Skocz do zawartości
Olus

Beznadziejne klatki - czego się wystrzegać.

Rekomendowane odpowiedzi

Ovo jest z przeznaczeniem ogólnie dla chomików, dla syryjskich tez się nadaje, tylko lepiej to rozbudować.

Niedługo ma powstać (lub już powstała) wersja Ovo dla mniejszych chomików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ovo jest z przeznaczeniem ogólnie dla chomików, dla syryjskich tez się nadaje, tylko lepiej to rozbudować.

Niedługo ma powstać (lub już powstała) wersja Ovo dla mniejszych chomików.

tiaa w óesia już jest , ale do polski dotrze za jakies 2 lata;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, te klatki z rurami (b.dużo rur) są super xD.

Tylko jak chomika znależść ??? :O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta seria ovo dla mniejszych chomików nazywa się Habitrail Ovo Dwarf Hamster

Wszystko w tym zestawie jest to samo tylko średnica rur mniejsza i kolorystyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest chyba Habitrail Ovo Loft z takim drugim zestawem-wieżyczką.Tego Loft w Polsce chyba nie można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawie to wygląda, jak na Habitrail to nawet nie takie małe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też się ten bardzo spodobał :) Właśnie przez rozmiary. A ogólnie to produkty z Habitrail w Niemczech są dużo tańsze niż w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie nie zbyt, cena w przeliczeniu na euro jest ta sama. ( różnice od kursu to jakies 5-15 zl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem właśnie po przeglądaniu allegro, wklejam ku przestrodze:

40 zł:

Dołączona grafika

55 zł:

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/982/08/17/982081762

61 zł:

Dołączona grafika

90 zł:

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/986/29/68/986296843

100 zł:

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/973/26/05/973260506

180 zł:

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/970/13/49/970134928

190 zł:

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/974/23/64/974236400

...I zwycięzca:

250 zł: (- nie martwcie się, jest i różowa wersja)

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/974/23/64/974236405

Strasznie mi szkoda chomików które będą musiały w czymś takim wegetować, bo normalnym życiem się tego chyba nie da nazwać. Dwa kroki do przodu, obrót w tył, znów dwa kroki i z powrotem... I jak tu porównać takie coś do tych pięknych terrariów 250 x 70 które można obejrzeć na niemieckich forach? A, szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niktóre z tych klatek są mniejsze od transportera :kwasny: .

Niewiem jak można pordukować takie klatki dla chomików a co dopiero

kupić taką klatkę.Zamiast tej ostatniej klatki można by było

kupić 2 takie co ma czecza dla Zyzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem, takie klatki to zwyczajna tortura dla chomika. Po co te wszystkie kolorowe rurki, plastikowe pomieszczenie do ktorego ledwo co powietrze dochodzi? Te "cuda" z bohaterami z bajek itp. Nie wiem po co to, chomikowi kolory nie robia roznicy. Wystarczy klatka i wybieg. Chomik caly happy i juz. (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomikowi to nie robi różnicy, ale cieszy ludzkie oko.

I na to wygląda, że nie wszyscy mają ku uwadze dobro zwierzęcia, a bardziej gusta ludzi - wiadomo, że dziesięcioletnie dziecko zwraca uwagę na kolory i "bajery", czy na postać namalowaną na kartonie, niż na wielkość i powierzchnię.

A ceny są, nie powiem, zabójcze.

Ale możliwość posiadania na drzwiczkach wizerunku Spongebob'a jest przecież tego warta, a jakże :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no Spongebob jest luzacki to on mi nie przeszkadza. Muahaha :) Cenu tu nie sa tak wysokie wiec moze i tu sie bardziej oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja miałam identyczną ja ta za 55zł ale ja ja kupiłam w zoologu za 30zł więc przepłacają;)Ale kupiłam 2 razy większą i chyba dziś wkleję fotki Miśka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy gdzie sie kupuje choc wydaje mi sie, ze przez internet mozna nieco taniej kupic choc zalezy tez od produktu i okazji. (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mówisz o takich klatkach? bo jak tak to nie wiem wg po co rozmawiać o kupowaniu ich .

Są okropne, ja już też pisałem zdanie na mój temat. Sam mam taką jedną jako transporter , kupiłem ja za 15 zł*(tu-55).

W internecie można kupić najtaniej :) A w sklepach.. hm czasem są używane nieco tańsze i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co Wy chcecie, Krusty Krab wymiata (; Szkoda, że nie ma klatki w kształcie Spongeboba ;p Klatka dobra, oczywiście, jako transporter.

Zresztą nie widzę sensu wytrząsania się nad takimi małymi klatkami. To oczywiste, że są za małe. Nasze potencjalne dzieci w przyszłości nie będą miały takich klatek, bo im nie pozwolimy ich kupić (; Zresztą - nowe pokolenia, dzięki internetowi, są coraz bardziej świadome tego, w jaki sposób traktować zwierzęta, ponieważ chcą się w sieci czegoś na ich temat dowiedzieć. Chociażby użytkownicy forum e-chomik.eu mający ok 9-12 lat, i mniej. Takie klatki będą powolutku, powolutku traciły na atrakcyjności.

Temat można by zostawić ze względu na to, jakie dziwactwa uda się znaleźć w internecie. Bo na tematy etyczne już nie opłaca się pisać (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avarill , wiadomo że te klatki są, delikatnie mówiąc, do kitu - MY o tym wiemy i faktycznie nie ma co o tym rozmawiać. Ale ten temat przydałby się jako coś w rodzaju "forumowej czarnej listy klatek". Wbrew pozorom, jest jeszcze masa osób które nie mają nic przeciwko trzymaniu zwierzęcia w takich warunkach - dla przykładu:

"Ekskluzywny Domek Dla Chomika - Bratz" (klatka za 100 zł) - kupiły ją 4 osoby

Tę za 90 zł - 1 osoba

A to ""cudo": http://img196.imageshack.us/i/opisanakl ... 3x768.jpg/ - 2 osoby

Myślę że warto sygnalizować tutaj które klatki absolutnie do niczego się nie nadają. A nuż ktoś taki natknie się tutaj na swoją klatkę i pomyśli sobie "oho, coś jest nie tak".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ermmm, nie wspomniana zostala ta cudowna klatka a raczej pojemnik Bratz. Haha. Ale wiadomo, ze ludzie kupuja to tylko dla zadowolenia oczu. Ahhh te czasy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Allo, jak najbardziej, zgadzam się z Tobą. Nie mówię tutaj o odpuszczeniu sobie całkowicie tematu dziwacznych klatek. Powinien on istnieć, ku przestrodze. Jak napisałam wcześniej - po to, by pokazać, jakie dziwactwa ludzie są w stanie wymyślić. Nie potępiam nikogo za to, że pisze, ani tym bardziej nie chcę by temat zamknięto (bo faktycznie czytając mojego posta można było takie wnioski wyciągnąć).

Chodziło mi o to, że oprócz napisania "jaka mała klatka, to bestialstwo" możemy już tylko złapać się za głowę i wołać o pomstę do nieba dla tych, którzy takie coś wyprodukowali i wypuścili na rynek.

PS: Co to jest to różowe coś na 6 zdjęciu klatki, którą wrzuciłaś, koło pudełka(?) w kształcie zamku? Kamień, czy może jakaś kryza dla chomika? (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi