Skocz do zawartości
Torpi

Kula dla chomików - niebezpieczna zabawka

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie skomentować...

Stop idiotyzmowi nastolatków - kula do biegania jest integralnym elementem obowiązkowego zestawu dla chomika. Gdy kupowałam chomika (za granicą) weterynarz i doradca skompletował wyposażenie gdzie kula była za darmo i powiedział że jest ona bardzo dobra dla chomika, który uwielbia w niej biegać, nie jest narażony na żadne niebezpieczeństwo, nie ucieknie, nie zrobi sobie krzywdy i do tego nie zniszczy nic w domu. Argumentacja przeciw kuli, gówniarza niemającego zielonego fachowego pojęcia na temat zwierząt, jest idiotyczna

'Stop idiotyzmowi nastolatków'?????? Po pierwsze, skąd w ogóle pomysł, że z argumentami przeciwko kuli występuje jakaś 'gówniarzeria'? Ja również mieszkam za granicą i do powiedzenia mam tylko tyle, że chociażby w porządnym sklepie zoologicznym gdzie zwierzęta otoczone są godną opieką, można przekonać się, że dba się o ich dobro uświadamiając nowych właścicieli co jest dobre a co złe dla ich pupila (jeśli weterynarz o tym nie wie to radzę się zastanowić...). W jednym z lepszych sklepów przy samym wejściu wzrok przykuwa ściana z darmowymi ulotkami informacyjnymi na temat zwierząt domowych. Z ciekawości złapałam za tę z chomikiem... 

74520_10151730256249527_436055166_n.jpg

935954_10151730257149527_1979372903_n.jp

545234_10151730257889527_530254729_n.jpg

Wzmianka o 'niebezpiecznych zabawkach' które można kupić w sklepach zoologicznych na pierwszym miejscu porusza temat kuli i przytacza dokładnie wszystkie argumenty przeciw takiemu produktowi (idiotyzm nastolatków hmm???). Kula na półce owszem jest ale każdy kto potrafi czytać i ma za grosz zdrowego rozsądku nigdy jej nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie no pewnie i jeszcze zachęcam do kupowania kul. bez jaj. nie nudzi mi się i nie mam nic do Podrik i tym bardziej do jej bloga. jak by tam pisała głupoty to może i tak ale same mądre rzeczy więc... dzięki za opinię, widzę zaczyna się szukanie winnego, a może to TY skoro przyszło Ci do głowy, ze to ktoś z forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tam nie wiem bo się dziwnie czepiasz :P No oczywiście, że to ja :D Mój chomik codziennie biegał w kuli po kilka godzin, bardzo mu się podobało, wy się nie znacie i obieracie chomikowi tę przyjemność :/ A więc ludzie, kupujcie kule bo nie wiecie co chomik dobrego traci! :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pffe, wyluzuj, niepotrzebnie się spinasz ;) przecież to był najpewniej jedynie żart - nieco dystansu do siebie :)

kludulka, Ty nieczuła istoto - zamknę Cię w betonowym sześcianie i też Ci każę biegać po pokoju. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,mam w klasie koleżankę.Taką prawie 'przyjaciółkę' . I Ona ma dla chomika kulę do biegania.

Powiedziałam jej że kule dla chomików są złe ponieważ chomiki są 'dalekowidziące' i z bliska nie

widzą zbyt dobrze dlatego w poruszaniu pomagają im wąsy.Ona powiedziała że

jej chomik uwielbia biegać w kuli i bardzo szybko w niej biega a jej na to że on biega

żeby się wydostać ale ona ciągle że to lubi.

Jak powiedzieć jej że to złe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolejna tortura dla chomików....

10269463_787944244558895_783284036503535

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wygląda jak jakieś narzędzie tortur. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narzędzie tortur, jedyne 12 funtów na amazonie... http://www.amazon.co.uk/dp/B00HCMTHHG

I wyskakują mi filmiki na fejsie jak chomiki w tym biegają. Jak dla mnie nie wyglądają na szczęśliwe, ale ich właściciele piszą, że są bardzo 'enjoy' i polecają narzędzie tortur innym.... :(

She certainly looked like she was having fun lol,I like the way she kept testing it a different way,then having another run....bless her.....worth every penny

Peaches thoroughly enjoying her new 'Gyroball' go baby go!!!!!!

....jak dla mnie to chomik próbuje zwyczajnie z tego wyjść....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czysto teoretyczne (tak, wiem, że takie zabawki są złe :) ). Kula powinna mieć średnicę podobną do średnic dobrych kołowrotków, żeby pozwolić na zachowanie prawidłowej postawy ciała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak (ale dalej będzie zła ze względu na inne rzeczy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo. Dzisiaj odebrałam od kogoś zachomikowaną kulę, która jest mi potrzebna do zdjęć "propagandowych" i zdziwiłam się, że to takie maleńkie. Chyba coś koło 12 cm. Koszmar dla zwierzaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, to jak jest z tymi kulami ? Bo widzę że część osób pisze że to OK, a część że zło. Również weterynarze mają podzielone zdanie na ten temat...

Są argumenty za tym że to zło, ale też i argumenty że to dobro, sam nie wiem co myśleć już o tym . Ja osobiście swoją Pysie puszczam na stole i pilnuje by nie spadła

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej odpowiedzieć sobie na to pytanie stawiając się na miejscu chomika.

Jak by ci pasował spacer, gdyby rodzice wcisneli cie w plastikową kulę i zabrali na plac zabaw w parku.
Są kwiatki, chętnie byś powąchał z bliska, ale kula nie pozwala, na trawie też nie poleżysz.
Ciężko tym draństwem sterować czy chamować.
W koło drabinki i kupa ciekawych rzeczy, chcesz dotknąć, wspinać się - nie możesz :'(
Coś Cię przestraszyło, chcesz schować się w dziórkę i przeczekać - kula jest zaduża, zablokowała się, było to tak niespodziewane, że zaryłeś nosem w kulę.

Dla mnie wątpliwe atrakcje. Mam w domu kulę, niestety z niewiedzy, chomik był w niej kilka razy, do momentu aż poczytałam trochę, do tego poobserwowałam zachowanie chomcia na wolnym wybiegu. Mam porównanie zachowania.
Kula leży teraz i zbiera kurz.
Chwilowo służyła nam za środek transportu na trasie klatka wybieg, gdy mały nie chciał wejść na rękę, ale ciekawej dziurce nie mógł odmówić.
Wchodził do kuli a sekunde później wychodził na wybieg.
Bieganie w kuli nie ma u nas już miejsca od dawna i nie będzie miało. Jest wybieg i bieganie po biórku czy łóżku. Jest bazpiecznie i oboje mamy zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat ja jestem WIELKIM przeciwnikiem smyczy, ale kule moim zdaniem są ok, nawet na opakowaniu pisze, żeby wyciągnąć chomika po max 15 minutach. Ja mam kulę savic z zoologicznego za 34 zł ale wiem że można dostać taniej.

Edytowane przez Chomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kule nie są ok. Chomik nie jest w stanie dobrze kierować kulą, nie może się też na czas zatrzymać przed przeszkodą.
Kula w odpowiednim rozmiarze jest ciężka, przez co trudniej nią ruszyć, jeszcze trudniej kierować czy zatrzymać przed przeszkodą, a mniejsza skolei uszkadza kręgosłup biednego zwierzątka.

Chomik może zrobić sobie krzywdę jeśli z impetem zatrzyma się na ścianie. Siła pędu przy prędkości, jaką chomik potrafi rozwinąć w biegu jest naprawdę duża.
Jeśli widziałeś kiedyś crash testy samochodów i wpływ siły pędu w momencie nagłego zatrzymania się na ścianie, na "ciało" manekina, to powinieneś być w stanie wyobrazić sobie, co się dzieje z delikatnym chomiczym ciałkiem kiedy tak z impetem przydzwoni w ścianę, a niestety tutaj nie ma pasów bezpieczeństwa ani poduszki powietrznej.

Jeśli nadal myślisz, że kula to zabawa - rozpędź sie na prostej, najlepiej zbiegając z górki i przywal w pozycji "na baranka" głową w mur. Powtórz to kilka razy a potem odpowiedz na pytanie: czy to było fajne, przyjemne uczucie i czy masz ochotę to powtórzyć? To jest mniej więcej to, co fundujemy naszym chomikom kiedy wkładamy je do kuli.

Wolny wybieg jest zdrowszy i przyjemniejszy dla naszych zwierzaczków. Zabezpieczenie pokoju jest łatwe a korzyści mają obie strony - chomik ma frajdę i odrobinę wolności a my możemy się z nim bawić i pogłębiać przyjacielskie więzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi