Skocz do zawartości
Allo

Zabezpieczanie drewna przed wilgocią (pokost lniany i inne)

Rekomendowane odpowiedzi

prosto ze... słoika ;) nic nie dodawałam. po prostu kładę cieniutkie warstwy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez tak robilam. o rozpuszczalniku doczytalam po fakcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też schło szybko, logsy się kleiły długo.Teraz jak woda kapie z pojnika na sklejkę pomalowaną 2-3 warstwami pokostu to wszystko stoi całą noc,potem wsiąka co najwyżej w ściereczkę ;) Moczu także nie chłonie i śladów po nim nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wczoraj pomalowałam 3 razy ;) o 5 rano jak wstawałam na pociąg był już suchy :P

dałam już też oczywiście do klatki :P

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich! :)

Mam pytanie odnośnie pokostu. Zabrałem się za budowę klatki dla mojego dżungarskiego szatana i kuweta będzie (a w zasadzie już jest) drewniania więc zaimpregnuje ją pokostem. I teraz: jak będzie wyglądać sprawa z wyparzaniem kuwety??? Czy pokost pod wpływem temperatury nie rozpuści się, a drewno nie zgnije??? Raz w tygodniu wyparzam WSZYSTKO z czym Rudolfina ma kontakt w tym kuwete (aktualna jest dziadowska bo mała, ale plastikowa). Czy częste wyparzanie nie zaszkodzi????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz w tygodniu to zdecydowanie za często, częste sprzątanie a zwłaszcza wyparzanie pozbawia chomika zapachu jakie wniósł na swoje terytorium i czuje się na nim zupełnie obco przez co może być zestresowany.

Raz w tygodniu powinno się sprzątać tam gdzie chomik nabrudził, duże klatki sprząta się w całości co 2-3 miesiące, częściej nie ma potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź. Nie kontynuujmy już rozmowy, aby sie off top nie robił (poczytam sobie "jak często sprzątać" czy cos w ten deseń) Ja moze troche nadopiekuńczy jestem po prostu :) No, ale ok: zatem czy wyparzanie drewnianej kuwety pomalowanej pokostem co 2-3 miechy nie sprawi, ze taka kuweta rozleci sie po jakimś czasie, albo pokost po prostu wyparuje/rozpusci sie/straci swoje wlasciwosci???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma potrzeby wparzania kuwety, wystarczy wilgotna sciereczka i po kłopocie, ja mam terra z płyty meblowej i tylko raz jest wycierałem szmatką, ogólnie to nawet wszystkich trocin do samego końca nie wybieram tylko z grubsza i sypię nowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma potrzeby wparzania kuwety, wystarczy wilgotna sciereczka i po kłopocie, ja mam terra z płyty meblowej i tylko raz jest wycierałem szmatką, ogólnie to nawet wszystkich trocin do samego końca nie wybieram tylko z grubsza i sypię nowych.

Ja mam po prostu jebla, aby chomik byl zdrowy i mial po prostu jak najczysciej, ale widac nadmierna czystosc zdrowa tez nie jest. Niewazne. Dzieki za odpowiedzi. Po wyplacie gnam po pokost (i inne -y bo do calej klatki jeszcze dluga droga) i jade po kuwecie. Cieplo jest wiec wyschnie szybko mam nadzieje :) Nie chce tu rozwijac tematu w strone budowy klatki, ale ma ktos moze namiary na w miare tanie siatki hodowlane?? Na allegro tylko cale rolki 25m, a cala rolka to ja sobie moge owinac cala moja chalupe, a dla chomcia potrzebuje jakie 3-4 metry. Bylbym wdzieczny za odpowiedz, ale moze na pw. Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5m w castoramie, siatka ocynkowana za ok 35zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byloboby cudownie gdybym mieszkal w miejscu, w ktorym Castorama jest :) A na zadupiu to nawet o kolki drewniane ciezko ;) Z tym to przesadzilem, ale siatki hodowlanej za cholere nie dostane! Nawet z pokostem mialem problem bo chcialem go zakupic juz kiedys w sklepie z farbami przy okazji zakupu kleju stolarskiego. A tak jeszcze zapytam: czy pokost ogolnie jest bezbarwny czy mozna dostac jakis kolorowy??? (dowiem sie i tak po sklepach, ale pytam tak z ciekawosci)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatkę idzie dostać w jakimś sklepie ogrodowym/gołębiarskim na metr, u siebie płaciłam 15zł za kawałek 1x1m, oczko też 1x1cm ;)

Pokost to pokost - zwykły olej występujący w jednym kolorze i zapachu (dla mnie całkiem przyjemnym). Zmienia kolor malowanego drewna w zależności od ilości warstw ale jakoś się to w oczy nie rzuca i nie razi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatkę idzie dostać w jakimś sklepie ogrodowym/gołębiarskim na metr, u siebie płaciłam 15zł za kawałek 1x1m, oczko też 1x1cm ;)

Pokost to pokost - zwykły olej występujący w jednym kolorze i zapachu (dla mnie całkiem przyjemnym). Zmienia kolor malowanego drewna w zależności od ilości warstw ale jakoś się to w oczy nie rzuca i nie razi ;)

Mam przy tylku hurtownie ogrodnicza, ale tam sa jedynie siatki plastikowe do ogrodzenia drzewek :) Siatke idzie dostac w jednym sklepie internetowym kolonialny.pl (lub com) ale koszt przesylki jest taki sam jak koszt siatki (w zaleznosci od wagi) 50 zl siatka + drugie tyle przesylka. A to juz polowa wartosci przyzwoitej klatki. Co do pokostu - dzieki za info. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/li...iatka+zgrzewana tu znajdziesz dużo taniej na metr, przesyłka no trochę sporo wychodzi ale zawsze taniej niż 50zł siatka + jeszcze przesyłka ;) A oczko może mieć i 1,5x1,5 bo chomik kwadratowy nie jest i na pewno ryjka nie przeciśnie ;)

Ee nie zauważyłam,że cena dotyczy metra a sprzedają tylko całe rolki - no ale na pewno,na której aukcji znajdzie się taka gdzie sprzedają kawałki

Edytowane przez Agata_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/li...iatka+zgrzewana tu znajdziesz dużo taniej na metr, przesyłka no trochę sporo wychodzi ale zawsze taniej niż 50zł siatka + jeszcze przesyłka ;) A oczko może mieć i 1,5x1,5 bo chomik kwadratowy nie jest i na pewno ryjka nie przeciśnie ;)

Ee nie zauważyłam,że cena dotyczy metra a sprzedają tylko całe rolki - no ale na pewno,na której aukcji znajdzie się taka gdzie sprzedają kawałki

Przetrząsnąłem cale allegro dwa razy i nie znalazlem na metry ;) Dziekuje za starania, ale moze skonczmy juz o siatkach bo jaki moderator nas wykopie za "nie w temacie" - Was moze oszczedzi bo stali bywalcy a ja? Ledwo sie zalogowal i juz lamie regulamin :) Jakby kto co wiedzial na temat siatek to prosze o wiadomosc na pw. Co do pokostu - wiem to co chcialem i dziekuje za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się zastanawiam, czy pokostem trzeba (i w ogóle czy da się) też malnąć półeczki z płyty meblowej, tej takiej, w sumie nie wiem z czego ona jest:

08.jpg

bo mnie olśniło dopiero teraz, że to też będzie narażone na różne płyny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/si...2253784779.html

Widać nie całe allegro przeszukałeś ;)

Jak ja szukałem - tego nie było!!! :[ Ale bardzo dziekuje za linka :D

A ja się zastanawiam, czy pokostem trzeba (i w ogóle czy da się) też malnąć półeczki z płyty meblowej, tej takiej, w sumie nie wiem z czego ona jest:

08.jpg

bo mnie olśniło dopiero teraz, że to też będzie narażone na różne płyny...

Na zdjęciu wydaje się, że płyta ma śliską powłokę (jak to meble płyta pilśniowa/paździerzowa pociągnięta powłoką imitującą słoje/powłokę drewnianą), a więc w to wilgoć nie wsiąknie więc malowanie pokostem nie jest konieczne wg mnie :) Ale kołki drewniane możesz machnąć pokostem. Ja w nowej klatce będe miał dużo pierdół z kołków i wszystko zamaluje pokostem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to wygląda na pilśnię z "pleców" jakiejść szafki, nie ma potrzeby tego malować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest coś typu przemielona i sprasowana tektura (z pleców mebli owszem). Co prawda faktycznie jest takie lekko błyszczące z jednej strony, więc pewnie już czymś zabezpieczone, ale wolałabym za tydzień nie kupować nowej, bo ta była za cienka na moje potworki. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest coś typu przemielona i sprasowana tektura (z pleców mebli owszem). Co prawda faktycznie jest takie lekko błyszczące z jednej strony, więc pewnie już czymś zabezpieczone, ale wolałabym za tydzień nie kupować nowej, bo ta była za cienka na moje potworki. :P

No ok, ale: skoro jest "czyms zabezpieczone" to nie wsiaknie wilgoc, a tym samym pokost rowniez nie wsiaknie wiec malowanie mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym zabezpieczyła :P Na wszelki wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi