Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi o wybiego to puszczam chomika po pokoju :)

oczywiście też wchodzi gdzie chce, pod regał, szafki, i zaraz obie wychodzi :) natomiast jeżeli chodzi o chomika roborowskiego, to jego puszczam po biurku, i po łóżku, bo on jakby gdzieś uciekł,

to raczej bym go nie znalazła :)

A co do zabawek to już jest taki temat na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka. Jestem tu nowy, ale mam chomika od paru miesięcy. Wpadłem na pomysł żeby wybudować tzw. "Hamsterland", czyli Plac zabaw dla chomika.

Niestety, nie mam pomysłów na atrakcje. Jedyne co wymyśliłem to:

1. Karuzela (standart)

2. zagroda z dużą ilością trocin, by chomik mógł się wyszaleć.

3. Rurki od papieru toaletowrgo

4. Gróbe patyki i gałezie do wspinaczki

Czekam na propozycje. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby poszło z górki, zacytuję ci mój własny post, który kiedyś sporządziłam Kriserowi.

Co do klatki? Cóż... kołowrotek, poidełko (bo widzę, że nie masz), więcej trocin (dla chomika zabawa, dla ciebie sprzątanie), pojemnik z piaskiem do kąpieli piaskowych (specjany piasek dla gryzoni możesz kupić w zoologicznym, jak nie chcesz przepłacać, to możesz z jakiejś piaskownicy w miarę nie zanieczyszczonej przez pieski, kotki i dzieciaki, zwinąć nieco piachu. Potem musisz prażyć go, bodajże w piekarniku, ale pewna nie jestem co do tego, co się z tym piaskiem właściwie wyczynia. Zapytaj innych, znają się lepiej.), rolki po ręcznikach i papierze toaletowym (świetny budulec na gniazdo do domku, rozrywka, którą zapewnia gryzienie tejże rolki), kolba do gryzienia (zakupiona, bądź wykonana samodzielnie), gałązki z drzew owocowych (co do nich, to też coś z piekarnikiem się robiło... prażyło?) do gryzienia, drewienka do gryzienia, drewniane klocki do gryzienia, ciastka dla psów do gryzienia... i już chyba nic więcej do gryzienia . Wybierz kilka z tych rzeczy, bo obawiam się, że wszystko naraz do klatki nie wlezie. A potem... woila.

EDIT: ruszyłam tyłek i wstukałam w wyszukiwarkę piasek. W sprawie piasku dowiedziałam się, że:

Panda Hamster napisał:

Można wziąć z piaskownicy tylko, że wtedy trzeba wyprażyć piasek w piekarniku i potem go ostudzić. W sprzedaży jest dostępny piasek dla szynszyli, piasek dla papug się nie nadaje ponieważ zawiera muszelki które mogą ranić stopy chomika. Taka piaskownica może stać w klatce cały czas(ale raczej tylko wtedy gdy jest w niej piasek dla szynszyli, bo on się zbryla pod wpływem wody i innych płynów i łatwo go potem usunąć, w przypadku zwykłego piachu to by był nie najlepszy pomysł, bo po pewnym czasie wilgoć by wyparowała a zapach i zarazki z moczu by zostały. Kąpiele piaskowe szczególnie lubią chomiki z rodzaju Phodopus, i to chyba u nich najczęściej spotyka się zasypianie w toalecie. Po takiej drzemce chomiki mogą prześmiardnąć. Więc w wypadku hodowli chomików Roborovskiego i dżungarskich nie należy pozostawiać tej piaskownicy na stałe. Mój chomik ma całą komorę łazienkową wysypaną piachem. W jednym koncie w którym ma kuwetę do której siusia, a kał oddaje w innych rogach pomieszczenia. Na środku ma miejsce do mycia się. Cyryl nigdy tam nie zasnął.

Czemu zaprzeczyła Batonik:

Batonik napisał:

Panda hamster nie zgodze się z tobą co do tego, że piasek dla papug się nie nadaje. Nie każdy ma w sobie muszelki - czyta się skład. Mój chomik lubi tylko taki piasek, a (nie wiem dlaczego) nie lubi pyłu wulkanicznego dla szynszyli (potocznie zwanego piaskeim do kąpieli itp.) :/ Dodatkowo chomiś może zdjeść taki piasek od papug bo nie zawiera on nic szkodliwego, a co do pyłu wulkanicznego to nie wiem jak by zareagowal organizm na większom jego ilość.

Odsyłam także (jeżeli idzie o piach) do tematu:

http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic ... 81&start=0

Aha, do klatki możesz dodać też toaletkę:

http://www.e-chomik.pl/index.php?sekcja=g2dz8

http://www.e-chomik.pl/index.php?sekcja=g2dz9

http://www.e-chomik.pl/index.php?sekcja=g2dz7

Jeżeli chodzi o gałązki; tak, mogą być. Ale tylko z niektórych drzew. Owocowych, niepryskanych (znaczy... ktoś gdzieś pisał, że niekoniecznie owocowych, bo z innych wybranych drzew też można). Trzeba te gałązki wyprażyć w piekarniku. Ja bym je też umyła.

Tematy z gałązkami:

http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic ... 82&start=0

http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic ... 20&start=0

Post, troszeczkę konkretnie mówiący o gatunkach drzew (nawet łatwy do rozszyfrowania xD):

anuś napisał:

najlepiej dawac z jabloni albo gruszy. Nie mozna zbierac w mieście bo tam brudno i chomik moze sie rozchorowac:/ ja kupowalam kiedys takie gałazki w sklepie i to byly wlasnie galazki gruszy i jabloni. Chomikom bardzo smakowaly a myszoskoczek w chwilę pogryzl na male kawaleczki (czytaj drzazgi:). Chomiki zgryzaly kore i troche drewno i byly bardzo zadowolone:) polecam galozki:)

Do klatki możesz wrzucić też wapno (do ścierania zębów). Kupisz takie w każdym sklepie zoologicznym. Do zabawy, możesz chomikowi umocować ruby sznurek, żeby miał po czym się wspinać i co gryźć. Możesz mu też skonstruować drabinki i huśtawkę.

Drabinki są do wykonania nietrudne; jako 11-latka sama takie chomikom zmajstrowałam. Budowa, jak budowa cepu: dwie listwy długie, kilka krótszych. Długie pionowo, równolegle, krótkie poziomo poprzybijane do pionowych, udają szczeble. Drabina gotowa! Chomik może na nią włazić i spadać z niej do woli.

Huśtawka też skomplikowana w budowie nie jest. W kawałku deseczki, z dwóch stron robisz otwory, przez które przewlekasz sznurki (grube, bo chomik przegryzie i klops), po czym gotową huśtawkę wieszasz chomikowi na którymś z sufitów, nisko przy podłożu.

Jak już mówiłam, wybierz sobie kilka z wymienionych przeze mnie rzeczy, bo wszystkie ci do klatki nie wlezą xD.

Uff, o Borze, rozpisałam się, jak cholera. Mam nadzieję, że ci pomogłam

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fotka mojego:

http://img512.imageshack.us/my.php?imag ... allwc5.jpg

Jak widzisz, sa tak kasztany, domek, pietro :) Jeśli msz, tro mozesz mu takze dać hustawke czyli takie jakby "wahadelko" :) I zamiast trocin mam sianko, bo trocinki by mi sie mogly w niego wysypywac, dlatego dalam sianko, bo mniej "wwypada"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja mam duuuuży karton (tak właściwie to kilka kartonów) sklejone w jeden, z 20 centymetrowymi barierkami i tam chomcio mój se lata :D W planach jest zrobienie placu zabaw, takiego konkretnego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mojego chomika puszczam po pokoju, tak jak ty. Ale mam pomysł na fajna zabawkę dla chomika - zapewni mu ruch i świetną zabawę. Jest to karuzela. Możesz ja zrobić sama. Potrzebna jest to tego okrągła płyta drewniana o grubości ok. 2cm, klocek drewniany o grubości ok. 5cm i długości 12cm i cienka rurka oraz pasujący do niej stworzeń. Rurkę mocuje się ukośnie w klocku. W środku okrągłej płyty umieszcza się stworzeń umocowany nakrętką z podkładką. Stworzeń ten wkłada się w rurkę metalową. W ten sposób płyta drewniana umocowana jest lekko ukośnie na klocku. Na tej krzywej powierzchni chomik musi utrzymywać równowagę i może gimnastykować się do woli. To sprawdzony sposób - dużo moich znajomych zrobiło takie coś swojemu chomisiowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam swojego puszczam do takiego dużego kołowrotka, oczywiście żeby tam dojść musi sobie przejśc przez taki "tunel", ciasny to on nie jest, ale ważne że jest :)

/i poza tematem; Macoron, masz świetny avatar :D /

hehe, skorzystałem z gry, która tu na forum jest, gdzie się lata chomikami, troszke przeróbek w photoshopie i jest animek :D

Wielki Brat macarono wredoto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja teraz sie przeprowadzam do mojego trzeciego domku bo mam jeden w bloku 2 jednorodszinny i 3 też ale ten 3 był teraz pobudowany i już dobiega koniec remontu;D;D i tam zrobie chomikom ful wypas ;)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie, to ja Chomuśke puszczam gdzie popadnie - po łóżku, podłodze, po meblach :) Czasami też w Hamsterlandzie, ale to rzadko :) A to co ty napisałaś Kasia to to jest normalna huśtawka dla chomików, ale dobzre, ze napisałas jak mozna zrobić go domowym sposobem :)

____

PS. Mac fajny avatar, on jest z gry KND (Klan na drzewie) na CN, aj etz probowalam jakos go zrobic, ale inie wydzlo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie zabawki można jeszcze dodać do Hamsterlandu?? Mam tunel z rurkami po papierze toaletowym, gałęzie drzew do wspinania, trociny, kołowrotek i zjeżdzalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może takie coś:

Dołączona grafika

To są miseczki, a

Dołączona grafika

to takie różne domik nie domki miseczki nie miseczki itp.

Dołączona grafika

A to taki domek w kształcie grzybka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam spory karton bo telewizorze :) wsypałam 2 opakowania trocin i pod trocinami jest pudelko i w jednym zbokow sa 2 otwory w ktore wlozylam tunele. Wszystko obsypalam trocinami i tunele wychodza wlasnie na zewnatrz:) Noi mam tam bardzo duzo tunelów ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam mojego to puszczam po pokoju i sobie biega ale łapie go jaki chce wejśc pod szfe albo pod łóżko!!!!! }{

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niedawno wypuściłem go w przedpokoju.Chodził gdzie mu się podobało.

Zapomniałem domknąć szawki z butami.W ostatniej chwili go zauważyłem

(sam chyba by stamtąd nie wyszedł).Siedział przez dobre 20min. w moim bucie.Nie wyciągałem go stamtąd bo po co??.Gdy wyszedł sprawdziłem buta.Na szczęście nic tam niespodziewanego nie było :)

Mam jeszcze dla niego labirynt zrobiony z rolek po papierze toaletowyn.

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x4... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja moich nie puszczam bo bym ich nie znalazła bo są za malutkie wsadz im kołowrotek,rurki po sraj tasmie i może uda ci sie znaleźć w zoologu cos fajnego ja np. hustawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kołowrotek miał już od początku, tunelik zrobiłem niedawno.Ma z tego wielką frajde.W mojej okolicy sprawdzałem i niestety nie ma huśtawek.Będę musiał szukać trochę dalej:)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x2... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w necie są i na alegro wydziałam super hustawki chciałam kupic ale ktos już kupił poszukaj !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka plastikowa co sie puszcza po pokoju ??!! a moim zdaniem to to jest męczarnia chomik chcee uciec ale nie może dlatego sie kręci chociaz są chomiki któree to lubią ale ja nie popieram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, chodzi o plastikową.

OK to jest twoje zdanie nie krytykuje.

Muszę taką kupić mojemu.Jeżeli nie bezie tego lubił to nie będę go wkładał w TO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

he, mój chom ma do dyspozycji jadalnię i przedpokój, choć i tak jak się zagapię zasuwa do innego pokoju lub do kuchni z prędkością odrzutowca :) ewentualnie szaleje po łóżu rodziców bo mają bardzo duże :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi