Skocz do zawartości
Marta

Mączniki, kiełże, świerszcze etc. - czyli białko zwierzęce.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w zeszłym roku Nike'emu i Diversowi dawałam pasikoniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Chomusia_ ja daje często. Tylko trzeba chomika wpuścić do transportera z owadem, chyba, że ma się wysokie akwa. Chomiki często pałaszują robaki, podobno Maślana kiedyś muchę wtrząsła ze smakiem. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hym ja mysle o tym zamykaniu chomika z owadem że to złe. owad też zwierze. ja bym zabiła pasikonika i dopiero dała a nie zeby sie owad męczył :kwasny: :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hym ja mysle o tym zamykaniu chomika z owadem że to złe. owad też zwierze. ja bym zabiła pasikonika i dopiero dała a nie zeby sie owad męczył :kwasny: :dobani:

Ja nie widzę tutaj akurat różnicy. Ja zawsze dawałam z ręki i kiedy owad już nie żył, chomik sam zjadał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem czy ktośby chciał aby zakmknąć go w pomieszczeniu z jakimś stworzeniem i żeby to stworzenie zjadało nas tzw. "na żywca"

ale wracajmy do tematu ^^ rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, moje chomiki raczej najpierw 'unicestwiały' zwierzaka, potem dopiero zjadały, więc to takie straszne by było xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą to też dziwne, ze za pierwszym razem mój chom "obrobił" owada po mistrzowsku- najpierw głowa, dopiero potem tułw:) Jakby ktoś go tego uczył:) No ale co robi instynkt...

Moje chomiki tez zawsze od głowy zaczynały xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świerszcze - z łąki najlepiej,

mączniki - ze sklepu zoologicznego (wędkarskiego)

kiełże - hmm z zoologa?

mięso z kury, wołowe

ogólnie dużo larw owadów, które można dostać w sklepach dla gadów nadaje się też dla chomika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to w dostarczaniu białka chomikom polecałabym nie te nasze mięsa z mięsnego (:P) tylko pasikoniki, mączniki itp. :)

też tak myślę. Tylko gdzie je znależć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pasikoniki na każdym polu są.

Mączniki w sklepach zoologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile taki mącznik kosztuje? I czy w sklepach zoologicznych są oprócz mączników inne robaczki dla chomików?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy wszystko od sklepu. Mączniki z tego co się orientuję to sprzedaje się je albo na kilogramy, albo na sztuki 10-50 (cena raczej do kilku złotych). Zawsze można się dogadać jakoś ze sprzedawcą. A dla tych, którzy się nie brzydzą, to mogą sobie sami wyhodować takie larwy. Nie mogę sobie przypomnieć z czego to się robiło, ale dosyć niesmaczna impreza. :)

W dobrych sklepach znajdziesz też pasikoniki i inne takie hmmm paskudztwa latające, które można dać chomikowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej książce jets opisane, jak założyć hodowlę:

słój z larwami :D

Dołączona grafika

I instrukcja:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam zabić pasikonika i dać tej mojej "besti" Guciowi napożarcie??????????????????????????? :??: :??: :??: :??: :??: :??: :??: :??: :??: :boisie: :boisie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ skąd! Włóż chomiczka do transporterka i daj mu żywego pasikonika, on sobie go sam złapie i spałaszuje. :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi