Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozróżnić płeć małego chomika dżungarskiego? :( Ważne!

_________

Połączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, wierze na słowo :) Dzięki

Dołożę jeszcze od siebie ;) Dla mnie też to samczyk :) Mam chłopca w domku, drugiego ;)

Edytowane przez AniaK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak rozróżnić płeć małego chomika dżungarskiego? :( Ważne!

_________

Połączyłam.

Patrzysz na odległość między dziurkami, u samców jest większa niż u samic. Trochę inaczej wygląda kuperek, u samców jest trochę stożkowaty i bardziej wystający, niż u samic. Jądra raczej rzadko są widoczne u dżungarków.

Wstaw zdjęcie, to pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś pyta 'ale na pewno?' - to mimowolnie sobie zadaję pytanie czy chodzi o rozród czy stadne trzymanie.. i obym się tu myliła ;) ;)

Tak, na pewno.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jeszcze rujkę ma na tym zdjęciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ani o rozród ani o stadne trzymanie,chomiczka mam już prawie dwa lata,jest to mój 8 chomik-czwarty dżungarski.Poprzednio miałem jedną samiczkę ale łatwiej było określić jej płeć .Tego nazwałem Kubusiem,ale że na starość wykazuje coraz więcej cech damskich postanowiłem dopytać się bardziej doświadczonym forumowiczom.No i będzie Kubusią:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli jest już taki temat ogólny ale nie mogłem go znależć. Jeśli jest to proszę moderatora o przeniesienie. :) Ale do rzeczy. Jakiś tydzień zostałem szczęśliwym posiadaczem 2 roborków. Poprosiłem o dwie samiczki. Jako ,że sprzedawca miał do porównania jeszcze 50 innych chomików liczyłem ,że sprosta temu zadaniu albo chociaż da mi dwa osobniki tej samej płci. Ale teraz mam wątpliwości... Niby wygląda na to samo ale jednak ostatniego chomika miałem dobre parę lat temu więc proszę doświadczonych o pomoc. Aha i przepraszam za jakość zdjęć ale głupi aparat się popsuł i nie chce mi łapać ostrości.... Mam nadzieję ,że dacie rade coś wywnioskować z tych zdjęć bo niestety nie mam nic innego :(

Barbara:

https://imageshack.com/i/nr4gwgj

Halina: 

https://imageshack.com/i/mr4imzj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam na forum :)

i zacznę od tego, że sprzedawca nie powinien Ci sprzedać dwóch zwierzaków, które w domach trzymamy oddzielnie - ale cóż, biznes is biznes: teraz pewnie liczą, że wrócisz do sklepu po drugą klatkę i znów nakręcisz im kasę..

Do poczytania:

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/1-chomik-1-klatka.html

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/post-testowy.html

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/klatka-czy-wiezienie.html

A co do płci, to wygląda na dwa samce. Bardzo profeszonal sklep.

(zwłaszcza te '50 innych chomików'... :( :( )

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem teraz nowe zdjęcia, dokładniejsze i na tych już dobrze widać ,że "mają to samo" :) Czyli dwa samczyki. Dziękuje za odpowiedz i za lekturę. :) Nie pozostaje mi nic innego jak zamówienie drugiej klatki. A co do tego "Bardzo profeszonal sklep." To rzeczywiście bo gdy zapytałem pani wprost czy potrafi rozróżnić płeć popatrzyła się na mnie jak bym był idiotą i odpowiedziała "oczywiście" z łaską. Więc myślałem ,że w końcu znalazłem jakiś sklep w którym się znają. Jak widać nie do końca. Dzięki jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę jeszcze o stwierdzenie płci tych chomiczków dżungarskich.

https://imageshack.com/i/n6z0r7rj

Tutaj sam widzę ,że samiczka na 100% ale na wszelki wypadek wklejam zdjęcie. 

https://imageshack.com/i/nspczgj

Tutaj szczerze mówiąc za wiele nie widzę więc o niego głownie mi chodzi.

Trzymam je osobno czasem jak mam mało czasu puszczam je na wspólny wybieg chomiczki wykazują wobec siebie obojętność żadnej agresji ani dobierania się do siebie.  

Edytowane przez Kingpin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatniego chomika miałem dobre parę lat temu

Gubisz się w zeznaniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alę dlaczego? Gdy kupiłem roborki to ostatniego chomika miałem dobre parę lat temu. Czego nie rozumiesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymam je osobno czasem jak mam mało czasu puszczam je na wspólny wybieg chomiczki wykazują wobec siebie obojętność żadnej agresji ani dobierania się do siebie.  

Żadnych chomików nie puszczamy razem. Żadnych. Nigdy.

Na zdjęciach samica i samiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kingpin, z Twoich postów wynika, że masz 4 chomiki - dwa dżungarskie i dwa roborki.

Czy masz dla nich 4 osobne, odpowiedniej wielkości klatki?

Pamiętaj, że chomiki to zdecydowane samotniki. Nie wierz w różne bzdury, które czasami się czyta, że np roborki są stadne. Jeżeli nie zapewnisz każdemu własnej klatki, grozi to atakami i zagryzieniem się, a trzymanie samicy i samca razem może zaowocować młodymi. Nie pozwól na to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chwila prawdy... czy pan koparka rzeczywiście jest panem koparką?

100_7409_zpsc219e37e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i określić płeć mojego akrobaty? Próbuję przyrównać to do schematów z internetu, ale tak naprawdę zaczynam już głupieć, bo chomik ma trochę ten zadek odstający. Bedę ogromnie wdzięczna za odpowiedź. Zastanawiam się czy Puder nie okaże się Puderniczką.

20150312_210850_by_rhaeenys-d8lfpbm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem na 97 proc pewna że samiec - duży odstęp między dwoma dziurkami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówisz, że to duży odstęp? 

Pooglądałam zdjecia i Puder zostaje Pudrem :)

Edytowane przez Rhaenys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi