Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samiec ma tyłek bardziej podłużny, samica taki okrągły. Samiec ma, khem... wjeścia (??) rozmieszczone dalej od siebie, niż samica. No i samiczki są zazwyczaj bardziej agresywne. Cholera, trudno to wytłumaczyć xD.łamana>

nie powiedziałabym, że samiczki są bardziej agresywne haha, miałam samiczkę i w porównaniu do moje Pixela to był czysty aniołek :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miko i ja chcemy się dowiedzieć jakiego zdrobnienia możemy używać, w związku z czym prosimy o pomoc :) 
DSCF4609_zpsx8ynael7.jpg
Mikuś, czy Mikusia? 
W razie problemów mogę się postarać o lepsze zdjęcie, co prawda aparat nie łapie ostrości (naturalna cenzura ;p) i ciężko tak trzymać chomika i bridge. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skłaniam się ku Mikusiowi, ale tak naprawdę to nie wiem, to prawie zgadywanie.

Tu
http://planeta-chomikow.blog.onet.pl/2011/02/08/jak-rozpoznac-plec-u-chomika/

jest opis zgodny z moimi odczuciami znam dwie wskazówki, jak rozpoznawać ich płeć: pierwsza – to obejrzeć 10 osobników i wybrać 2 najbardziej różniące się od siebie.

i zdjęcie, które wpasowuje się w moją ocenę płci Szybcior Pierwszej i Szybciora
wtj72g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie też mi pod samca to podchodzi, ale pewna nie jestem. Miałam kiedyś za równo samca, jak i samiczkę dżungarka, tam problemów jakoś nie miałam. Spróbuję z lepszym zdjęciem, chyba że ktoś jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja również mam prośbę w celu ustalenia płci moich chomików.

Mam dwójkę dzieci i każe ma swojego chomika w odzielnej klatce , lecz niestety jak to dzieci czasami chomiki bawią się ze sobą .

Nie atakują sie to może są tej samej płci (tak twierdzi pan w sklepie zoologicznym )

jednak prosze spojrzeć na poniższe zdjęcia i rozwiać moje wątpliwości czy rzeczywiście są to dwa samce.

Nie chce mieć młodych gdyż się na tym nie znam i szkoda byłoby gdyby cos im się stało ( słyszałem iż chomiki moga być kanbalami ze stresu )

Mały

skipper2ko.jpg

skipperkop.jpg

A to drugi Skipper 

img201ozo.jpg

img201vrv.jpg

Dlatego proszę was drodzy forumowicze o pomoc.

Dziekuje .

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje oko parka. Mała. I Skipper.

Nie powinny bywać razem, ze względu na ryzyko ataku (nie przewidzisz momentu) oraz prawdopodobieństwo ciąży, która z wielu powodów jest niewskazana. Jeśli kupiłeś je w jednym czasie w zoologu, a skoro się nie zaatakowały jeszcze, to pewnie tak było, to prawdopodobnie są rodzeństwem. Chów wsobny kończy się często nowotworami.

Na przyszłość nie kupuj, adoptuj. I zachęcam Cię do lektury forum, skoro polegałeś na opinii sprzedawcy z zoologa, jest spore prawdopodobieństwo, że możesz poprawić los Waszych pupili.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powielam zdanie poprzednika 1 - ona, 2 - on

ps.i le one mają, bo dość małe są jak widzę, a temu panu z zoologa pogratuluj, naprawdę nagrodę winien dostać za to co Ci powiedział.

Witam.

Ja również mam prośbę w celu ustalenia płci moich chomików.

Mam dwójkę dzieci i każe ma swojego chomika w odzielnej klatce , lecz niestety jak to dzieci czasami chomiki bawią się ze sobą .

Nie atakują sie to może są tej samej płci (tak twierdzi pan w sklepie zoologicznym )

jednak prosze spojrzeć na poniższe zdjęcia i rozwiać moje wątpliwości czy rzeczywiście są to dwa samce.

Nie chce mieć młodych gdyż się na tym nie znam i szkoda byłoby gdyby cos im się stało ( słyszałem iż chomiki moga być kanbalami ze stresu )

Dlatego proszę was drodzy forumowicze o pomoc.

Dziekuje .

Marek

Czy lokum dla każdego jest wystarczające? Mam nadzieję, że podajesz odpowiednie menu dla pupilków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepsze zdjęcie? Nie wiem czy mi się uda bo Fikuś się strasznie szarpie i zrobienie takiego zdjęcia graniczy z cudem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem, z moją mam to samo, wrażliwa jest :)

poczekaj, aż się więcej osób wypowie :)

im dłużej się zastanawiam, tym bardziej bym się skłaniała ku wypowiedzi Szybci0ra :) przez ten kuperek :) samiec?

Edytowane przez daisy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Help?

100006146383440pizapw1436525984.jpg

Witam.

To jest samczyk co widać po brązowym sladzie na brzuszku z gruczołu zapachowego . Mój samiec też tak ma . I ma włosy na ja... u samiczki ten region jest mniej zarośnięty .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jestem nowa na forum i jeśli gdzieś był taki temat to z góry przepraszam! Mam pytanie i prośbę nie potrafię określić płci chomika pomożecie?

http://zapodaj.net/ccd6794724402.jpg.html

Pozdrawiam

nikt mi nie pomoże???

_______

Przeniosłam, żeby łatwiej było pomóc. Witaj na forum! :)

Edytowane przez AnnOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem nowa na forum, aczkolwiek czytam go od dawna i postanowiłam się zarejestrować :)  Chcę się dowiedzieć czy aby na pewno Karolinka (chomik dżungarski)( wiek około 5 miesięcy) jest Karolinką a nie czasem Karolkiem :D mam jeszcze jednego chomika Czesia ale na razie odsypia zarwaną nockę i nie dał się sfotografować. Tylko mam problem - nie mogę wkleić zdjęć  :blink: Nie wiem czy ja robię coś zle ale wyskakuje mi takie coś Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum Czy Ktoś może mi pomóc??? a zdjęcie zmniejszyłam już do minimalnych rozmiarów :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedz :) tutaj są jeszcze dwie fotki

https://zapodaj.net/e851684cafc13.jpg.html

https://zapodaj.net/664108c893d9a.jpg.html

jestem naprawdę zdziwiona że jest to samiec, bo cały czas wydawało i się że to samiczka taka okrąglutka i pieszczoszek ;) teraz się jeszcze okaże że Czesio też nie jest Czesiem :P po prostu ludzie chyba troszkę nadto przypisują zwierzątkom ludzkie cechy-tak też myślałam że to samiczka wnioskując się zachowaniem ludzkim, bo przecież to kobiety są spokojniejsze i łagodniejsze a tu proszę :P widzę że jeszcze dużo się nauczę na tym forum :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Charakter nie jest zależny od płci.
Może założysz swoim chomikom temat/y na forum? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesiowa ;) Na pewno dziewczynka ;)

Edytowane przez Squirrel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi