Skocz do zawartości
_Chomusia_

Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Rekomendowane odpowiedzi

CH2 (i chyba Kaskada, Benek oraz CH3) nie są lekko poniżej minimum tylko daleko im do minimum.

Jak będę tylko w domu za 1h, to napiszę dokładne wymiary CH2.

CH2 ma wymiary 46x30.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc zawsze posługiwałam się wymiarami podanymi w internecie, nigdy sama nie mierzyłam u siebie. Jeśli taka prawda i inni się z tym zgodzą, to usunę je z postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również, dlatego kupiłam za małą klatkę i teraz moja mama nie zgadza się na większą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bardzo fajna i naturalnie urządzona. Tylko droga zwłaszcza,jak przeliczy sie na złotówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety ale jest 100cm na 100cm.

i ten sklep ma ogólnie drogo bo FOP tamburino u nich kosztuje 55 euro a to koło 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Możecie mi polecić jakąś niedrogą klatkę dla chomika. Te co znajduję na allegro to albo wydają mi się za małe albo przepełnione zabawkami. Maksymalnie długość 74 cm a szerokość 42 cm. Myślałem nad czymś takim : http://allegro.pl/super-klatka-dla-chomika-wiktor-z-drabinkami-kolor-i1629746333.html

Wiem że kiepsko pewnie wybrałem ale dopiero zaczynam przygodę z chomikami i chce sobie pierwszego sprawić

Dzięki z góry !

Edytowane przez Modzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnia z linków minimum przypadła mi do gustu, będzie odpowiednia dla dżungarskiego i syryjskiego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Minimum jest po to, aby nikt się nie czepiał i żeby chomik miał przynajmniej minimalną powierzchnię. Ja Ci radzę kupić od razu większą klatkę, tym bardziej że dla syryjka, które osiągają przeciętnie 20cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, jednak kupię tą klatkę ostatnia z minimum a w tym czasie będę zbierał na tą 70. Chomik nie będzie miał od razu 20 cm a muszę jak najszybciej kupić żeby siła wyższa( czyt. matka) się nie rozmyśliła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha , tylko pamiętaj , że jak dodasz zabawki itp to nagle zrobi się mała . :P

Radzę Ci od razu kupić tą większą , no ale jak nie masz wyjścia to bierz tą . :)

Mam nadzieję , że jednak szybko uzbierasz na 70tke . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma , ale te dwa kołowrotki od razu do wymiany ( za mała średnica , minimalna średnica dla syryjków to 20 cm a dla karłowatych 17 cm ) , domek plastikowy , czyli też do wymiany ( najlepsze to drewniane i np ze skorupki kokosa ) pięterka też przydało by się wymienić na drewniane .

( te plastikowe też często się odczepiają . Ja tak z moimi miałam . ) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak już zakupię sprzęt to raczej nie zmienię od razu całego wyposażenia, chyba że byłoby lepsze akwarium na początek a potem kupić klatkę bo jakieś mi w piwnicy zalega

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie wymiary ma akwarium ?

Akwaria są bardzo polecane , nawet są lepsze niż klatka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz nie mam jak zmierzyć, ale rozmiarami podobne do tego, może trochę krótsze

http://www.akwaria.net/var/robizoo/storage/images/produkty/akwaria/akwaria-proste/akwarium-proste-100x40x40-cm-160l/723-6-pol-PL/Akwarium-proste-100x40x40-cm-160L.jpg

Edytowane przez Modzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli akwarium ma odpowiednie wymiary to sprawa rozwiązana. A to co miało być na klatkę wydasz na fajne wyposażenie i/lub na jedzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra postanowiłem że będę jednak chomika trzymał w klatce bo akwarium jest strasznie małe(20 l). Na Allegro znalazłem 2 klatki wyglądające "jako tako"

http://allegro.pl/klatka-dla-gryzoni-viktor-59x36x43-i1629741533.html

oraz

http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-gigant-czarny-gratis-i1629745852.html

Która lepsza ?

Edytowane przez Modzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuję najpierw uzbierać kasę a dopiero potem kupować ;) proponuję od razu klatkę 70siątkę + zakup dużego kołowrotka czyli min. 20cm.

Wiem że jak na pierwszy raz to spory wydatek, ale jednak lepiej jest kupić "raz a porządnie" niż kupić raz, potem drugi i trzeci.. Bo jak to w sumie zliczysz po takich wymianach to na prawdę spora suma Ci wyjdzie.

Więc proponuję; raz a porządnie :D

Sama wiem po moim przykładzie.. kupiłam to, kupiłam tamto, potem do wymiany, syryjek urósł, minimum się zmieniło, kołowrotek za mały, domek drewniany i inne duperele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi