Skocz do zawartości
_Chomusia_

Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem lakierowana sklejka przy dżungarku zda egzamin.
Sprzątałam swego czasu terra po roku nie wymieniania całej ściółki, dno mam ze sklejki pokostowanej (czyli słabiej zabezpieczonej) i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wskazówki. W najbliższym czasie zamierzam przejść się po kilku sklepach w poszukiwaniu gotowej niskiej lecz jak największej klatki. Jeśli nie dostanę odpowiedniej czeka nas budowa własnej.

Uspokoiliście mnie z tym sprzątaniem, bo nie wyobrażam sobie wyjmowania tak dużego terrarium i czyszczenia go, jak w przypadku małej klatki.

Na tą chwilę nie potrafię jeszcze zaobserwować, w którym miejscu chomik się aktualnie załatwia. Może dlatego, że oprócz trocin ściółkę ma wymieszaną z trawą. Poza tym wydaje mi się, że on bardzo niewiele pije, ale może dlatego, że to dopiero nasze początki i jak się przyzwyczai do nowego miejsca to to się zmieni. Nie chcę się tutaj rozpisywać o nawykach żywieniowych itp. bo to nie właściwy do tego temat.

A co myślicie o takim pomyśle, żeby do budowy użyć pudełka Samla.

1. 78 x 56 x 18 55l - i górę zabezpieczyć siatką

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/samla-pude-ko-bia-y__0087294_PE216482_S4.JPG

2. 56 x 39 x 42 65l - ściąć na właściwą wysokość, górę zabezpieczyć siatką, część przodu wyciąć i wstawić siatkę

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/samla-pude-ko-bia-y__68539_PE182700_S4.JPG

3. 78 x 56 x 43 130 l - ściąć na właściwą wysokość, górę zabezpieczyć siatką, część przodu wyciąć i wstawić siatkę

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/samla-pude-ko-bia-y__68534_PE182698_S4.JPG

Nie wiem czy koszty nie byłyby niższe niż przy zakupie sklejki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samla ta pierwsza najlepsza opcja, druga za mała, w podstawie ma po ok. ~10 cm mniej na każdym boku. 3 po co ścinać, jak jest 1, (tylko za niska - potrzeba dobudówki i tak i tak)... ? :)

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwierz nam, znamy wszystkie modele klatek na rynku. Nie znajdziesz nic co by pasowało i co ma wystarczająco duże wymiary. W 95 procentach sklepów stacjonarnych NIE MA odpowiednich wielkościowo klatek. 

mam tą niską samlę, w żadnym wypadku nie nada się bez nadbudowy - to naprawdę niska kuweta. 

trochę ciężko na niej budować bo ma zaokrąglone rogi. 

Tutaj widać z ciekawską świnią akurat:

11216800_870267959758725_605947617363129

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie sklejka, to hdf może?

Ale nie odpuszczaj przezroczystego frontu kuwety. Czasem można podglądać choma pod ściółką.

Ja robię z przodu niskie pięterko wkopane w ściółkę i miewam pokazy.
12321218_978414595590586_271155712040775

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zdaję sobie sprawę, że 18 cm to niewiele. Jeśli nie damy rady nadbudować góry z siatki to zetniemy wyższy pojemnik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A! samla bardzo pęka, wiem coś o tym.

o, tu może lepiej widać jak ta niska samla się przedstawia:

11181828_803845323067656_622410319581713

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak samla to ta niska (opcja 1) plus nadbudowa z siatki - wtedy i kołowrotek wejdzie, i kuweta będzie stabilna,  i wentylacji dość. Cięłam pokrywy samli (mężem i flexem oraz gorącym nożem) - to cholerstwo rzeczywiście łatwo pęka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat omówiłam z partnerem i postanowiliśmy, że będziemy budować terrarium samodzielnie ze sklejki. Trzymajcie kciuki :) Pomysł na budowę mamy, tylko ciasno z czasem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda coraz ciekawiej, będę wypatrywać efektu finalnego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem dżungarkowi klatke Bob Wood. Czy zabezpieczyć mu boki  jakąś siatką? Nie ucieknie? :)

Edytowane przez grandecalvo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mazurach mam klatkę 100 cm używaną .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potrzebuję kupić dwie takie same więc chyba tylko sklep internetowy wchodzi w grę ale dziękuję za odzew:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla dwóch dam:-) (żeby nie było kłótni , że któraś ma ładniejszą - lepszą):-)

Rozmawiałam z przedstawicielem PPI i zastanawiam się nad klatką tilo. Koszt ok 150 zł - miły Pan ma mi dzisiaj powiedzieć dokładną cenę... Czy jest tutaj na forum ktoś kto użytkuję tą klatkę? Jak się ona sprawuje? Godna uwagi czy jest może coś lepszego w tej cenie?

Edytowane przez Karolinee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tej nie używam, ale cenię jakość PPI :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi