Skocz do zawartości

Owoce pól i lasów

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 years later...
  • 3 weeks later...

Mam obie wersje produktu, ale ta pierwsza czyli "Owoce pól i lasów" w ogóle nie przypadła moim chomiczkom do gustu. Ani jednego składnika ruszyć nie chcą, a nie jest to raczej bycie wybrednym, bo żadne z mych 8 zwierzów tego nie chce jeść, więc nie wiem...

Wersję "II" jedzą aż miło :oczko:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja mam pytanie odnośnie tarniny, bo na forum znalazłam taki post:

Owoce drzew pestkowych to brzoskwinia, morela, śliwka, nektarynka, czereśnie, wiśnie, tarnina oraz bez czarny - a więc te owoce, które w środku mają jedną dużą zdrewniałą pestkę otoczoną soczystym miąższem (prawie wszystkie owoce mają pestki w środku - tu chodzi o specjalną grupę).

W pestkach tych podobno zawarte są substancje trujące, które nam ludziom nie są w stanie zaszkodzić, ale chomikom już tak. Dlatego należy uważać z podawaniem takich owoców - w niektórych ta pestka jest pęknięta, a soki ze środka dostają się do miąższu. Chyba o to chodzi.

no i w Herbal Pets są owoce tarniny - i jak to się ma do tego postu? (bo kupiłam HP - chomik średnio to je i się jakiś osowiały zrobił, więc od razu dorabiam teorie)
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 years later...