Skocz do zawartości
_Chomusia_

Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Rekomendowane odpowiedzi

klatka którą pokazałaś jest najlepszą klatką dla chomika w Polsce ;)

czy jest dobra :huh: ma ponad 60x40 więc:.......tak ;)

Ja mam dżungarka, który miszka w klatce Hiabitrail Playgraund :) Jest mu tam bardzo dobrze, i myślę że firma Habitrail ma jedne z najlepszych klatek tego typu.

http://p.animalia.pl.../habi_62500.jpg

ja zamiast tego "spodka" takiego jakby talerza (widzi ktoś ? takie zielone- nie mylić z miską xD) wstawiłam zwykły kołowrotek.

Polecam ;)

jedna z najgorszych klatek na świecie :unsure: :angry:

Żeby "Polska" pisać z małej litery!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja w pierwszym poście :) Jak ktoś zna jeszcze jakieś klatki, które by można dodać, to proszę o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu ta klatka: http://allegro.pl/anpol-klatka-dla-chomika-miky-67x35x28cm-i1527719906.htm jest w kategorii "powyżej minimum", skoro ma powierzchnię podstawy mniejszą niż 60x40? Niby tylko o 55 cm kw., ale do "powyżej" chyba się nie zalicza :P

Edytowane przez Kasztan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to masz rację; spojrzałam głównie na pierwszy wymiar, a jednak po wyliczeniu wychodzi poniżej minimum. Więc zaraz przesunę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że ten post rozpęta drobną burzę na forum, ale dzisiejsze przeglądanie wystroju niektórych klatek natknęło mnie na pewne wnioski. Otóż coraz częściej dochodzę do wniosku, że wymiary podstawy to tylko polowa sukcesu, ale istotne są również piętra. Wasz argument głosi, że istotna jest tylko podstawa, bo to ona daje powierzchnię do biegania. Jednak moim zdaniem Gigant mimo lekko mniejszej podstawy ma więcej miejsca do biegania niż Duna dzięki temu, że Gigant ma piętra. Owszem chomiki potrzebują płaskiej powierzchni do biegania, ale istotne jest również to by była ona mało zagracona. Wstawiając do np. Duny domek i kołowrotek odpowiednich rozmiarów, a do tego jeszcze miskę, toaletkę i jakieś zabawki nie zostaje już prawie wolnej przestrzeni do biegania. Tymczasem wybierając mniejszą klatkę, ale z piętrami można sporą część wyposażenia poustawiać na piętrach, a kuweta jest prawie pusta i chomik może w niej swobodnie biegać. Więc czy nie lepsza jest trochę mniejsza klatka, ale posiadająca piętra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tam, zaraz burzę... :P

Częściowo masz rację: niektóre klatki są zagracone. Ale to nie znaczy, że lepsza jest mała podstawa + piętra.

Dla mnie znaczy to tylko jedno: 60x40 jest za małe. I wszyscy, którzy są już dłużej na forum, wiedzą, że te wymiary to polski kompromis, bo wymaganie większych - naprawdę odpowiednich - jest nierealne. Byliśmy live przy tym, jak 60x40 zostało ustalone i pamiętamy, że to nie są wymiary optymalne. Pomniejszanie tych (i tak stosunkowo małych) wymiarów byłoby nieodpowiedzialne.

Pięterka są powierzchnią dodatkową, są urozmaiceniem, dodatkowym miejscem, gdzie można coś postawić (miski, kołowrotek itp., pojemnik z piaskiem itp.) i jednocześnie kryjówką, bo chomik może się pod nim schować lub nawet pod nim spać :D .

Ale mimo wszystko ważniejsze jest, żeby chomik miał większą powierzchnię kuwety. Szczerze mówiąc o prawdziwym bieganiu przy długości 60, 80 czy nawet 100 cm nie ma mowy. Ale chociaż normalne poruszanie się i kopanie w ściółce jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

M__M To nie znaczy że trzeba zaniżać wymiary podstawy. ;)

Mimo to sądziłam tak od początku, ale tak jak mówisz, pewnie u niektórych ta teza wzbudziła kontrowersję. To w końcu dodatkowa powierzchnia, w większości taka sama jak pole powierzchni podstawy. A jak ktoś uważa, że jak chomik woli chodzić po płaszczyźnie, to... Cóż, pewnie nie tylko moja Polly robi akrobacje na prętach u góry. To wskazuje na to, że chomiki są w naturze naziemne, a w niewoli średnio, nie widzę więc problemu w tym, że chomik wejdzie na pięterko, zaś jeśli tak bardzo chcemy to można porobić kuwety jako piętra np. z plastikowych pudełek z Tesco i nasypać tam trocin. To samo tyczy się piętrowych setek. Mają większą powierzchnię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja uważam że samo 60x40 jest za małe.. nie odważyła bym się trzymać chomika w klatce o takiej podstwie bez pięter. Jak dla mnie 60x40 jest to MINIMUM pod warunkiem ze dodatkową powierzchnię zapewniają piętra. Bo taki np Jerry I, czy Duna Hamster dla chomika sa stanowczo za małe.. mimo iż prawie spełniają te 60x40. Ale jeśli doda sie do tego piętra to już zyskujemy coś sensownego. I strasznie mnie wkurza jak na forum dziewczynki w wieku 11-13 lat (bez obrazy :)) usłyszały o 60x40 i wala tym w każdego. A powinno sie namawiac na jak najwieksze klatki, a jak nie ma kasy na klatke to akwarium używane, których na allegro jest pełno a cenowo są dużo bardziej korzystne. Bo teraz wyszło coś takiego: 60x40 i piętra są BE. No i mamy chomiki trzymane w Alexach, mimo że jak sie wsadzi domek i kołowrotek (jak w alexie zmiescic kołowrotek z dobrymi wymiarami?!) to chomik nie ma gdzie sie nawet rozprostować.. no ale wymiary sa spełnione. Chociaż za cene alexa (75 zł) można mieć nie wymiary prawie 60x40 a

80x30 http://allegro.pl/akwarium-80x30x30-i1530429082.html za 40 ZŁ

80x35 http://allegro.pl/akwarium-126l-i1532297152.html - 51 zł

120x58 http://allegro.pl/akwarium-uzywane-120x58x50-i1539029045.html - 61 zł

są to aukcje wiec cena może wzrosnąć, ale napewno da sie coś dużego kupić w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też mi się podoba. Klateczka ma drewniane piętro co robi wielki naturalny efekt i podbija cenę xdd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla dżungarka klatki: Jerry, Alex czy Duna są ok.

Ale dla chomików syryjskich, moim zdaniem są stanowczo za małe.

Dla Roborów, też, bo Roborki lubią strasznie biegać.

Ja mam Alex'a (58x38x28) i mam drewniane pięterko. Jestem z tego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Zooplusie jest sporo tych większych klatek, ale jako że należą do tych droższych to stwierdziłam, że dodam później, przy odrobinie wolnego czasu.

MS-2 jest na liście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

barney to po prostu setka tylko 20cm. krótsza <_<

ale 2x droższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla syryjka to która klatka z pierwszego postu by była odpowiednia?

Wiem głupie pytanie, ale w życiu nie widziałam chomika syryjskiego, tylko roborki, dżungarki i pandy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje 60x40cm dla syryjka jest zbyt małe, bo kiedy dodamy odpowiedni kołowrotek i domek to miejsca już nie ma, a gdzie piaskownica i reszta zabawek? Według mnie dla syryjka to tak minimum 75cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie_ma chomików panda są to Dżungary o perłowym umaszczeniu ;) o którą klatkę ci chodzi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtórzę pytanie. Która z klatek na pierwszej stronie jest odpowiednia dla chomika syryjskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drawergson - otrzymałeś odpowiedź, w pierwszym poście masz podane wymiary lub odnośniki do nich, więc bez sensu było wypisywanie jeszcze raz ich wszystkich tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi