Skocz do zawartości
sadie

Jak zabezpieczyć druciane pieterka w klatce?

Rekomendowane odpowiedzi

co z tego ze kupie gotowe pieterko, jeśli nie mam go jak wlozyc do klatki? musialabym calosc zepsuc, zeby te metalowe wyjac, hmmm powtarzam sie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AAAh, fakt no tak... No to najlepiej pommyślec najpierw przed kupnem klatki, jakie duże są odstępy między prętami... :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale niezaleznie od tego jakie te odstepy sa, to i tak chomikom wpadaja w nie lapki, bo tak prawde powiedziawszy, te pieterka z drutu metalowego byly pomyslane na szczury, nie na chomiki, ale sie przyjelo.

Na przyklad moja klatka jest typowa dla szczurow... one nie potrzebuja tyle sciolki, mogly miec prety, u chomikow jest tak, ze wlasciwie to powinno byc wyszstko sciolka zasypane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OooOo, mam pomysł! Możecie przecierz wziaśc jakiś kolorowy plastik, wywiercic w nim dziurki i przywiazac drucikiem do prętów i gotowe party Odpowiedz coś kaskas.

nie będę trzeci raz pisać tego samego !! nie mam jak plastiku włożyć do klatki roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale dzis bylam w takim fajnym sklepie (nazywa sie IDEE) i tam kupilam cos, co sie nazywa Crepla... takie cos pomiedzy materialem a guma, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

a jeszcze sie zastanawialam nad filcem, ale mieli tylko farbowany... czy zahaczlaby chomik pazurkami o to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wypełniłam pięterka plastikową moskitierą ( siatką na owady) :D łatwo to umyć i nie pokaleczy łapek. Można to dostać w marketach budowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie wziąść papier taki do wycierania rąk, zmoczyć go, wysuszyć i obłożyć między szczebla xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej klatce na pieterkach miedzy szczebelkami jest duzy odstep... Zastanawialam sie czy mozna po prostu polozyc np. siatke pod tynk (bo mam w domciu :P) Albo metalowa siatki ogrodnicza (oczywiscie bez ostrych koncow itd.) Zadne przewlekanie nie wchodzi w gre. Chce zeby bylo to cos czego nie trzeba wymieniac, co nie zostalo by zjedzone :] i byloby bezpieczne... Jakies rady? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Siatka pod tynk raczej nic nie da. Ja bym proponował tekturę, ale to zje lub obsika więc odpada w twoim wypadku. Inną moją propozycją będzie jakaś cienka warstwa deseczki. Np sklejka lub coś innego tata będzie pewnie miał coś takiego. Mimo iż jest to drewno to nawet jak zacznie to gryźć to mu zejdzie, żeby to przegryźć i mu się znudzi a całego nie "zje". Pozatym to będzie raczej na płasko więc będzie to dodatkowe utrudnienie. Oto moje propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mata nie farbowana - do zawijania SUSHI

Dołączona grafika

Obrazek pochodzi z internetowego serwisu 'kuchnie świata'.

Dodam tylko - że w Tesco widziałem takie bez żadnego nadruku. Bambus raczej nie zaszkodzi chomikom. (chyba że się mylę, to mnie poprawcie.)

Taką matę można dociąć do szerokości pięterka -co prawda jak sie zabrudzi - to można umyć, wysuszyć, a gdyby zjadał ja - to całej w ciągu nocy tak jak przypadku kartonu - nie zje. Taka mata nie jest droga - jak się jedna część zużyje włożysz drugą- one są nawet długie i starczają na kilka takich pięterek.

Rozwiązanie które stosuje to - PLEXI-Glass - obcięte na wymiar i odpowiednio dopasowane - u mnie stosowane - działa świetnie - myjesz co kilka dni pod bieżącą wodą - wcale chomik nie gryzie i jest w porządku. Jak nasika - to się wymyje, a łapki mu nie utykają, nie połamie się, a często na niej odpoczywa- bo plexi się tak szybko nie nagrzewa od powietrza. Dodatkowy atut - to przeźroczystość - można podglądać chomika znajdującego się pod pięterkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam taki sam problem z pięterkami, bo moim chomiczkom wpadały łapki między szczeble. Wzięłam taką sztywną, przezroczystą folię i poprzewlekałam ją między pręcikami. Chomikom to się podoba, trzeba tylko uważać żeby gdzieś ta folia się nie wymsknęła bo chomiczkowi może utknąć łapka (raz tak się Pikselkowi przydarzyło, to bardzo piszczał ;( ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również musiałam jakoś zakryć pręty, bo mój chomik ma chorą łapkę, przykryłam wszystkie szczeble pierzyną dla Barbie- Bubie się to podoba, chętnie śpi na tej mięciutkie pościeli lub nawet się w nią owija :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem jak wielu użytkowników, którzy już się tutaj wypowiadali. Mam klatkę tylko, na pięterkach są pręty, nie ma szczelnego podłoża. Czy macie jakieś ciekawe i nowe pomysły jak to załatwić (NOWE)? Bo ja na razie używam tylnej części od bloku, to taka cienka tekturka, ale szybko się niszczy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chcesz przymocować nowe piętra, tak? W sprzedaży istnieją plastykowe piętra,możesz też sam zrobić je z drewna, lub szyby, pleksi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Drewno odpada, chomiki mogą sikać na piętra, a wtedy drewno zaczyna gnić.

2. Szyba raczej też nie, może się potłuc, trudno ją przywiesić..

3. Plexi-glass byłoby dobrym pomysłem, wiele osób miało i było zadowolone ;)

No i ew. można kupić plastikowe pięterka, tylko trudno może być z doborem odpowiedniego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Chomusia_ a jak ktoś ma drewniany domek? Przecież chomik tak samo może go obsikać, a przecież nikt takiego domku nie wyrzuca. :P

A szybę wystarczy na haczyki. :P

No tak z plastykowymi piętrami jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, niektórzy wyrzucają xD Jednak potem, jeżeli już się wyczyści lub wysuszy to i tak takie plamy zostają i na jedno wychodzi :P

A ja i tak doszyb to nie jestem przekonana, bo uważam, ze lepiej coś takiego łatwiejszego do obróbki itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym szyba jest raczej złą powierzchnią do chodzenia, śliską, myślę że to spora wada.

A mógłbyś dać zdjęcie klatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, chomik będzie się ślizgał po szybie.

Ja tak przeglądałam te piętra plastykowe, to dość dużo jest takich do kupienie pojedynczo.

Zależy jaki masz model klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj nie zrozumieliśmy się... Ja nie chcę robić nowych pieter tylko na stare coś położyć...

A mogę wiedzieć czym dokładnie jet to plexi-glass ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, jakby Ci to wytłumaczyć... :D

To jest takie coś przeźroczyste, taka akrylowa szybka, tylko to nie jest taka typowa szyba :P I ja by można podczepić pod piętra, czyli chomik by się nie ślizgał, bo by chodził po prętach, ale pod nimi byłaby plexi, więc łąpki by mu nie wpadały.

Odeślę Cię do tematu, gdzie mówiliśmy konkretnie o plexi:

viewtopic.php?f=20&t=3042&p=55091&hilit=Plexi#p55091

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na piętra coś położyć? No to jakąś tekturkę przymocować, ale nie z bloku,tylko taką twardą. Ja mam taką od mamy z pracy, z nią nożyczki nie wygrają. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wiesz, w każdym bądź razie chomiki mogą nasikać na to - wtedy tekturka jest do wyrzucenia, a plexi sie zdejmie, umyje, założy i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi