Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie tak. najbezpieczniej szukac sutkow ;) to moja metoda od lat i nigdy nie zawiodla.

:D:D:D no to prawda.

A to tak się dzieje dlatego, że matka przekazuje w swoim mleku hormony odpowiedzialne za powiększenie sutków i produkcję mleka. Córeczki na ten hormon reagują powiększeniem sutków, dlatego są one tak widoczne.

Po 2 tyg, jak matka dużo mniej karmi sutki pomniejszają się i już tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja miałem kłopot i same szkody przez to były:P Teraz nawet weterynarze się nie znają :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zoologach jak jest szkoda gadać. Niemalże w 100% przypadków sprzedawcy mówili mi płeć przeciwną do tej, która okazywała się ostatecznie, dlatego rozróżnianiem płci zajmuję się zawsze sama :)

Zdjęcia narządów płciowych u młodych (pierwszy ok. 3 tygodnie, drugi niewiele starszy) dżungarków - samców. Komuś mogą się przydać przy rozróżnianiu. (Oczywiście musiałam zostać obobkowana, no bo jakżeby inaczej...)

P9225216_643x482.jpg

P9225218_643x482.jpg

P9225219_643x482.jpg

P9225220_643x482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam 5 młodych chomiczków syryjskich ale nie potrafię odróżnić samca od samiczki. Zrobiłem 5 zdjęć - może ktoś rozpozna jakiej są płci;)

Oto linki do zdjęć :

http://fotoo.pl/show...biaa-y.jpg.html

http://fotoo.pl/show...e-oczy.jpg.html

http://fotoo.pl/show...-biaay.jpg.html

http://fotoo.pl/show...-maa-y.jpg.html

http://fotoo.pl/show...czarny.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swietny patent z robieniem zdjec "od spodu" :D szukales u maluchow cycusi? samiczki maja widoczne listwy mleczne pod wloskami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych zdjęć nie bardzo da się to określić, choć wydaje mi się, że jest tylko jeden chłopczyk. Ale to tylko tak na oko.

Zdjęcia są złej jakości jak określenie płci, ale za to brzusie słodziuchne :wub:

Jeśli nie potrafisz odróżnić płci to spytaj w zoologu :) Sprzedawca Ci wyjaśni na czym polega różnica i jak to sprawdzić.

Mnie właśnie tak oświeciło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam oj tam, jakość jest w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, źle się wyraziłam. Zdjęcia są dobrej jakości, lecz nie da się z nich zbytnio wyczytać płci :)

Przepraszam za pomyłkę i polecam sklep zoologiczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczekaj, moze zjawia sie tu jacys SPECJALISCI :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co one takie zarośnięte??? :) Ile one mają? Proponuję jeszcze trochę poczekać, aż małe podrosną. Ja mam niestety problem z zobaczeniem czegokolwiek na zdjęciach. Masz możliwość porównania małych - tam gdzie odstępy są większe, to są samce, a gdzie jeden przy drugim - samiczki. Jak miałam kilka dżungarków na raz, to metoda porównawcza wychodziła najlepiej, bo zawsze były jakieś samiczki i jakieś samczyki. Spróbuj je podzielić tymi odstępami.

Takich maluszków lepiej po sklepach nie ciągać, pomijając częste niedouczenie personelu w "tych" sprawach.

A co do patentu, to wszystkim to mówię, ale nikt nie słucha... xD

Ale łapencje przesłodkie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sobotę miały 3 tygodnie a ich tata ma takie bujne owłosienie :D W takim razie jeszcze trochę poczekam :) i później spróbuję jeszcze raz je porównać.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady :)

Edytowane przez averre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samica ewidentnie nie czuła się komfortowo i pewnie. Przerażające jest to bieganie z maluchem i szukanie kryjówki... Gdzie domek? Gniazdo, chusteczki, siano? Masz szczęście, że w nerwach nie zjadła młodych...

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak powinnaś zaopatrzyć jej akwarium w (drewniany) domek no i trochę więcej ściółki czy materiałów na gniazdko :>

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym wieku maluchów bardzo ciężko określić płeć. Poczekaj do 5tyg.. wówczas widać lepiej różnice, a maluchy mniej się wiercą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płeć rozpoznajemy jak chomiki mają 2-tyg max 20 dni -

samiczki mają widoczne sutki

samce nie mają sutków i widać fałdę pomiędzy pupą a sisiorkiem.

Potem trzeba czekać do 5 tygodnia, kiedy ewidentnie widać jąderka.

Dopiero w 6-7 tygodniu widać dobrze odstęp pomiędzy cewką a odbytem (u samiczek obok siebie, u samca w odległości ok 1cm lub więcej)

Wszystko też zależy od tego jak się rozwijają chomiki. Są mioty w których rozwój jest bardzo szybki, a w innych np licznych miotach powolniejszy.

Pamiętajmy, że rozwój młodych nie jest równomierny

Samce mogą być całkowicie dojrzałe w wieku 6 tygodni, choć teoretycznie powinny osiągnąć dojrzałość w wieku 8=- tygodni. Z czego - w praktyce za samiczkę zabierają się dopiero po ukończeniu 12 tyg - wcześniej mają zazwyczaj zainteresowanie nikłe.

W jednym miocie chomiki są samodzielne w wieku 20 dni, w innym miocie dopiero w wieku 30 dni samodzielne.

Wszystko zleży od wielu czynników i uwarunkowań genetycznych.

Edytowane przez etykosfera
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płeć rozpoznajemy jak chomiki mają 2-tyg max 20 dni -

samiczki mają widoczne sutki

samce nie mają sutków i widać fałdę pomiędzy pupą a sisiorkiem.

Potem trzeba czekać do 5 tygodnia, kiedy ewidentnie widać jąderka.

Dopiero w 6-7 tygodniu widać dobrze odstęp pomiędzy cewką a odbytem (u samiczek obok siebie, u samca w odległości ok 1cm lub więcej)

Wszystko też zależy od tego jak się rozwijają chomiki. Są mioty w których rozwój jest bardzo szybki, a w innych np licznych miotach powolniejszy.

Pamiętajmy, że rozwój młodych nie jest równomierny

Samce mogą być całkowicie dojrzałe w wieku 6 tygodni, choć teoretycznie powinny osiągnąć dojrzałość w wieku 8=- tygodni. Z czego - w praktyce za samiczkę zabierają się dopiero po ukończeniu 12 tyg - wcześniej mają zazwyczaj zainteresowanie nikłe.

W jednym miocie chomiki są samodzielne w wieku 20 dni, w innym miocie dopiero w wieku 30 dni samodzielne.

Wszystko zleży od wielu czynników i uwarunkowań genetycznych.

Dzięki za wyczerpujące podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na podstawie tych zdjęć możecie mi powiedzieć jaka to płeć? To chomiczek dżungarski.

plec.jpg

plec1.jpg

plec2.jpg

Edytowane przez dorkida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi