Skocz do zawartości
ona_852

pomocy! młode w prezencie od sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłam tom chomiczkę bo mi jej się żal zrobiło jak powiedział facet że na pokarm dla węża pójdzie :beczy: jest oswojona i nie gryzła mnie ale teraz jest agresywna a w czoraj po porodzie dziwnie się trzęsła dlaczego?

Niezły to jest myk dobrego sprzedawcy. Myślisz ze by ci tak o powiedział że pójdzie na pokarm? to po co by miał sprzedawać? tak ci powiedział abyś kupiła bo jak by miał pójść na pokarm by został w domu i by się nie fatygował, pozbyć się chomików w taki sposób jest beznadziejny bo wąż i pająki nie mogą jeść tyle żarcia naraz bo takie zwierzaki zawierają dużo wapna co pająki nie trawią a dla węża chomik syryjski jest za duży dla hodowlanego węża... Wiesz ile w tej chwili chomików idzie do paszczy pająka, węża? to jest biosystem co jeden ginie drugi żyję proste... a to był po prostu myk sprzedawcy aby wziąść cię na litość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie straszcie już przerażonej koleżanki... :paluszek:

Jeśli Pusia nie będzie niepotrzebnie stresowana i zapewnisz jej zbilansowaną dietkę i popitkę, ryzyko zagryzienia młodych jest znikome...

Ale przez pierwsze kilkanaście dni nawet nie zbliżaj ręki do maluszków :nie:

Największe ryzyko zjedzenia potomstwa występuje bezpośrednio po porodzie, gdy samiczka ma niedobory białkowe lub też zauważy, że któreś z chomisiątek jest zbyt słabe, żeby przeżyć (podczas odgryzania pępowiny każdy zdrowy maluszek powinien delikatnie zapiszczeć)...

Jedyne co musisz zrobić, to wzbogacić dietę Pusi i jej potomstwa w białko (biały serek, mleko - zwykłe lub w proszku) i zacząć rozglądać się za nowymi klatkami lub właścicielami... Powodzenia!!! :hey:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim musisz dać jej pokarm zawierający dużo białka, ponieważ gdy uzna że ma jego brak to zacznie zjadać swoje młode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jesteście na dobrej drodze rotfl .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie wydaje mi się ze to jej pierwsza ciąza jeśli tak to ile młodych mogła urodzic? mi się udało zaobserwować tylko dwa ale powinno ich być więcej chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjki hodowałam kupę lat temu, ale o ile dobrze pamiętam pierwszy miot miał chyba 7 maluszków, a drugi 10(!) Obdarowałam nimi wtedy połowę klasy... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurcze a u mnie puki co nikt nie chce :beczy: a orientujesz się czy w sklepie zoologicznym mi je wezmą za darmo :mysli: ??jutro tam idę się dowiedzieć :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepie zoologicznym wezmą za darmo. Ale nie wiadomo, czy będą mogli.

Według mnie nie powinnaś dawać maluszków do sklepu. Różnie to bywa, często chomiki kupują niedoświadczeni ludzie. Gdy sprzedasz je zaufanym osobom będziesz wiedziała, że maluszki są w dobrych rękach. Wystaw ogłoszenie na forum albo na Allegro (gdy maluchy urosną, rozpoznasz pleć, policzysz je...) ale przed sprzedażą skontaktuj się telefonicznie z kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie jest to jakiś większy ?sieciowy? zoolog (który najczęściej jest zaopatrywany przez sprawdzonych hodowców), nie powinnaś mieć chyba większych problemów?

Ale pewna nie jestem - wszystko zależy od sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na allegro jest sporo ogłoszeń i zero chętnych ja poprostu nie mam warunków na trzymanie takiej gromadki :beczy: a już tylu znajomych pytałam i nic :nie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast nie odważyłabym się wystawić chomika na Allegro ? średnia cena za zwierzaka nie przekracza tam 2 zł, więc kupująca osoba może przeznaczyć go na karmę, choć powie Ci inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstaw ogłoszenia na forach (e-chomik.eu / myszy.info / dogomania.pl / swinkimorskie.eu) i może wydrukuj ogłoszenie? Powiesiłabyś je na przykład w szkole. Tylko takiego ucznia trzeba najpierw porządnie przepytać, żeby dobrze zajmował się chomiczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to przepraszam :) Powieś gdziekolwiek, może nawet na tablicy korkowej w twojej miejscowości? Chętni się znajdą, nie martw się :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie oddawała do zoologa, bo jest tak jak Sheltii mówi.

A słyszałam że jak jest to nie zbyt dobry zoolog i mają tam węże to te takie chomiczki przyjęte od kogoś są dawane do zjedzenia .

Lepiej sprzedaj/oddaj komuś zaufanemu !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, to może jak studiujesz to daj ogłoszenie na uczelni? rotfl

Różnie to bywa z ilością młodych, czasami miotu są bardziej, a czasami mniej liczne. Zależy od samicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może popytaj rodzinę . Może gdzieś w głębi znajdzie się jakiś chętny ?

A ile jest młodych ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej na razie nie sprawdzać ilości młodych, płci itp. Nie stresuj samicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie wiem ile ich jest bo tam nie zglądam w obawie że samica mnie wczuje i zje je jeszcze ,u mnie w rodzinie też nikt nie weźmie :(

-- Aktualizacja postu --

już dwa moje chomiczki mają zaklepany nowy domek rotfl dziś rozmawiałam z panią w zoologicznym i ona mi powiedziała że jeśli zostawię sobie przy mace córkę to nie powinny się gryźć rotfl a wy jak to widzicie ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze pająkom się nie daję chomików... znaczy dają ale może po tym zachorować. Chomik ma bardzo dużo wapna czego pająk nie trawi a mysz ma o wiele mniej tego białka i dośw. hodowca pająka kupi mysz a pojąkowi się daję myszkę na kilka miesięcy.

Wydaję mi się że moze w ostateczności oddać do zoologa no bo jak nikt od niej nie weźmie i jeśli jest 7 chomików to wątpie żeby kupiła 7 klatek i trzymała razem te chomiki... Wstaw na allegro i będzie ok, najlepiej za darmo tyle żebys napisała że chcesz je oddać dlatego że ci samiczka urodziła bo jak nic nie napiszesz to będzie wyglądać to tak jakbyś chciał oddać bo są chore...

na wszelki wypadek zbieraj kasę na klatki, jakby to były roborowskiego te stadne jak się nie mylę no to byś kupiła jeszcze dwie klatki dla samców i samiczek i by uszło na jakiś czas. Życzę ci abyś znalazła dom dla tych młodych ale w ostateczności będziesz musiała oddać je do zoologa, czasami zoolog zapłaci czasami nie różnie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uż dwa moje chomiczki mają zaklepany nowy domek rotfl dziś rozmawiałam z panią w zoologicznym i ona mi powiedziała że jeśli zostawię sobie przy mace córkę to nie powinny się gryść rotfl a wy jak to widzicie ????

Ludzi z zoologicznych nie pytaj, nie znają się. Syryjki to samotniki. Może i samice żyłyby ze soba w zgodzie, ale po co ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem lepiej jednak szukaj domu dla ostatniego chomiczka :ok: Bo za kilka tygodni będą się gryzły :ok:

A co do baby w zoologu to się jej lepiej nie pytaj. Mi powiedziała że Zuza to chłopczyka a Pan Chomik to dziewczynka ;/ A jest na odwrót :D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi