Skocz do zawartości

Kula dla chomików - niebezpieczna zabawka

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 868
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To w takim razie jeszcze Cię poprosimy o wolne wybiegi dla zwierzaka. Przez kulę nie ma możliwości korzystania ze zmysłów, które ma najlepiej rozwinięte, czyli węchu i dotyku. Natomiast musi się skupi

I po jakiego kija znowu jakieś osobiste przytyki? Walnij sobie coś na uspokojenie zanim coś do mnie napiszesz. Przy okazji. Nie można kogoś lubić bądź nie lubić jak się go nie zna. Dla mnie jesteś jed

Czy coś dolega teraz chomikowi ? bo nie rozumiem sensu założenia tego tematu w chorobach...

Ja mam podzieloną uwagę na temat smyczy dla chomika. Z jednej strony są fajne, ponieważ masz chomika pod stałą kontrolą, ale z drugiej strony smycz uciska chomika i zawsze moze sie wydostac z niej i uciec......dlatego osobiście nie polecam smyczy.........lepiej kup kule spacerowoą!!

Odnośnik do odpowiedzi

Kula to męczarnia dla zwierząt. Czytałam na stronie o koszach, że czułe wąsy zwierzęcia, które "rozpoznają teren" , są zmylone przez zaokrąglone ścianki kuli. Zwierzak wpada w panikę i biegenie, aby wydostać się z kuli, a nam-właścicielom wydaje się, że chomik jest szczęśliwy. To jest naprawdę nie wygodne! Ja wy byście się czuli biegając w wielkiej kuli bez wyjścia?!

Słyszałam, że smysz dla gryzoni, to również męczarnia. Przcież takiemu małemu zwierzakowi jest niewygodnie!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ogolnie rzecz biorąc to super zabawa dla gryzonia i nie możliwe aby się kuli przestraszył :D

Super zabawa?!

Już kiedyś napisałam o tym post... zmysły chomika dostają błedne "odczyty". Wszędzie dookoła niego są zaokrąglone ścianki. Chomik chce się jak najszybciej wydostać z kuli, a właściciel myśli, że to zabawa.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

I właśnie ja przestałam wpuszczać chomika do kuli... po przeczytaniu Aduśkowego posta... a poza tym, ta moja kula jest już taka stara, rozwalona i posklejana, że...

szkoda mówić...

I tylko ją wyrzucić, bo się kurzy.

Ada, a czy Ty kiedykolwiek dawałas chomka do kuli?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie

Kiedy miałam pierwszego chomika i za bardzo nie wiedziałam o nim dużo, chciałam kupic mu kulę, no ale najpierw rodzice nie chcieli od razu dać pieniędzy. Później przeczytałam o tym info i tak zmieniłam moje plany.Wystraczy kołowrotek.

Odnośnik do odpowiedzi

anus- a ile on ma?

I to jest kula, czy kolowrotek?

Nie mam kuli na wyposazeniu- ale wydaje mi sie, ze jak z innymi zabawkami- to moze zalezec od chomika.

Wiadomo- na pewno, poniewaz sie to ciagle kreci, zwierzak nigdy nie ma pewnosci, co sie dzieje- sama mialam do czynienia z taka kula- tylko "ludzka"- i nie wiem, czy dlugo bym w niej wytrzymala- ale mnie sie podobalo. jeżeli macie chomika "kaskadera", to moze mu sie spodobac.

Jednak faktem pozostaje, iz moze to doprowadzic do pewnych kolizji, jeżeli jest zle dobrana- lub szoku zwierzaka, ze wzgledu na brak rownowagi i orientacji w terenie.

Ale tu znow klania sie przypadek chocby dzungarskiego i jego uroczej chomiczki Dorcii, ktora potrafila zorientowac sie, bedac w kuli, gdzie jest. Ale powtarzam, kazdy chomik zapewne jest inny i lubi co innego.:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

co myślicie o kulach do biegania dla chomików?

Ja osobiście już bym nie kupiła kuli do biegania.. Miłam kiedys ale moje chomiki strasznie się w niej stresowały i chciały z niej uciekać . Wydaje mi się ze to męczarnia. W takiej kuli jest naprawde mało powietrza. Na jednym z forum przeczytałam coś takiego :"Gdy mialam 1 chomika kupilam mu kule i biegał w niej przychodze patrze chomik sie nie kreci patrze o on niezyje Okazało sie ze dostal zawalu "

Jakos tak to było... Jak myślicie czy to mogła być prawda??

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam kule do biegania, jest ona duza, cala z plastiku i hcomik lubi w niej biegac, moze kiedys dam zdj.

Sa tez male kule w ktorych sa teakie gumowe zamknięcia, i jest w nich malo powietrza i chomik nie chce biegac i sie męczyw niej.

Ale te duzo sa ok :good: mysle ze to dobry pomysl, moj chom biega w niej 30-60 min i nie ma dosc :wink:)

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie mam nic przeciwko takiej kuli :0 moja Moky bardzo swoją uwielbia i gdy ją widzi to zazwyczaj z rozpędu do niej wskakuje lub się do niej wdrapuje :) Im dlużej tutaj czytam posty, tym bardziej myśle, ze mój chomik jakiś nie tego jest :|

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdura Tabi. Ja pisałem już dość długi post na ten temat na forum chomiki.pl więc pozwolę sobie go tu skopiować. Nie zwracajcie uwagi na zły początek, bo ja to pisałem jako odpowiedź na post innej osoby.

Wyciagnąć można zawsze ale to katorga dla chomika. A jeśli zapomnisz o nim? To głupie to to samo co kołowrotek tylko, że chomik nie ma możliwości wyjśca kiedy chce. W kulach też jest źle, bo one kręcą się we wszystkie strony, chomik nie może się ruszyc żeby nie poruszyć kuli i znowu zacząć biegać. Tylko, że on nie zawsze chce biegać ale może woli się poprostu poruszać, w kuli nie ma tej możliwości, albo cały czas biega, albo siedzi w miejscu i nic nie robi, co jest bardzo trudne dla chomika.

W kulach chomiki tracą także orientację. Poza tym nie rozumiem co te samochodziki i kule mają za cel? To czysta głupota. Samochodzik to to samo co kołtowrotek tylko ma przyczepioną obudowę i koła samochodu. Z porównaniem do zwykłago kołowrotka ma tylko wady. Tak samo kula, wydaje się nam, że chomik pobiega sobie po mieszkaniu i się pocieszy ale to nieprawda. Prawdziwą przyjemność sprawiłoby chomikowi wolne pobieganie po mieszkaniu, gdzie mógłby poczuć interesujące zapachy, poodkrywac nowe miejsca. Wracając do samochodzików to one nie skręcają, więc co jeśli chomik dojedzie do ściany?

Odnośnik do odpowiedzi

Panda hamster nie zapomnij też wspomnieć o tym, że to też zalezy od charakteru chomika :) To jest tak jak z człowiekiem, jest kilka osób, które bez skoków ze spadochronem czy na bandżi nie widza sensu życia, a zdecydowana więszośc ludzi nie wyobraza sobie siebie w roli skaczacego itaka 'przygoda' jest dla nich tylko męczarnią i stresem :)

Tak samo jest z chomami - jeden w kuli będzie uwielbiac biegac i nie będzie widziec 'sensu życia' bez tego, a inny będzie odczuwał sters i strach przy każdym kontakcjie z tym urządzeniem :P

Odnośnik do odpowiedzi