, napisał: snapback.png

Ja bym wziął ale nie ma gdzie i jak.

ani takich:

'Huskana', dnia 25 Cze 2013 - 14:54, napisał: snapback.png

Widziałam to ogłoszenie, pytałam rodziców prosiłam, błagałam. Ale oni, że nie, bo mam już wystarczająco zwierząt i na co mi 3 chomik... oby znalazł dobry domek

ani takich:

'Loschlussa', dnia 25 Cze 2013 - 15:08, napisał: snapback.png

Ja teoretycznie mogłabym mieć jeszcze jednego chomiczka, bo mam samle (nawet nie wiedziałam, że tak to się nazywa), ale moi rodzice tak samo jak twoi pewnie by się nie zgodzili. :< Nawet nie mam co pytać, choć maluch mieszka w takim małym mieszkanku...
No ale nie można tracić nadziei, może ktoś może go przygarnąć.

Ogólnie, jeśli nie możecie w żaden konkretny sposób pomóc, to nie piszcie komentarzy w stylu "chciałabym, a nie mogę" albo "jejku, jaki biedny chomiczek". Każdy z nas wie, że chomiczek, który zagościł w 'interwencjach' jest biedny i każdy by pomógł, gdyby miał możliwość. W tym dziale taka wypowiedź to zwyczajne spamowanie, a osoba która mogłaby pomóc musi się przedzierać potem przez gąszcz podobnych bzdur...

Jeśli więc widzicie biednego chomiczka w 'interwencjach' a nie możecie nic zrobić - ugryźcie się w język i nie piszcie tego światu - a to będzie Wasza najlepsza forma pomocy. Amen.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ups  :blush: dopiero przeczytałam tę uwagę (dobrze, że odświeżyłaś) - wybaczcie, usuńcie biadolenie, bo fakt nic nie mogę zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi