Skocz do zawartości
Allo

Zabezpieczanie drewna przed wilgocią (pokost lniany i inne)

Rekomendowane odpowiedzi

CherryBlossom, i jak udało się usunąć zapach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CherryBlossom, i jak udało się usunąć zapach?

Niestety nie :( malowałam dwie rzeczy 1 stycznia, a dwie 3 stycznia. Te z 3 stycznia jeszcze nie wyschły nawet. Te z 1 stycznia wyschły, ale nadal mają brzydki zapach. Trzymam je na zmianę w domu i na balkonie (zabieram z balkonu jak jest deszcz). Wszystko malowałam tylko raz także nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zapach jest intensywny i czuć go z daleka, czy też przy przyłożeniu nosa ? Pokost lniany ma swój specyficzny zapaszek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zapach jest intensywny i czuć go z daleka, czy też przy przyłożeniu nosa ? Pokost lniany ma swój specyficzny zapaszek.

Jedną drabinkę to już tylko po przyłożeniu nosa czuć, resztę niestety jeszcze czuć z daleka (choć nie tak mocno jak wcześniej). Czy tą drabinkę to można już do klatki wrzucić? (tę co czuć zapach tylko z bliska) Nie chciałabym zrobić krzywdy chomikowi, a pokostu wcześniej nie używałam, dlatego pytam tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To musiało zostać Ci dużo tego pokostu na pędzelku. Na przyszłość lepiej dodawać rozpuszczalnik :) Chomiki mają wrażliwy nosek, może jeszcze troszkę zaczekaj z tą drabinką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To musiało zostać Ci dużo tego pokostu na pędzelku. Na przyszłość lepiej dodawać rozpuszczalnik :) Chomiki mają wrażliwy nosek, może jeszcze troszkę zaczekaj z tą drabinką :)

Dziękuję za odpowiedź. Starałam się jak najmniej tym pokostem smarować. Tę drabinkę może spróbuję jutro jak będę sprzątała klatkę. Ledwo od niej czuć, wytarzam w wiórach i sianie i zobaczę jak zareaguje na to chomiś. Jak mu się nie spodoba to wyjmę. Resztę rzeczy jeszcze powietrzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim!

Moja Billie od czasu kupna nowej, o wiele większej, klatki (80x70x40) nabrała życia. Klatka posiada 3 pieterka . Na pierwszym (największym) ma wolna przestrzeń. Na drugim kołowrotek, na trzecim jedzonko. Zauważyłem po paru dniach ze Billie sypia w rożnych miejscach mimo iż domek ma postawiony w innym miejscu.W końcu postawiłem domek koło jedzonka- problem w tym ze domek nIe ma podłogi a Billie nie chce mieszkać w trocinach na samym dole. Przez posikiwania na deskach pieterek pojawiły się ciemnobrazowe plamy, potem przyjęły częściowo kolor biały. Poki co odwracam deski na druga stronę i zmieniam ułożenie ..

Co mam robić? Bo jestem trochę bezradny... Aaa... Pierwsze pieterko przysłanie 2/3 powierzchni trocin i znajduje się na wysokości ok10cm nad nimi. W trocinach. Leży drugi domek i tunelik.. Może da się nakleic coś na te pieterka?

I ostatnie pytanie, mozna jakos wyuczyc chomiki aby sikaly w miare w jeden kat?

Zrozpaczony tatuś Tomek ;)

http://allegro.pl/super-klatka-dla-szczurka-80x70x40-cm-i2073899885.html <-- klatka.. ( w mojej wyjalem ta krate na dole)

Edytowane przez Svebot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej zasadzie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym, nie dostałem odpowiedzi na pytanie : co zrobić by spała w trocinach a nie na pieterku? Sorka za double-post ale z appki pisze. Czyli ten pokost pod domek podłożyć? Co ile go wymieniać?

Lub nakładać po prostu kolejna warstwę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakby lakier- trzeba nim pomalować pięterko.

Moim zdaniem chomik będzie spał gdzie chciał ale domek przeniosłabym jednak na dół, na trociny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... No ok. A coś poza pomostem można użyć do zabezpieczenia? Jakieś maty, waty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomostu raczej nikt Ci nie sprzeda :P Pokost lniany, nic więcej nie potrzeba - chomiki raczej przeniosłyby watę do domku, a matę porwały.. więc raczej bezsensowne działanie ;)

// ja też proponuję domek dać na dół ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorka, autocirrect :D Okk zalewie pokosot :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenieś domek na dół a miske z jedzeniem daj bliżej niego. Wiele chomików woli mieć jedzenie pod nosem, dlatego przenosi 'sypialnie' bliżej miski ;)

Twój chomik ma kuwetke? Taką z pyłem kąpielowym? Postaw pojemnik z tym piaskiem w miejscu, gdzie chomiczek sika (w tak dużej klatce może być nawet w 2 czy 3 miejscach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co u Bobka? Bo ten link powyzej nie dziala cos.. bynajmniej mi. Stanisław mozesz mi powiedziec jak sprawuje sie kolowrotek Trixie drewniany, bo widzialam ze masz? Zastanawiam sie ktory lepszy, czy ten czy ten z Karlie.. Zalezy mi zeby byl jak najbardziej cichy.. Malowales ten swoj pokostem moze?

Edytowane przez stokrotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Malowałem swój olejem słonecznikowym :) Inaczej by zgnił od sików. Jest bardzo, bardzo cichutki. W sumie to go nie słychać, może szmer jakiś lekki. Jestem zadowolony z niego i Bobek też :)

Linki już poprawiam.

Poprawione :) W temacie Bobka opisany jego stan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz poprawiłem wszystko działa :)

Kołowrotek nie stał się tłusty. Czy pokost, czy słonecznikowy, czy RZepakowy, nie ma różnicy to przecież wszystko olej :)

Drewno ładnie wpiło olej i nic nie jest tłuste. Jak dasz za dużo to może wtedy trochę być.

Pomalowałem go olejem od środka, a dwa dni później był już cały naoliwiony, widać po ciemniejszym kolorze drewna, olej się rozszedł po całym drewnie i na zewnątrz też już było ciemniejsze.

Kołowrotek kupiłem w animalii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze i masz racje.. nie wiem czy pokost jest tlusty.. nie probowalam ani nie widzialam go nigdy, a podobno tez po nim drewno ciemnieje.. dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokost lniany - olej z ziaren lnu

Olej słonecznikowy - olej z ziaren słonecznika

itd. itd.

Przy okazji Ty też zmień w sygnaturce link do galerii Myszonka, bo się nie otwiera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem wlasnie co sie dzieje z tymi linkami.. moze to przyczyna ze strony serwisu? To czmu wszyscy kupuja ten lniany jak mozna zwyklym olejem uzyskac to samo??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi