Skocz do zawartości
Allo

Naprawiamy świat, czyli Ruch Masowego Uświadamiania

Rekomendowane odpowiedzi

Prócz tego wszystkiego, pierdzą na tych stronach serduszkami, że mi w głowie się kręci. Dają jakieś takie kolaże, a kurcze sensownego coś napisać to niet! To wszystko jest straszne!

To tu bardzo pasuje: ~Halinka trzymaj mnie,bo ja nie wytrzymię!~ - Ferdynand Kiepski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faramuszko, taki chyba nie istnieje :/ Było kilka filmików edukacyjnych tworzonych przez forumowiczów, ale zaginęły w tonach szitu i niewiedzy...

Szkoła rodzenia? Że co? Każdego dnia tracę wiarę w ludzkość .___.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w polsce, prócz głupoty, to jeszcze panuje pochwała tej głupoty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety przekonania panują przedpotopowe i ciężko będzie to zmienić...

Raz pisałam z dzieckiem, które trzymało chomika w takiej klatce http://allegro.pl/zolux-klatka-dla-chomika-duo-rody-lounge-czerwona-i4823262353.html i po moich słowach, że jest za mała było wielkie oburzenie. Poleciłam popularną na forum osiemdziesiątkę, w odpowiedzi otrzymałam, że po włożeniu wszystkiego zostanie mało miejsca do biegania... Warto zaznaczyć, że posiadana przez dziewczynę klatka jest mniejsza niż pięterko w osiemdziesiątce, jednak zażarcie broniła swego stanowiska, że chomikowi miejsca starczy. Przy kończących się argumentach napisała, że to rodzice wybrali jej taką klatkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za to miałam ostatnio taką  sytuację: Byłam na przystanku z koleżanką i doszedł kolega z podstawówki. Akurat z koleżanką czytałam opis smaczków, które kupiłam Pusi. Kolega do nas podszedł i zaczął gadać, że jego siostra ma chomika dżungarskiego i, że chcą kupić drugiego, żeby miały młode. Ja się go spytałam: -Po co?, a on: -Tak sobie, żeby były. Zaczęłam mu tłumaczyć, że źle połączone chomiki mogą się urodzić nawet bez oczu. Odpowiedział tylko, że trudno...  Nic do tego durnego łba nie doszło... Miałam mu wtedy ochotę przyfasolić. I jeszcze chce trzymać te chomiki razem (I gimnazjum, a jak małe dziecko).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze wszystkich błędnych przekonań najgorsze jest to, że chomiki można sobie ot tak rozmnażać i obserwować 'kochające się suodkie rodzinki'. Mi kolega w 3 gimnazjum usiłował wmówić, że nic się nie stanie jak skrzyżuję syryjskiego samca z dżungarką! Niepokoi mnie ten fakt, że ów kolega jest w technikum weterynaryjnym. Jeśli jego podejście się nie zmieni, serdecznie współczuję wszystkim właścicielom, którzy dadzą się nabrać na to, że weterynarz musi się znać i będą stosować jego złote rady. No i przede wszystkim tym niewinnym istotom, które ucierpią na konfrontacji z takim 'specjalistą'.

Innym razem posprzeczałam się porządnie z przyjaciółką, bo stwierdziła, że skoro jej babcia trzymała chomiki razem i nic im się nie stało, to samotniczy tryb życia tych gryzoni w niewoli jest bajką.

Kiedyś chciałam mieć słodkie, małe chomiczki, w porę jednak trafiłam na forum. Teraz się ogromnie cieszę, że do ciąży nie doszło i nie wyrządziłam krzywdy żadnym istotom z powodu głupiej zachcianki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem totalnie zaskoczona tym co sie dzisiaj stalo :o

moja kuzynka chodzi do podstawowki, a ze mieszkam w niewielkiej miejscowosci kazdy mniej wiecej wie cos o kazdym...o mnie akurat wiedza ze mam sporo zwierzat i ,,wielkie'' klatki ( alex dla myszy wydaje sie wielki dla nich :D ) no i kuzynka powiedziala kolezanka w klasie, ze mam super chomika ( Eulalia Zbojnickie Chomiczki ) no to dzieci sie nakrecily, ze tez chca zwierzaczka. Ide dzis z mama na plac na zakupy zaczepia mnie sasiadka babci mama jednej z kolezanek kuzynki i pyta czy moglabym pokazac jej corce chomiczka troche poopowiadac wytlumaczyc jak sie zajmowac itp no to moze niechetnie ( mialam inne plany ), ale sie zgodzilam. Uprzedzono mnie, ze przyjdzie z kolezanka. Punkt pietnasta przyszly DZIECI ! Mialy byc dwie dziewczynki i moja kuzynka, a przyszlo ich siedmioro :o kazdy chcial poglaskach chomika, poogladac klatki, zobaczyc myszki, szczurki, jezyka ehh... pokazalam im stronke podrik i Zbojow dzieci zachwycone...weszlismy na forum pokazalam im liste zywieniowa poczytalam co chomiczki moga jesc jak sie zajmowac... a na koniec jak spytalam dzieci to skad kupicie chomiczki... a moja kuzynka odpowiedziala : no raczej ze nie ze sklepu :o

poprostu jestem z niej dumna, wspaniale dzieci :) az sie milo zrobilo ze chcialy mnie sluchac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, a ja próbuję namówić 7-letniego kuzyna, żeby kupił kwadratowe akwa dla welonek. Jak na razie mi się nie udaje, bo ryby podobno nie czują...

Twoja kuzynka przynajmniej rozumna i cię słucha. <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pamietam jak dosyc dawno kupowalam myszki. Do klatki byl zalaczony kolowrotek ok... 10 CM SREDNICY. Wydal mi sie za maly, wiec wzielam z polki kolko 14cm (jak sie pozniej okazalo tez malenkie, ale bralam na oko, a myszki malenkie).

- A po co ci dziewczynko dwa kolowrotki? Bo dla dwoch myszek wystarczy jeden - mowi ekspedientka.

- Mysle, ze jest za maly.

A ona wielkie oczy. W sumie dziwne, o dyszke wiecej by zarobila :P

Ok, ok - to zle, ze za malo sie dowiedzialam i chcialam kolko 14cm. Ale zeby proponowac jakies 10 cm gowno...

Sybianka, brawo dla CB i Twojej kuzynki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Masowe uświadamianie" kończy się sławą
11063287_919696734748915_1488588206_n.jp

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, dzisiaj kupiłam mojego pierwszego chomika, naczytałam się trochę na temat oswajania itp., ale nie wiem czy te informacje są poprawne. Miałabym wielką prośbę czy któraś z doświadczonych czytelniczek mogłaby sprawdzić tą stronę i jej autentyczność ? ochomikach.w.interia.pl/oswajanie.html 

Edytowane przez Clodina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, dzisiaj kupiłam mojego pierwszego chomika, naczytałam się trochę na temat oswajania itp., ale nie wiem czy te informacje są poprawne. Miałabym wielką prośbę czy któraś z doświadczonych czytelniczek mogłaby sprawdzić tą stronę i jej autentyczność ? http://ochomikach.w.interia.pl/oswajanie.html 

szkoda że kupiłaś zamiast adoptować, ale juz po ptakach... polecam Ci raczej rozejrzeć się po forum niz przeglądac podobne portaliki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Clodina - to tu na forum i wortalu jest źródło wiedzy wszelakiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka tam luźna wzmianka, propozycja...

A gdyby tak założyć Stowarzyszenie Pomocy Chomikom albo Stowarzyszenie Dom Tymczasowy Gryzoń? Oczywiście mamy różne stowarzyszenia i fundacje, ale mi brakuje w gryzoniowym środowisku jakiegoś wsparcia/naboru na domy tymczasowe. Stowarzyszenie takie mogłoby zajmować się zbiórką funduszy na wyposażenia dla dt, leczenie tymczasiaków i przede wszystkim tworzyć bazę dt w całej Polsce, bo co...

Tutaj na forum jest dużo osób, które miały bądź mają tymczasiaki, a z własnego doświadczenia wiem, że taka forma pomocy wiąże się jednak też z kasą (czyt. wykładaniem kasy). Z kolei bycie dt jakiejś organizacji też nie zawsze jest różowe, bo ściółka ściółką, karma karmą, ale i tak często łoży się na zwierzaki. A mi chodzi teraz o to, żeby dt mogły też być osoby biedniejsze (jak ja teraz :D) a wsparcie miałyby odgórnie.

+oczywiście adopcje, adopcje, adopcje i edukacja. 

Takie tam rozmyślania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwazam,ze to dobry pomysl. Pomocy nigdy za wiele.

Masz jakies konkretne pomysly w jaki sposob ma to funkcjonowac?

Kiedys na pewnym forum zbieralam pieniazki dla miedzynarodowej fundacji, ktora zajmuje sie pomoca dla zwierzat. Ogolnie zorganizowalam to tak aby nikt nie mial pretensji ze kasa moze trafic do mnie. Mimo wszystko znalazlo sie kilka komentarzy,ze pewnie zabiore sobie;P

Na szczescie fundacja odpisala,podziekowala i niedowiarkom bylo wstyd.

Co do DT to zastanawiam sie czy moze powinnam zorganizowac takowy u siebie. Ale ciagle mysle,ze moglabym przywiazac sie do chomiczka i tyle by bylo z pomocy....

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja obecna teoria o DT jest taka, że najpierw trzeba osiągnąć odpowiedni poziom nasycenia, tfu, nachomiczenia powierzchni, żeby już nie było miejsca na kolejną klatkę, akwarium, terrarium. Wtedy chomik w DT zajmuje miejsce potrzebne do innych celów i zależy nam na odzyskaniu tego miejsca. I wtedy oddajemy go do ST z ulgą. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja obecna teoria o DT jest taka, że najpierw trzeba osiągnąć odpowiedni poziom nasycenia, tfu, nachomiczenia powierzchni, żeby już nie było miejsca na kolejną klatkę, akwarium, terrarium. Wtedy chomik w DT zajmuje miejsce potrzebne do innych celów i zależy nam na odzyskaniu tego miejsca. I wtedy oddajemy go do ST z ulgą. :D

Heh u mnie po przeprowadzce jest sporo kątów, które można zapełnić :D  szkoda tylko, że partner nie podziela mojej miłości do chomików....dla niego to dziecinne....a ja jego pasje i zamiłowania szanuję...cóż...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślę o DT, jednak właśnie niektóre rzeczy odwodzą mnie od tego pomysłu np. kwestia kosztów leczenia itp.

Faktycznie całkiem fajny pomysł, by to uporządkować. W tym momencie wszystko odbywa się przez forum+inne organizacje.

Mi do tego brakuje centrum adopcyjnego (jak sama szukałam adopciaka to w różnych miejscach wszystko jest, nie wszystko aktualne, działające, część jest wrzucane na wątek allegro), czyli nawet samego kierowania do innego stowarzyszenia (takie coś działa w wolontariacie - są regionalne centra które przekierowują do poszczególnych organizacji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi