Skocz do zawartości
Angelo

.: HABITRAIL :. Co to takiego ?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś montował Fun wheel? W moim sklepie internetowym nie są w stanie udzielić mi informacji o jego przydatności dla dżungarskiego chomika. No i jakich , jeżeli w ogóle złączek powinnam urzyć?

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie, tzn. według mnie dla twojego chomika jest za duża. Lecz, jeżeli nie masz wyboru to kup. Bardzo dużym plusem jest to, że ma zboku zabezpieczenie przed wypadnięciem chomika. Polecam go. Mam ten sam, tylko Safari.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się go montuje? Jakich złączek użyć? Fakt , wyglada odlotowo, ale przez środek jest przerwa. Szkoda, że po prostu nie moge kupić go w zoo sklepie. Jedyny jaki znalazłam, który miał full-wypas złączek właśnie robi wyprzedaz i już nie mają dla placu zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie Habitrail są instrukcje, to może będzie też co do ten karuzeli. Ja myślę, że trzeba normalną rurkę z tego zestawu i złączyć z klatką, ale możesz dowolnie to rozbudować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie instrukcje jak złonczyć i co zrobić są na stronie Habitrail, ale tak swoją drogoą te klatki są z plastiku i przeźroczyste (chomik morze zwarjować) ;|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawde mówiąc, mi się nie zdaje, by to chomikom przeszkadzało. Przeciez jak chomiki mają swoje klatki, to są one przecież też przeźroczyste; bo mają pręty. Dlatego kupuje się domki. Taki przeciez tez można włozyć do tej klatki. Słyszałam, że podobno domek jest w zestawach Habitrail przeźroczysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie sie jednak wydaje, ze plastikowa klatka nigdy nie bedzie odpowiednia dla chomika, niezaleznie od tego jak bardzo sie nam ona podoba. Chomiki podobno ze swej natury mieszkaja w norach wykopanych w ziemi. Jak sie to ma do rozowego plastiku ?? czy to jest naturalne ?? jeszcze na dodatek jest on przezroczysty, a to oznacza, ze chomik nie moze sie w nich schowac przed swiatem. Co by nie bylo, bede zawsze obstawiac przy klatkach drewnianych ewentualnie szklanych, z naturalna sciolka i drewnianymi elementami (drewnianymi !! a nie ze sklejki), ktore nie sa przetworzone i nie sa sztuczne !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam takie tylko pytanieL gdzie masz róż w klatkach Habitrail? No bo jeśli Ci chodzi o klatki z innych firm, to się z tobą zgodzę (sama tego koloru nie lubię). Ja tam najbardziej lubię takie zwykłe klatki, a co do Habitrail, ostatnio mi się spodobała ta Playground.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, widze ze nie czujesz ironii, nie ma rozowego, za to jest badziewny zielony niebieski pomaranczowy czerwony i zolty, teraz sie zgadza?

sorry za offtopa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego Ci odpowiedziałam ironią. Hmm, mi tam się kolory podobają (tylko Playground) no ale nie róbmy offtopicu. Moze jak jeszcze Tiburek podrośnie, to kupię taką właśnie klatkę =)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc stworzyłem własną konstrukcje z habitrala playground i space akcesorii. Jak widać wszystko ze sobą zgrywa się. Rurki zakupiłem w sklepie zoologicznym są to zamienniki ok 6 zł za sztukę, habitrail chce około 12 zł za sztukę.

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koszt około 500 zł.

Karmę kupuję dla chomików praktycznie za banał - na kg... Pełnowartościowej karmy dla gryzoniów/chomików za kg płacę ok 3 zł - gdzie kupicie taniej?

Zbiorniczki wykorzystane na wodę i wodę z witaminą. Chomiki zdecydowanie piją tą wodę z witaminą. Woda jest oczywiście zawsze przegotowana.

Obecnie czekam na zestaw rurek w centrum Au-chan. Chcę im wybieg z samych rurek zwiększyć do ok 15 m. Nawet nie wiecie jak te chomiki kochają biegać. Może zrobimy zawody w bieganiu ;-)

Jak wygląda sprawa higieny w tych klatkach. Chomiki tam gdzie robią kupkę czy sikają, biorą trociny z labiryntu i roznosza w te miejsca co się załatwiły - to ułatwia późniejsze sprzątanie - biorę łyżeczkę i do pojemniczka z odpadami. Tym czasem zapraszam do oceny.

proszę następnym razem skorzystać z opcji "Załaduj obrazek do postu" pod miejscem na tekst, zbyt duże zdjęcia rozwalają wygląd forum

kaskas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajne i efektowne, ale cóż - cena słona :)

A ja mam pytanie, cóż to jest za ściółka na 3 i 4 zdjęciu? Żwirek mojego kota wygląda identycznie ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żwirek dla Kota firmy hilton :) 5L = 14 zł, jednorazowo zużywam około

500 ml żwirku

---

Chomików w klatce jest 7 na tą chwilę. Ale z tego co widzę będą kolejne... Jedna samica na dniach będzie rodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mi to kiedyś illitum mówił, jak jest ten piasek dla kota, to on ma taką jakby 'miarkę' i są różne grubości. No i ten najmniejszy rozmiar jets prawie taki sam jak piasek dla szynszyli/chomików.

ja jednak niedługo ide kupić taki dla szynszyli, bo jak słyszałam, jest polecany, a też taki mieciutki jest :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewcia=)

Suuuupeeeer tyyylko drogie....... ale przynajmniej chomiki dobrze się czują.Coool:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie sie nie podoba. Plastik plastik i jeszcze raz plastik. Tunel nie gwarantuje zbyt duzej powierzchni do biegania... Ale na pewno lepiej, niz bez. Tak ogolnie, to nie wiem czy to jest wystarczajaca powierzchnia na, ile?, osiem chomikow? :) Ale widac, ze troche pomyslow w glowie masz. :) Albo po prostu nie masz co z kasa robic :) hehe kazda opcja dobra, jeśli sluzy twoim chomikom :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi