Skocz do zawartości
_Chomusia_

Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej by było, by te klatki pomierzyły osoby, które je osobiście mają (a są takowe). Wszystkie WD-impex, które są w temacie, mają identyczną kuwetę. A klatki nie widziałam, ale jest jeden problem - odstęp między prętami. O ile u syryjków byłoby pewnie ok lub na styk, to mniejsze gatunki raczej przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego myślę o tym, żeby też napisać przy okazji, dla którego gatunku klatka się nadaje, oprócz podawania wymiarów. Myślę, że pod koniec lipca, albo na początku sierpnia zrobimy podstronę o najlepszych klatkach - przydałoby się do tego czasu pozbierać wszystkie brakujące wiadomości. A jak się nie uda, to będę redagować na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właściwie, jaki jest sens mierzenia klatki przy samym dnie kuwety? Żeby wymiar dobrze odzwierciedlał rzeczywistość, powinno się mierzyć chomicze mieszkanie nie przy dnie, tylko przy poziomie trocin, bo to po nich chomik chodzi. Jeśli pojemnik czy kuweta zwężają się ku dołowi, to im grubsza warstwa trocin, tym większa powierzchnia do biegania.

Ale mi nie chodziło o to że ma podane niewłaściwe rozmiary, tylko po prostu, że aż tak się zwęża. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :) Chce kupić mojemu Syryjkowi setke :) czy to dobry wybór ? czy nie jest za niska ? A Moze zastanowic się nad klatką wyzsza a troszeczke krotszą ? <_< Ps czy ktoś zamawiał na allegro setke a sprzedający to firma pyko - lokaliazcja żary ? czy mają dobre klatki ? chodzi mi a jakoś prętów, czy łatwo się nie wyginają oraz o odległość między prentami czy naprawde jest to 7mm :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hamster4ever, setka jest świetna. W przypadku chomików to właśnie długośc i szerokośc jest ważna, wysokosc odgrywa znacznie mniejszą rolę :) O tą konkretnie ci chodzi, tak? http://allegro.pl/klatka-szczur-mysz-inne-100cm-dlugosci-ods-7mm-i1816417594.html Pręty tak, naprawdę 0,7cm, a wyginają się jak każde :) W każdym razie u mnie problemów żadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

50 cm ,to wcale nie taka niska .Liczy sie płaska powierzchnia . Setka jak najbardziej . Spawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

A mnie śmieszy wasze gadanie, że wysokość nie wlicza się jako powierzchnia klatki.

Może jako powierzchnia podstawy nie, ale zauważcie, że chomik po tym też chodzi (jeśli jest pięterko), jak się zrobi np. piętro 100cm kontra podstawa klatki 100cm, to klatka będzie miała na długość 100cm, a powierzchnię 2x (100cm x 50cm). A jak pięterko będzie miało 50cm to też się wlicza, litości. Czy klatka musi wyglądać tak http://allegro.pl/klatka-essegi-baffy-100-dwupietrowa-i1828657640.html abyście nie wzięli tego jako taka tam, nieważna powierzchnia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mówię, że wysokośc się nie wlicza, tylko, że nie jest taka ważna (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Nawiązałam do ogółu.

Przejrzyj forum, wszędzie każdy ślepo powtarza gadkę, że pięterka nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, wiem. Może to trochę przesada, bo piętro też przestrzeń. Człowiek z natury nie żyje na drzewach, więc czy dlatego nie miałoby się liczyc, czy ma dom piętrowy czy parterowy? Jednak mimo wszystko w przypadku chomików podstawa klatki ma chyba największe znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polly. - jeżeli chodzi o moją wypowiedź to miałam na myśli niebezpieczne wysokości . Bo mnie przeraża skakanie z pięterka klatki wysokiej na 50 cm , to co mógłby zrobić sobie chomik skaczący z 70-80 cm ...

Pięterka jednak dodają nieco powierzchni ,bo można postawić na piętrze hoćby miski i już więcej powierzchni do biegania na dole .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Owszem, chomiki nie mają takiego czegoś, że przewidują co się stanie jak spadną. I to trzeba wziąć pod uwagę, robiąc pełne pięterka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ma :P Ta a teraz sobie przekręcajcie oczami, ale żebyście zobaczyli jaki jest rozważny... Podchodzi powoli do końca np. biurka, wygląda za biurko i od razu się cofa bo widzi że jest za wysoko, jak chodził po jakimś pudełku które miało 10 cm wysokości też podchodził do krawędzi wychylał się i zawracał... Ciekawa jestem, czy kiedykolwiek jeszcze trafi mi się tak mądry chomik :rolleyes:.(edit: to znaczy oczywiście nie przewiduje, że np. może się zabić, ale że jest niebezpiecznie...)

Dobra, temat nie o tym. Ja zawsze uważałam ze piętra dużo dają, bo np. nawet na tym forum, jak ktoś ma małą klatkę to jak nie ma piętra to jest zła, a jak ma to może być :) Taka klatka która Polly pokazała, to by np. według wszystkich była uważana jako klatka z wielką przestrzenią ;) Tak jak już wspomniano piętra dają przede wszystkim właśnie więcej miejsca na dole, stawiając miskę i dając poidełko na piętra :lol: Oczywiście z zachowania chomika nawet widać, że i tak najważniejsza dla niego jest podstawa... ale to już chyba inna sprawa.

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Jaka inna sprawa? :)

No to jest logiczne, że skoro chomik nie ma przed sobą już gruntu to z niewielką chęcią się posunie dalej, ale jak jest w klatce i skoczy, to chyba nie przewiduje co się stanie, prawda? O tym pisałam.

Taka klatka która Polly pokazała, to by np. według wszystkich była uważana jako klatka z wielką przestrzenią ;)

Zlituj się, chodzi mi właśnie o to, że tylko takie klatki uważacie jeśli chodzi o drugie piętro, a jak jest pięterko to już się nie liczy?

Oczywiście, podstawa jest ważna, ale jak się ma klatkę 60x40 dla przykładowego syryjka i trzy pełne piętra, to chyba nie można narzekać, tak? Bo wtedy powierzchnia podstawy sumuje się z powierzchnią pięterek, zauważ, że chomik też po nich chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie pięterka można połączyć w jedno i będą miały dużą powierzchnię ;] no ludzie ale setka nie jest taka niska i ma pięterka.. :D W każdym razie zamawiam setke bo mój gryzek i tak prawie ciągle siedzi na dole :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Ja też przecież za setką szaleję, co nie zmienia faktu, że pięterka powierzchni dodają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polly, ale o co chodzi ? Przecież właśnie przyznałam Ci racje, że tylko taką klatkę uznają z takimi piętrami, co jest głupie, czy zwyczajnie chcesz mi zaprzeczyć <xD> czy nie zrozumiałaś:rolleyes: ?

Edytowane przez ana443

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam że się wtrąca ale co myślicie o tej:

http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-113

mam powierzchnie na szafce 80x40 a wysokości ze ho ho... Chce pózniej wyciąć w niejiejsce na tunel który poprowadzi do klatki pól metra wyżej na szafę do obecnej klatki.

Edytowane przez Svebot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem warto zrobić inaczej półki, albo dodatkowo wstawić taka na zasadzie pietra na całej powierzchni, z zejściem jedynie, albo półki tak by na siebie, że tak powiem nachodziły, by nie było możliwości, ze chomik z sufitu spadnie na sam dół, bo to wysoko, 100 razy może spaść i nic nie będzie a za 101 sobie może np. łapkę uszkodzić. Dodatkowo większe półki pozwalają na umieszczaniu na nich różnych rzeczy, dają dodatkowa powierzchnie co pozwala na to by sam dól był mniej zagracony, by chomik mógł biegać.

Według mnie klatka dla kogoś z pomysłem jak zagospodarować półkami i co na nie ustawić. No i dla chomika dla którego wejście na piętro/półkę jest czymś więcej niż niefajna koniecznością.

Czemu w klatkach do przyjęcia jest coś takiego:

WD-impex CH3

Wymiary podstawy:

długość 49 cm

szerokość 33 cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta ostatnia nawet bardzo tania jak na taka klatke. Choc patrzac na to zdjecie jak ta klatka wyglada na tym biurku to troche nie chce mi sie wierzyc w ten jej rozmiar. Wiktor jest podobnej wielkosci i jak go stawiam na komodzie to prawie cala zajmuje, a to biureczko na za duże mi nie wyglada wcale.

Edytowane przez stokrotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na tych zdjęciach u dołu jest inna klatka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi