Skocz do zawartości
Ania

Czy ta klatka będzie dobra? Co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nie wiedziałA to można płeć wywnioskować z czasowników i z takiego małego znaczka koło nicka, a poza tym trochę inteligencji. (no chyba, że ci jej brakuje i sądzisz, że chłopak nazywałby się Trish, miał różowy avatar z kobietą) Niby gdzie się czasami tak pisze, hę? Na blogach? Jakoś na szanujących się stronach jungarów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej nie klócic mi się tu. 11 mm to za duzo. Kaskas albo Marta powinni wykasować te postyz kłótnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, 11 mm to stanowczo za dużo. Dżungarek na pewno stamtąd ucieknie, nawet gdy jest dorosły. Natomiast jeżeli chodzi o tą kłótnie, to... Ach... I jak byś mogła to popraw błędy, bo źle mi się czyta jak piszesz takie "chceM" "kupYwać" blee...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam w tej chwili za offtopa, ale sorry Moniu, ale nikt tu się nie kłóci. Po prostu ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, bo jako tako chyba umie. W każdym bądź razie koniec tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się na myszoskoczkach, ale radzę ci wejść na jakąs stronę o nich np. http://gerbile.pl/ i tam poczytać dokładniej o klatkach, które się nadają. Tutaj raczej mało kto udzieli ci rzetelnych informacji, bo większość to właściciele tylko chomików. A co do mojego własnego zdania sądzę, że jeden mógłby się 'zmieścić'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uważam że ta pierwsza klatka się nie nadaje. Kupa plastiku i tyle :) Chyba że na tzw. hamsterland, czyli plac zabawa dla chomika. Druga klatka jest lepsza i widać że porządna, ale jak dla chomika mało "zabawowa" ;) polecam coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item253815252_sup ... kolor.html ale jak chcesz kupić koniecznie którąś z tych dwóch co dałaś linki to zdecydowanie nr. 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam tą drugą. Chciałem kupić ją, ale mamy małe mieszkanie i dopiero za 1. rok bym ją mógł sobie kupić. Jest duża estetyczna i te kraty to można zdjąć i przy zamówieniu(najlepiej zadzwonić) powiedzieć, że chce się długą drabinkę, żeby jak kraty się zdjęło, żeby nie wisiała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli musisz wybrać z tych dwóch, to zdecydowanie ta druga. Dla chomika syryjskiego nie nadają się klatki plastikowe, akwaria i terraria też raczej nie są wskazane (co innego jeśli chodzi o chomiki karłowate).

Tylko módl się żeby chomik nie załatwił swoich potrzeb na pięterku, bo będzie kiepsko :P Lepiej od razu zainwestuj w toaletkę, albo postaw na dole jakiś słoik i naucz podopiecznego higieny, bo klatka jest na prawdę fajna i szkoda by było tych pięterek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie ma Syryjka, na następny dzień zdechł teraz mam Dżungara.Jak wygląda klatka dla chomika Habitrail Playground i czy jest ona dobra dla Dżungara. Dajcie jeszcze jakieś ciekawe klatki takie do 200-250zł.

Pozdrawiam

jest mnóstwo tematów poświęconych klatkom, skorzystaj z funkcji "szukaj" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie za bardzo. W tej klatce chomikowi będzie duszno i takie coś jak dla... dla... "głupiego różowego pokemona, który nie myśli o dobrze chomika tylko o tym, aby klatka ładnie wyglądała". Chomik nie może się wspinać po klatce, bo cały jest obmurowany plastikiem. Ja się nauczyłem z innym forum na tej zasadzie, że klatkę trzeba kupić pustą i samemu urządzić z dobrych jakości rzeczy, bo najczęściej w klatkach są niskiej jakości rzeczy, chodź w tej chyba nie, ale klatka jest do " cens d*** cens " a nie do domu dla chomika. Czyli zgrabnie podsumowując NIE!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałam ja kiedyś na zywo, niby duża, ale tak na dole to takie płaskie, potem im wyzej tym mniej przestrzeni, więc mi to nie pasi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

mam dwa pytania dotyczace samca chomika syryjskiego

1.czy klatka o wymiarach

wys 50

długosc 31

i szerokosc 24 jest odpowiednia dla chomika syryjskiego.

2 czy kołowrotek o srednicy 13 cm jest odpowiedni dla chomcia syryjskiego

:) jeśli macie inne proozycje dotyczące klatki lub kołowrotka prosze o podanie linku do sklepu intermetowego w którym znajduje sie dana rzecz z góry dziekuje za odpowiedzi jeśli jakies beda :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka trochę mała... Ale ja w sumie nie bardzo umiem tak określić jej wygląd w rzeczywistości, więc ciężko mi powiedzieć, poczekaj na wypowiedź innych. Za to kołowrotek jest absolutnie za mały. Mój taki miał i kręcił się w nim taki wygięty, a to jest nieodpowiednie i niebezpieczne. Warto poszukać jakiegoś większego, bo tego małego to nawet mu nie dawaj party

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeden z moich kołowrotków mam o średnicy 15,5 cm i jest on w sam raz dla dżungarka - to co dla syryjka? Ch. syryjski kołowrotek, moim zdaniem, powinien mieć PRZYNAJMNIEJ gdzieś ok. 20cm średnicy (hmm, nie moge sobei teraz wyobraxić, ale gdzieś około).

Klatka to również zdecydowanie za mała. Dla syryjka to myślę, że taka klatka by była minimalnie dobra (no moze nie minimalnie, ale taka w sam raz ;)): http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-78

Na ZooHandelu podrożały...Masz tutaj tańszą, ja tutaj kupowałam: http://www.zookoziolek.pl/product_info. ... ucts_id/38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ta klatka jest za mała dla chomika syryjskiego.. chomik syryjski powinien miec dużą klateczkę :) a kołowrotek to tak jak napisała _Chomusia_ minimalnie 20cm średnicy..

Zobacz np. tu jest kołowrotek o średnicy 22cm.

http://www.zookoziolek.pl/product_info. ... ts_id/2208

Oczywiście jest to nie pełny kołowrotek wiec musiał byś przewlec go jakąś tekturką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden chomik - jedna klatka. Na początku miałam samca chomika syryjskiego, któremu kupiłam klatkę, która wydawała mi się odpowiednia (wysokość 37cm,długość 30cm,szerokość 20cm.) Potem doszłam do wniosku, że ta klatka jest za mała i "rzuciłam " się na klatkę za 100 zł (wysokość 62 cm,długość 55 cm,szerokość 38 cm), żeby chomik miał jak największą klatkę, w której czułby się swobodnie. Sęk w tym, że niedawno dostałam od koleżanki na urodziny drugiego chomika, samiczkę. Aktualnie nie mam pieniędzy,więc bidulka musi się "kisić" w tej małej klatce. Jak myślicie czy ta klatka jest za mała dla chomika syryjskiego? Czy powinnam kupić jednak większa klatkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja też miałam taką klatkę (i nadal mam) dla chomika, taką tą małą.

Obecnie mam dżungarki, jeden mieszka w dżej (ma wymiary gdzieś jak ta twoja duża klatka) i drugi dżungarek mieszka w tej mniejszej, połączonej z jeszcze inną, też małą. I ja sama uwazam, ze połączenie tych 2 klatek to i tak za mało miejsca, nawet dla dzungarka.

Myślę, że powinnaś zacząć zbierać pieniadze na dużą klatkę. Jak narazie, niech sobie meiszka w tej małej, jednak gdy juz uzbierasz pieniądze, to kup nową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też uważam że ta mała klatka jest za mała nawet na Dżungarka. Mam 2 Dżungarki i planuje kupić im 2 nowe klatki o wymiarach wysokość 54 cm długość 60 cm szerokość 36 cm. Jak będziesz miała pieniądze to koniecznie kup większa klatkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też myślałam, w tej klatce mój chomik nie czuje się najlepiej. Gryzie kraty, wszystko przewraca. Ma stanowczo za mało miejsca. Planuję kupić drugą klatkę, ale czy musi być tak duża jak ta druga? Jakie powinny być wymiary klatki, w której dobrze żyłoby się syryjkowi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki gryza kraty żeby sobie zęby ścierać, a klatka im większa tym lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marel - najlepiej, zeby miałą te same wymiary (żeby było sprawiedliwie, ot co :P).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...