Skocz do zawartości
Utopia

Inspiracje z Zachodu lub Zröb to sam cz. ll

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych małych drewnianych kuleczek na zakończeniach balustrad:

Dołączona grafika

Cóż to jest? :P Skąd to wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Allo to zbudowala Andrea ( Monchichi ) jest piekne, ale bardzo drogie nie kazdy moze kupic od niej , spröbowac samemu trzeba,zawsze sie cos fajnego uda ;O)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję :papa:

Chodziło mi konkretniej o te drewniane (?) kulki, na zakończeniu każdego kołka, przy balustradzie:

Dołączona grafika

Jestem ciekawa czy takie kulki można gdzieś kupić, ewentualnie od czegoś "zapożyczyć", bo chciałabym użyć ich przy moich balustradkach :P To takie śliczne wykończenie całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow ,żeby zrobić takie cuda na pewno trzeba się napracować nieziemsko ale jak się skończy musi wyglądać zjawiskowo lecz w końcu trzeba wpuścić chomika ... a ten wszystko zgryzie a miejscami osika ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh, jak patrze na te pałace.... za parę lat... za parę lat.... :buja: :buja: :buja:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paryzanka: nie möw tak, zaczyna sie od prostszych rzeczy i jak sie nabierze wprawy, to mozna budowac trudniejsze. Te palace, co Monchichi buduje, to oczywiscie najwyzszy poziom.

Ale nie möwcie mi, ze nie znacie nikogo, kto by wam cos z drewna zbudowal (dziadek, tato , wujek, ciocia... rotfl ). Bo przeciez "Polak potrafi" :oczko: .

Allo: to sa drewniane perelki. Sa do kupienia naturalne i malowane, tak wygladaja:

http://www.google.de/images?hl=de&q=hol ... a=N&tab=wi

http://www.google.de/images?hl=de&q=hol ... a=N&tab=wi

Mozna tez kupic kuleczki zamkniete z jednej strony, ale nie znalazlam tak na szybko.

A te perelki mozna tez kitem do drewna wypelnic z jednej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Suuu..suuu... suuuuper! :D

Za kilka lat może, może, bo na razie starsi (rodzice) ograniczyli im budżet, bo wg nich dawać tyle pieniędzy na chomiki to szaleństwo (będą urodziny, będzie kasa, kupi się kołki i wgl :P)

A mam takie pytanie:

Gdzie można dostać to 'główne' drewno? I co to jest?

Chodzi mi o główny budulec, ale to nie listewki, chyba jakaś płyta?

Ja się z taką nie spotkałam, jedynie widziałam podobną, ale z takich jakby postrzępionych kawałków posklejanych, ale to na pewno zawiera dużo kleju, wiec się nie nada.

I an czym ona to cięła, że to takie śliczne, równiutkie wyszły kawałki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paryzanka: nie möw tak, zaczyna sie od prostszych rzeczy i jak sie nabierze wprawy, to mozna budowac trudniejsze. Te palace, co Monchichi buduje, to oczywiscie najwyzszy poziom.

Ale nie möwcie mi, ze nie znacie nikogo, kto by wam cos z drewna zbudowal (dziadek, tato , wujek, ciocia... rotfl ). Bo przeciez "Polak potrafi" :oczko: .

No właśnie tatę wciągam, żeby jak się "nudzi" to może pomyśleć aby zrobić coś w tym stylu.

A co do mnie to w przyszłym tygodniu idę na poszukiwanie kołków i zacznę co nieco kombinować. Dziś poszukam inspiracji w jak najprostszych rzeczach, żeby się nie zrazić jak mi nie będzie wychodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mam takie pytanie:

Gdzie można dostać to 'główne' drewno? I co to jest?

Chodzi mi o główny budulec, ale to nie listewki, chyba jakaś płyta?

Ja się z taką nie spotkałam, jedynie widziałam podobną, ale z takich jakby postrzępionych kawałków posklejanych, ale to na pewno zawiera dużo kleju, wiec się nie nada.

I an czym ona to cięła, że to takie śliczne, równiutkie wyszły kawałki?

To drewno to sklejka brzozowa lub bukowa. Mozna kupic cale plyty lub dac przyciac w sklepie budowlanym na mniejsze kawalki.

Te fantazyjne formy wycina sie samemu takim narzedziem :oczko: :

http://www.google.de/images?hl=de&sourc ... =&gs_rfai=

Duze proste kawalki przycina sie tym:

http://www.google.de/images?hl=de&q=kre ... a=N&tab=wi

Edit: jest jeszcze sklejka topolowa, ktöra jest troche tansza od bukowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te fantazyjne formy wycina się samemu takim narzędziem :oczko: :

http://www.google.de/images?hl=de&sourc ... =&gs_rfai=

Duze proste kawałki przycina się tym:

http://www.google.de/images?hl=de&q=kre ... a=N&tab=wi

Gdyby ktoś nie wiedział, narzędzie numer jeden to wyrzynarka, a narzędzie numer dwa to piła tarczowa :P

Kupiłam już kleje, sklejkę i inne drobiazgi, teraz jeszcze tylko przejdę u taty kurs obsługi wyrzynarki i zacznę coś tam dłubać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklejka (cienka, przykładowo 5 mm) jest do kupienia w sklepach budowlanych typu OBI - nawet za darmo Ci ją tam potną :P Można ją też kupić w różnych składach z drewnem albo specjalnych składach ze sklejką. Warto zapytać o skrawki i spady u jakiegoś stolarza czy właśnie w sklepie z drewnem, dla nich to śmieci więc najprawdopodobniej oddadzą Ci je za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne te pomysły :)

kuchnia faktycznie świetna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow.Aż mnie zatkało :o i zbieram szczękę z ziemi xD Po prostu cudo ale tutaj trzeba mieć cierpliwość i zdolności manualne a także narzędzia i w ogóle.Chciałabym coś takiego kiedyś może za 5 ,10 ,20 albo 50 lat ahahah.

Dziękuje za ten temat i będę śledzić go z niecierpliwością:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, mam identyczne akwa dla dżungarka na DT.

Jakim cudem zwierz nie wyłazi z tego, to ja nie wiem. To drewienko po lewej stronie dotyka chyba samej góry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ma do tego jakąś przykrywkę.A tak poza tym to akwarium jest bardzo ładnie urządzone i chyba nawet nie takie trudne do zrobienia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi