Skocz do zawartości
_Chomusia_

Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Rekomendowane odpowiedzi

To już wolę się zająć klatkami, a Ty siedź w kolbach. :D Wyedytuję Twojego posta, ok?

W którą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienie kolejności "od największej do najmniejszej" jest dobrym posunięciem (taktycznym jak i psychologicznym), bo gdy ktoś niedoświadczony i nieobeznany w temacie tutaj wejdzie, będzie (jeżeli nie od razu, to przynajmniej początkowo) sugerował się większymi klatkami, czyli które zobaczy w pierwszej kolejności, a w konsekwencji, zamiast mniejszej może zdecydować się na kupno właśnie tej większej Dołączona grafika - działanie sugestywne, ale przecież chodzi o to, aby chomikom żyło się jak najlepiej Dołączona grafika

Poza tym ponawiam swoją propozycję, aby dodatkowo przy nazwach poszczególnych klatek podopisywać ich pełne i rzeczywiste wymiary (dł. x szer. x wys.) - chociażby dlatego, że na stronach sklepów nie zawsze te wymiary są podawane takie jakie faktycznie są (o czym zresztą przekonaliśmy się w przypadku "120stki").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Dokładnie to miałam na myśli, ogólnikowo jak pierwsza wpadnie do głowy i się spodoba, to kolejne mimo wszystko będą bee. ;)

Ja tak mam przynajmniej. Poza tym podświadomość że coś jest nr jeden w jakimś stopniu zwiększa prestiż.

A w rzeczywistych wymiarach chodzi o mierzenie na samym dole kuwety? Bo klatki są mierzone w najszerszym punkcie kuwety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra kaś, zajmij się tym, ja będę kończyć te kolby. Taki mały offtop: zrobić wszystkie dostępne czy tylko te, których są zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie dostępne :) Zdjęcia można zawsze kiedyś tam uzupełnić. A tak będzie już pełny katalog :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym podświadomość że coś jest nr jeden w jakimś stopniu zwiększa prestiż.

Ustawienie kolejności "od największej do najmniejszej" jest dobrym posunięciem (taktycznym jak i psychologicznym), bo gdy ktoś niedoświadczony i nieobeznany w temacie tutaj wejdzie, będzie (jeżeli nie od razu, to przynajmniej początkowo) sugerował się większymi klatkami, czyli które zobaczy w pierwszej kolejności

Dokładnie to miałam na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia wywrócone. :) Szukajcie, czy się gdzieś nie pomyliłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie Ferplast Kios ma złe foto. A tak to w porząsiu. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie ma mieć? Daj mi linka to wstawię na dropboxa i podmienię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.pyko.org/allegro-zoo/art/klatki-krolik/100x54x46_7mm/5.jpg

Czy jeśli setka aktualni nie jest dostępna w kolorze siwym to po skończeniu się tej aukcji na następnej już będzie :rolleyes: ? A może na tej samej aukcji jeszcze pojawi się ten kolor, [tylko dzisiaj nie ma] np. jutro ?

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wysłać wiadomość do sprzedawcy i zapytać kiedy kolor będzie dostępny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda że ta 120 cm nie ma pieterek od razu tak jak 100... bym sie wtedy pokusiła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bjossa myślę podobnie, ale można napisać czy coś takiego wchodzi w grę, bo piętra muszą być :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie dorobienie pięterek to nie jest jakaś strasznie skomplikowana robota, więc zawsze można samemu popróbować. Chociaż co by im szkodziło dołożyć coś do środka. :)

Mały edit, ona ma 43 cm wysokości, jakieś grube drewniane pięterko strasznie zmniejszyłoby ją optycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wysłać wiadomość do sprzedawcy i zapytać kiedy kolor będzie dostępny :)

Ale konto jest zarejestrowane na e-mail taty, więc nie mam możliwości napisać do niej, chyba że odpowiedź po kliknięciu "Zadaj pytanie Sprzedającemu" dostanę na konto w allegro a nie na mail :rolleyes: ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale konto jest zarejestrowane na e-mail taty, więc nie mam możliwości napisać do niej, chyba że odpowiedź po kliknięciu "Zadaj pytanie Sprzedającemu" dostanę na konto w allegro a nie na mail :rolleyes: ?

Niestety na mail, nie da się wysyłać wiadomości na konto allegro. Zawsze można wysłać wiadomość do sprzedającego, a w treści zaznaczyć żeby odpowiedź wysłał na twój adres email, nie taty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli coś takiego :) ?:

Witam. Chciałabym dowiedzieć się kiedy będzie dostępna klatka w kolorze "siwym" ?

PS. Jeśli można to prosiłabym o odpowiedź na e-mail: ******@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie baw się w peesy, bo gość może nie doczytać. :) Najlepiej od razu prosto z mostu: proszę o odpowiedź na maila tego i tego.

A jeszcze lepiej wysłać maila bezpośrednio do nich, a nie przez allegro.

Pyko S.C. (SKLEP/MAGAZYN)

68-200 Żary, (lubuskie)

ul. Kujawska 14

Numer stacjonarny (w godz. 8:00-16:00):

tel./fax (68) 363 61 59

Numery komórkowe (w godz. 8:00-20:00):

+48 608-656-946

+48 600-231-559

Komunikator:

Adresy e-mail:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Dane firmy:

Pyko Spółka Cywilna

Krzysztof Pykosz, Sławomir Bogdanowicz

ul. Średnia 2/1

68-200 Żary

NIP: 928-195-52-14

REGON: 0 800-53-698

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Napiszę "Proszę o odpowiedź na e-maila: ******" :)

Mam nadzieję że szybko odpisze i szybko będzie kolor dostępny ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak sie płaci ponad 200 zł za klatke to jednak sie chce aby wszystko było gotowe a nie jakaś zabawa z półkami jeszcze... aczkolwiek mam nadzieje że z czasem pięterka beda w standardzie tej klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedzieliście że setka na samym dole kuwety ma 90cm ? Toż to 10 cm różnicy, wow :o:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właściwie, jaki jest sens mierzenia klatki przy samym dnie kuwety? Żeby wymiar dobrze odzwierciedlał rzeczywistość, powinno się mierzyć chomicze mieszkanie nie przy dnie, tylko przy poziomie trocin, bo to po nich chomik chodzi. Jeśli pojemnik czy kuweta zwężają się ku dołowi, to im grubsza warstwa trocin, tym większa powierzchnia do biegania.

Skoro kuweta w setce przy górnej krawędzi liczy sobie 100x50 cm, a przy dnie 90x45 cm, a ja wypełniam ją ściółką aż po sam brzeg, to chyba oczywiste że chomik ma do dyspozycji powierzchnię 100x50 i gwiżdże na to co ma 15 centymetrów pod stopami :P

Zwężanie się robi większą różnicę w pojemnikach takich jak Samle, bo ścianki zwężają się wtedy na całej swojej wysokości. W przypadku klatek to dotyczy tylko kuwety, więc górna, metalowa część setki nie zwęża się, czyli wszystkie piętra i przestrzeń nad trocinami mają zawsze tyle ile powinny mieć - 100x50 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...)

A w rzeczywistych wymiarach chodzi o mierzenie na samym dole kuwety? Bo klatki są mierzone w najszerszym punkcie kuwety.

Pisząc o rzeczywistych wymiarach chodziło mi o to, aby nie były to wymiary zaokrąglone czy po prostu błędne - tak jak to było w przypadku 120stki Dołączona grafika I jeśli nie pełne wymiary, tj. dł. x szer. x wys. (choć byłabym za tym, aby jednak je podać) , to chociaż, tak jak jest już teraz przy większości nazw klatek, tylko 'długość', żeby nie trzeba było szukać po internecie informacji "ile ta klatka ma?"

A przy okazji chciałam zwrócić uwagę, że brakuje informacji o wielkości jeszcze przy klatkach:

• Klatka MS-2
  • FOP Tamburino Linea Natura
  • i przy wszystkich z ostatniego przedziału "lekko poniżej minimum"
Poza tym, przeglądając jakiś czas temu Allegro natknęłam się na klatkę - FOP SIRIA 90x51x75 >> http://allegro.pl/fo...1671836436.html - nie widzę, aby takowa była na liście, a myślę, że warto było by ją dodać Dołączona grafika Edytowane przez lepakkomies

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi