Skocz do zawartości
podrik

UWAGA na stadne trzymanie chomików! (drastyczne zdjęcia!)

Rekomendowane odpowiedzi

Tego youtubera powinno się reportować za filmy na których zwierzęta są torturowane...
Stadne trzymanie chomików, za małe "klatki", nie udzielanie pomocy weterynaryjnej itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie trwa taka akcja, nagłośniona przez Munchie. Spędziłam cały poranek wysyłając reporty do każdego video.

Zwierzęta nie mają nawet wiórków tylko resztki z jedzenia i robaki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja właśnie zabrałam się za reportowanie dziada... buractwo ma zaciesz bo matka zjada własne maleństwo przez jego głupotę...
Mam nadzieje, że tych zwyrodnialców karma zdzieli z siłą rozpędzonego tira...

Edytowane przez Squirrella
polska języka trudna języka - literówki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasłużył na powolną i bolesną śmierć. Niech trwa tak długo, żeby odczuł każdą sekundę bólu i strachu, jakie przeżyły te chomiki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może zamiast życzyć źle tym ludziom starajmy się dawać dobry przykład i uświadamiać. Sądzę że to prędzej pomoże bo jak taki ktoś w koncu trafi na forum i zobaczy że tylko wyzywacie to raczej nie zmieni zdania bo uzna nas za wariatów... większość tych ludzi nie jest świadoma że chomiki też cierpią. Owszem niektórzy robią to z premedytacją Ale nie wszyscy. Sama tego doświadczyłam, bo zanim przekonałam tatę że chomiki też cierpią i powinno się iść do weta to się nasluchalam o tym że przecież myszy się zabija że to szkodniki że chomik jest za mały. Niestety ludzie którzy nie mają ani grama empatii nie zrozumieją tego. Dla wielu chomik czy inny zwierzak to tylko zabawka. Aż przykro patrzeć. Mam nadzieję że ci ludzie się w końcu opamiętają. Mam nadzieję że w końcu ruszy ich sumienie za ból niewinnych zwierząt i zrozumieją jakie cierpienie im fundują

Edytowane przez Chrupka01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Chrupka01 napisał:

...większość tych ludzi nie jest świadoma że chomiki też cierpią. ...

Jak można nie być świadomym tego, że inne istoty też cierpią?
Ucieka, chowa się, piszczy lub syczy - to są oznaki, że istota czuje strach i ból.

Jest różnica jeśli nieświadomie źle czynisz, ale po uwagach innych ludzi zmieniasz swój stosunek.
Jednak kiedy cała rzesza ludzi pisze Ci, co jest nie tak, a tu dalej się brnie w zaparte bo "jestem najmądrzejszy/a".
Najgorsze, że taki potwór jeszcze się z tego cieszy i nagrywa filmiki, jeden za drugim, miesiąc po miesiącu, to jest już choroba psychiczna.
Cwaniak uważa się za takiego zajefajnego i super inteligentnego żeby pisać tytuły z seri "gupi chomik zjada własne dzieci".
A ten "gupi" chomik wie, że przez to, że jego właściciel to psychol, nie jest w stanie wykarmić całej gromadki z powodu zbyt małej ilości jedzenia, do tego jest za mało miejsca dla jedngeo chomika a co dopiero całej watachy, jest bródno i lepiej nie żyć wcale niż cierpieć całe życie w tym homiczym piekle. 

Takich inteligentnych właścicieli powinno się karać jak za znęcanie nad drugą osobą.
My ludzie mamy zdolność popadania w skrajnośći - daj zasłużonego klapsa dziecku i wrzuć na yt a zaraz masa ludzi zacznie warczeć o przemocy nad nieletnimi.
Idź na spacer z psem i kopnij go z impetem, bo śmiał sprubować sie wysikać pod wejściem do domu - a będą głosy "gupi pies, dobrze mu tak, powinien wiedzieć, że tu sie nie sika".

Edytowane przez Squirrella
polska języka trudna języka - literówki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się że chomiki są traktowane źle ale uwierz mi niektórzy naprawdę nie wiedzą że chomiki czują ból. Myślą że jak małe to nie czują bo przecież to takie nie warte kasy na weta. Jeszcze po 2 wojnie światowej operowano noworodki bez znieczulenia bo przecież nie czuły bólu. Są tacy którzy wiedzą co zwierzę czuje Ale i tak się znęcają. I to są ci bez sumienia i empatii Ale niestety z takimi ciężko cokolwiek zrobić bo jak jednego chomika się zgłosi i policja etc coś zrobi to kupi kolejnego itd. Trzeba znaleźć jakieś metody żeby do nich skutecznie dotrzeć Ale wyzywanie i życzenie śmierci nic tu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Squirrella napisał:

Takich inteligentnych właścicieli powinno się karać jak za znęcanie nad drugą osobą.
My ludzie mamy zdolność popadania w skrajnośći - daj zasłużonego klapsa dziecku i wrzuć na yt a zaraz masa ludzi zacznie warczeć o przemocy nad nieletnimi.
Idź na spacer z psem i kopnij go z impetem, bo śmiał sprubować sie wysikać pod wejściem do domu - a będą głosy "gupi pies, dobrze mu tak, powinien wiedzieć, że tu sie nie sika".

Dziecko nawet najgorsze nigdy nie zasługuje na klapsa. Wiem jak to potrafi dziecko boleć. Zwłaszcza że na 1 klapsie zazwyczaj się nie kończy i potem wyrastają właśnie tacy ludzie znecjajacy się nad zwierzętami i bez sumienia bo sami byli tak traktowani. Irytują mnie tacy "najmądrzejsi którzy wszystko wiedzą" Ale kłótnia z takim do niczego nie prowadzi. I tak wiedzą lepiej A zawsze przekonywanie i perswazja lepiej działa niż "jesteś idiotą te zwierzaki cierpią" pisane najczęściej przez dzieci i z błędami. Takich ludzi trzeba przekonać a nie z nimi rozmawiać czy się kłócić. Nigdy nie kłóć się z idiotą bo najpierw zniży cie do swojego poziomu A potem pokona doświadczeniem. Wiem bo próbowałam nawet na żywo, w szkole np. Taka dyskusja nie prowadzi do niczego bo i tak ciężko ich przekonać. Najbardziej mi żal tych zwierząt. Jeśli takiego człowieka nie przekonasz w kilku zdaniach to nic z tego. Dyskusja z nimi nic nie da bo są najmądrzejsi i zawsze już po 10 minutach ma się ich dość. Trzeba ich albo przekonać albo znaleźć dowód i podać na policję chociaż o to 2 zazwyczaj ciężko 

Edytowane przez Chrupka01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz jest różnica pomiędzy zasłuzonym klapsem wymierzonym w ostateczniści a totalnym laniem.
Parę razy jako dzieciak zasłużyłam, dostałam symbolicznego klapsa, bo słowa już do mnie nie docierały.
Wyrosłam na normalną osobę, szanuję innych, kocham zwierzaki i o nie dbam.
Trzeba znać granice. W obecnych czasach nie ma klapsów, dzieci robią co chcą, no bo "co mi zrobisz?"...
W pracy widzę na codzień wyniki bezstresowego wychowania

Ci co znęcają się nad innymi ludźmi czy zwierzętami z własnego doświadczenia wiem, że albo w domu mieli piekło, albo byli trzymani pod kloszem i wszystko było im wolno w stylu "kochanie nie kop pana bo się spocisz".
Szacunek do innych, empatię itp. wynosimy z domu, uczymy się tego od najbliższych.

Jeśli chodzi o filmy na youtube - jeśli poczytasz komentarze, bardzo wiele pierwszych komentarzy jest informacyjnych.
Jednak jeśli ludzie widzą, że osoba taka ma dobro zwierzaków gdzieś, to wielu puszczają nerwy.

Przy okazji widziałam filmiki jednej amerykańskiej rodzinki z chomiczą miniaturką w roli głównej.
Pod wpływem komentarzy rodzinka wymieniła kolorowe, plastikowe klatki typu zamek, rakieta itp. na detolfa - nagrali super filmik z relacją zakupów oraz tworzenia nowego lokum wraz z momentem kiedy kulka została wpuszczona na nowe włości. Mieli kupe radochy na zakupach a potem jak tworzyli nowe wnętrze i kiedy mały zwiedzał nowe lokum :)
Różnica w filmikach 2 różnych youtuberów jest ogromna. Lista pochwał przy zakupowym filmiku jest niesamowita :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Squirrella napisał:

Wiesz jest różnica pomiędzy zasłuzonym klapsem wymierzonym w ostateczniści a totalnym laniem.
Parę razy jako dzieciak zasłużyłam, dostałam symbolicznego klapsa, bo słowa już do mnie nie docierały.
Wyrosłam na normalną osobę, szanuję innych, kocham zwierzaki i o nie dbam.
Trzeba znać granice. W obecnych czasach nie ma klapsów, dzieci robią co chcą, no bo "co mi zrobisz?"...
W pracy widzę na codzień wyniki bezstresowego wychowania

Ci co znęcają się nad innymi ludźmi czy zwierzętami z własnego doświadczenia wiem, że albo w domu mieli piekło, albo byli trzymani pod kloszem i wszystko było im wolno w stylu "kochanie nie kop pana bo się spocisz".
Szacunek do innych, empatię itp. wynosimy z domu, uczymy się tego od najbliższych.

Jest różnica między wychowaniem bezstresowym A bez klapsów.

Niestety nie do wszystkich dociera jak do tej rodziny komentarz informacyjny, i dla tych ludzi nie ma co się wysilać. Jak są dowody a znęcanie jest skrajne to zgłosić. Jeśli informacyjne przekonywanie nie działa to dalsza dyskusja po prostu nie ma sensu bo ci ludzie zwyczajnie mają wasze próby przekonywania za przeproszeniem w d...

Te komentarze z "puszczonymi nerwami" prawie zawsze nic nie dają. Jak ktoś ma jakieś sumienie empatię itp to jedno wyjaśnienie wystarczy A jak nie to nawet gromy z nieba nie pomogą. Tacy są ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są rózni ludzie, róznie reagują.
Czasem gromy pomagają czasem nie.
Dobrze, że można takie filmy zgłaszać.
Było by super jak by odebrano tym wariatom zwierzaki i znaleziono nowe, odpowiedzialne domki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nadal nie zmieniam zdania i nadal życzę temu potworowi bolesnej i powolnej śmierci. To nie dziecko, które nie rozumie tylko dorosły człowiek, zwierzęta traktuje jak okrutne centrum rozrywki, a video wstawia, bo może na nich zarobić - zwierzęta też na pewno sprzedaje dla zarobku, bo dużo młodych się u niego przewija przy takiej ilości wiecznego namnażania. Co przeżyje to się sprzeda. Obrzydliwe.

Nie jest nieświadomy. Nikt nie jest na tyle idiotą, żeby nie wiedzieć że coś jest nie tak jak robaki łażą po nowonarodkach, a samica postanawia je pozabijać. Tytuły typu "czy po dotknięciu maluchów samica je zabije czy się nimi zajmie?" również pokazują co ten śmieć ma w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi