Skocz do zawartości

Czy ta klatka będzie dobra? Co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 2,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kto i dlaczego śmieje się z 60-centymetrowego minimum? :PCo do setki, to nie widzę nic złego w "krzyczeniu" (?) o tym, że to dobra klatka. Nie jest przecież zła/szkodliwa/niebezpieczna? Minimum to oko

Zgadzam się z deerhą. Zamiast granulatu dodaj same trociny i piasek w jakimś przewróconym słoiku. A co do kołowrotka to jaki on jest? - chodzi mi o to a żeby nie był z prętami, bo chomik może sobie zł

60x40 to minimum ;) Dodaj jeszcze pojemnik z piaskiem dla szynszyli ( polecam Pucek ) zabawki z drewna tunele itp ;)

Witaj:)

Przede wszystkim, pomysl, ze takie chomiczki lubia towarzystwo-moze lepiej, zebys kupila dwa (niekoniecznie parke:P)-bo wtedy jak bedziesz zajeta nauka, lub gdzies wyjedziesz- maluchom bedzie razniej.

Wobec powyzszego taka klatka moze byc troszeczke mala- ale faktycznie, jest ciekawa.

Tylko plastikowa obudowa nie jest najlepszym pomyslem- brak ciaglej wymiany powietrza,ciezkie czyszczenie oraz trudnosc zamocowania poidelka /lub innych elementow nie robia z niej idealnego pomieszczenia.

Zabawki sa tam ciekawe- ale masz male mozliwosci przestawiania ich- a jednak urozmaicanie zycia zwierzakom jest tez wazne:)

Oczywiscie- decyzja nalezy do Ciebie. Ja jednak sklanialabym sie ku tradycyjnym klatkom. Mozna je urozmaicac do woli a maja wiele zalet. dodatkowo- chomiki moga sie wspinac, jeżeli akurat na lubiace taka rozrywke trafisz- to taka klatka nie bedzie dla nich dobrym wybiegiem.

Dodatkowym argumentem przeciw- jest ew. gryzienie. Choc w tym wypadku tradycyjna klatka tez niekoniecznie jest dobra- jeżeli ma pomalowane prety:P

A kolor, tak naprawde, ma odpowiadac Tobie. Choc za rozem nie przepadam- ale chomikom i tak to bedzie wszystko jedno- z tego co wiem, to i tak tego nie zauwaza:P

Udanych wakacji i daj nam znac, co wybralas- i jakie okaza sie Twoje wybrance (ja tam jednak sugeruje zakup kilku naraz:P)

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmm... skoro mi odradzacie, to może jednak kupie tradycyjną klatkę :) Chociaż słyszałam, że (uwaga, to tylko opowieść, NIE wiem, czy prawdziwa) moja koleżanka kupiła chomika a on był tak przerażony, że chciał jak najszybciej uciec.... no i zatrzymał się na prętach klatki (no wiadomo... rozcięty na parę części), czy to jest możliwe?? Aha, właśnie chciałabym kupić dżungarskiego i sie zastanawiam, czy np. dwa samczyki by się nie gryzły? Dziękuje za podpowiedzi dotyczące klatki :hay: :)

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tabi przecież dzungary nie są takie małe!!! Kiedy podrośnie przez pręty się nie przeciśnie co innego roboki!

No i własnie jak wyżej napisał moj przedmówca jeżeli chcesz zapobiec konfliktom miedzy chomikami lepiej kupić 2 samczyki z tego samego miotu. Chociaz czy ja wiem jeżeli są dwa młode chomiki i kupi się je tego samego dnia tylko beda z innego miotu to dlaczego miały by sie nie zaakceptotwac? <--- ale to tylko moje przypuszczenia!!

Odnośnik do odpowiedzi

no, bo jak maly jest dzungar, i rozstaw pretów w mojej klatce jest taki ze nawet maly syryjek(angorek) uciekl, wiec musialem go dac do klatki nnej z mniejszym rozstawem prętów...

...są klatki z takimi pretami, które są ustawione blisko siebie i chomik sie nie przecisnie, specjlnie dla chomików dżungarskich i małych chomików syryjskich...

zdjęcie klatki : http://img518.imageshack.us/img518/9458/klatka36cf.jpg

pręty: http://img502.imageshack.us/img502/3261/klatka45na.jpg

A są tez klatki z szerzej rozmieszczonymi prętami, dla dużych chomików, syryjskich....

zdjęcie klatki : http://img508.imageshack.us/img508/6976/klatka16bn.jpg

pręty: http://img345.imageshack.us/img345/9600/klatka21hc.jpg

...a duzy chomik dzungarski nie powinien juz sie przecisnąc.

Odnośnik do odpowiedzi

No nie, bluszcz- raczej "rozplatac sie" na pretach jest niemozliwe- moze twoja koleznaaka Cube'a sobie ogladnela i jej sie dziwne rzeczy po nocy snily:P

Znam co prawda chomika, ktory sie na pretach powiesil... ale to byl niefortunny wypadek.....:/ O przecieciu sie a pretach... przeciez to nie ostrza:D

Co do rozstawu - male chomiki potrzebuja klatek z malym rozstawem miedzy pretami (np. 0.5 cm). Moje, gdy byly male- to potrafily przecisnac sie przez prety- przez ktore teraz tylko pol pyszczka wystawiaja (i tak, miedzy innymi, Hammond doszedl do samic i teraz mam "wnuka":P)- a to syryjki- wiec lepiej uwazac, jak sie kupuje mniejsze chomiczki:)

Odnośnik do odpowiedzi

A ja sądzę, że z myciem nie będzie tak trudno, moim zdaniem na pewno ta klatka ma odczepianą górną część(tą prześwitującą) i inne elementy więc raczej problemu z myciem nie będzie, jedyną przeszkodą jest tu złą cyrkulacja powietrza, chociaż w sumie to na tym zdjęciu nie za bardzo widać tak naprawdę gdzie co jest. Jeśli są otwory tylko na górze to odpada.

Chomik mojej koleżanki powiesił się na prętach takiego balkoniku w klatce

zęby. Chyba wiecie jaki był koniec, najgorszy.

Odnośnik do odpowiedzi

To u góry, to kratka (tam gdzie jest ten żółty pasek) no i jeszcze w 3 miejscach są dosyć duże dziurki wentylacyjne- przy kołowrotku, na tylniej ścianie centralnie i ze strony gdzie jest tunel, jak sie nie myle, to na "wieżyczce" również są dziurki u góry. Dzięki za wyprowadzenie z błędu, jak już zaznaczyłam, to co pisałam o klatce, to mi tylko koleżanka kiedyś powiedziała, więc to mogła być plota, dzięki za wyciągnięcie z błędu :to )

Odnośnik do odpowiedzi

Bluszcz- taka klatka to fajny plac zabaw dla chomika. Ale nawet przy duzej ilosci kratek wentylacyjnych- ja tam jednak uwazam, ze moze byc duszno- wez pod uwage, chocby upalne dni lub nawet zimowe wieczory, gdy grzeje sie maksymalnie. To jest plastik- a on jest zdecydowanie gorszym rozwiazaniem niz nawet akwarium. To jest, oczywiscie, moje zdanie- ale uwazam, ze lepiej, by chomik mial jak najmniej takich sztucznych materialow kolo siebie. A juz szczegolnie akwarium/klatke- bo mozna sie tam "ugotowac" (choc to zalezy od miejsca, gdzie sie ja postawi- ale znam ludzi, ktorzy trzymali klatki prawie "na kaloryferach", bo tak bedzie zwierzakom lepiej... brr...:/)

Wybor oczywiscie, nalezy do Ciebie- klatka jest "pokazowa"- tylko koniec koncow, wazne jest, by chomik sie w niej dobrze czul, a nie, by atrakcyjnie wygladala. Moim zdaniem:P

Daj znac- jaka wybierasz- i czekamy na wiesci o chomiku po wakacjach:)

Zapraszamy do wszelkich pomocnych dzialow- tak jak do portalu- ktory mam nadzieje, juz wtedy bedzie w pelni doskonaly- a admini wiedza, jak tego dokonac;)

Na pewno znajdziesz wiele ciekawych i waznych informacji. A jak czegos nie ma- pytaj:)

Odnośnik do odpowiedzi

bluszcz postaw sie w miejscu chomika... chcialabys mieszkac w jakims rozowym laboratorium plastikowym? jakies tam rurki w klarce plastikowe czy cos to jesczze ok..ale to tak wyglada....eeee... strrrasznie i przerazajaco...ja jestem za nie... w dodatku kolory podloza dla chomikow powinny byc stonowane i ciemniejsze jakies...

Odnośnik do odpowiedzi

bluszcz postaw sie w miejscu chomika... chcialabys mieszkac w jakims rozowym laboratorium plastikowym? jakies tam rurki w klarce plastikowe czy cos to jesczze ok..ale to tak wyglada....eeee... strrrasznie i przerazajaco...ja jestem za nie... w dodatku kolory podloza dla chomikow powinny byc stonowane i ciemniejsze jakies...

ales walnął!

a postaw sie na miejscu comika, chcial bys mieszkac w klatce, gdzie sa same kraty, pic z miski i wpierniczac nasiona!

Jak dla mnie to wygąda fajnie ta klatka, i chomikowi tez powinna sie spodobać :good:

Wkoncu ma tam duzo zabawy i więcej przestrzeni. :wink:)

Odnośnik do odpowiedzi

tabi... walnac to moge zaraz ciebie..poza tym jestem dziewczyna... wisz...wyrazilam swoje zdanie a tego mi nie zabronisz... jak dla mnie ten roz jest za ostry dla chomika i juz... a jelsi chodzi o wpierniczanie nasion to ty tez wpierniczasz rozne rzeczy napewno, wiec to ty zes dopiero walnal...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...